Дата документу 21.02.2011
Справа № 1-9
2011 р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2011 року Кривоозерський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді Кондрачук А.П.
при секретарі Добровольській І.М.
з участю прокурора Довбня М.В.
адвоката ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Криве Озеро справу за звинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, неодруженого, освіта середня, по спеціальності електрика, не працюючого, невійськовозобовязаного, раніше судимого 15 червня 2010 року Кривоозерським районним судом Миколаївської області за ч.2 ст. 125, ч.2 ст. 186 КК України на підставі ст. 70 КК України до 4 років позбавлення волі,
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року, уродженця та жителя АДРЕСА_2, громадянина України, неодруженого, освіта середня, по спеціальності електрика, не працюючого, невійськовозобов»язаного, раніше не судимого.
В скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст. 296, ч.2 ст.345 КК України
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_3 22 вересня 2009 р. о 3 год. 45 хв. перебував в барі «Центральний» по вул..Куйбишева, 36 в смт.Криве Озеро в стані алкогольного сп»ягніння.
При виході з бару на майданчику до нього підійшов дільничний інспектор Кривоозерського РВ УМВС потерпілий ОСОБА_4, який згідно наказу УМВС України в Миколаївської області від 21.07.2008 р.№100 о/с «По особовому складу» перебував на посаді дільничного інспектора міліції Кривоозерського РВ УМВС України в Миколаївській області та згідно наказу Одеського державного університету внутрішніх справ від 05.07.2008 р. №113 має спеціальне звання «лейтенант міліції», який 17 лютого 2009 прийняв до розгляду заяву жительки с.Бурилове Кривоозерського району ОСОБА_5 на дії підсудного ОСОБА_3 та 23 лютого 2009 року прийняв по ній рішення про відмову в порушенні кримінальної справи з майбутнім притягненням його до адміністративної відповідальності за ст..173 КУпАП, який висловив своє зауваження стосовно неявки підсудного ОСОБА_3 до Кривоозерського РВ УМВС для складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Підсудний ОСОБА_3 відповів, що не має часу, тому між ними виникла сварка, потерпілий відштовхнув від себе підсудного, який наніс удар
кулаком правої руки потерпілому ОСОБА_4 в обличчя від чого потерпілий впав та втратив свідомість, спричинивши працівникові правоохоронного органу тілесне ушкодження у вигляді забійної наскрізної рани верхньої губи зліва, яка згідно висновку судово-медичної експертизи відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що потягли за собою короткочасний розлад здоров»я потерпілого при виконанні ним службових обов»язків.
Підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3 26 березня 2010 року в період з 23.00 до 24.00 в смт. Криве озеро знаходились в приміщенні бару «У рєкі», що розташований по вул..Островського 19, де вжили спритні напої та перебували в стані алкогольного сп»ягніння.
В цей час біля приміщення бару знаходився наряд міліції у форменному одязі - дільничний інспектор міліції лейтенант міліції ОСОБА_6 та дільничний інспектор міліції, лейтенант міліції ОСОБА_7, яких згідно розрахунку сил та засобів по охороні громадського порядку 26 березня 2010 року було призначено для виконання функцій по охороні громадського порядку з 21.30 до закриття всіх розважальних закладів.
Згідно наказу УМВС України в Миколаївській області від 24.12.2007 №153 о/с «По особовому складу» потерпілий ОСОБА_6 перебуває на зазначеній посаді та має спеціальне звання «лейтенант міліції».
Згідно наказу УМВС України в Миколаївській області від 04.08.2008 №107 о/с «По особовому складу» потерпілий ОСОБА_7 перебуває на посаді дільничного інспектора згідно наказу МВС України від 30.Х11.2008 року № 1921 о/с «По особовому складу» та має спеціальне звання «лейтенант міліції», тобто є представниками влади, а також несли службу по охороні громадського порядку.
З метою здійснення покладених функцій відповідно до вимог п.п.2, 3 ст. 2 та п.1 ч.1 ст.10 Закону України «Про міліцію» від 20.12.1990 р №565-XII останні перебували біля приміщення бару, де відбувалась дискотека в присутності до 45 осіб відпочиваючих громадян.
26 березня 2010 року біля 24.00 біля входу до бару проходив житель смт. Криве Озеро ОСОБА_8, який голосно розмовляв по мобільному телефону та в присутності громадян виражався нецензурною лайкою. Дільничний інспектор міліції потерпілий ОСОБА_6 з цього приводу зробив йому зауваження, тому між ними виникла суперечка стосовно поняття субординації, на що ОСОБА_8 повідомив, що він має військове звання старшого лейтенанта, що прийшов не сваритись, а відпочивати та відійшов від них.
В цей час із бару вийшла та підійшла до потерпілого ОСОБА_6 та ОСОБА_7 група молодих людей, серед яких були підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, безпричинно вчинили сварку з працівниками міліції, вели себе зухвало та агресивно, протягом 30 хвилин, перебуваючи у громадському місці, проявляючи неповагу до загальноприйнятих норм та правил поведінки, проявляючи явну неповагу до суспільства у присутності багатьох відпочиваючих громадян, які знаходячись на вулиці біля бару, зневажливо ставлячись до громадського порядку та існуючих у суспільстві загальноприйнятих правил поведінки у громадському місці з особливою зухвалістю незважаючи на законні вимоги працівників міліції припинити порушення громадського порядку висловлювалися нецензурною лайкою, вигукуючи образливі слова, з закликами побити міліціонерів, відтиснули працівників міліції вліво до неосвітленої сторони бару розділили їх підсудний ОСОБА_2 разом з іншими особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, кулаками почали наносити удари ОСОБА_6, декілька разів збивали його з ніг, але він відразу піднімався.
До потерпілого ОСОБА_6 також підбіг підсудний ОСОБА_3 та наніс декілька ударів кулаками в спину, тому його схопив ззаду руками потерпілий ОСОБА_7 та відвів в сторону, але інші присутні вдарили його по ногах, збили з ніг та вони впали в канаву, причому зверху на потерпілому ОСОБА_7 знаходився підсудний ОСОБА_3 та утримував його за одежу.
Тому до них підбіг потерпілий ОСОБА_6 та вдарив ногою підсудного ОСОБА_3 і на цьому бійка скінчилась. Продовжуючи хуліганські дії підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3 разом з іншими особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, підбігли до забору ОСОБА_9 та ОСОБА_10, який знаходиться з лівої сторони бару відірвали 4 деревяних штахети стали погрожувати потерпілим ОСОБА_6, ОСОБА_7 фізичною розправою та наступати на них з дерев»яними штахетами в руках, ударяючи ними об землю.
Підсудний ОСОБА_3 з метою причинити тілесні ушкодження потерпілому ОСОБА_6, спеціально приготовленим предметом для нанесення тілесних ушкоджень, деревяною штахетою замахнувся на потерпілого, намагаючись нанести йому удар штахетою по спині, але потерпілий її вихватив та відкинув, підсудний ОСОБА_3, втік за дерев»яну огорожу на присадибну земельну ділянку ОСОБА_9, де знаходився підсудний ОСОБА_2, з метою причинення тілесних ушкоджень потерпілому ОСОБА_6 підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_11 спеціально приготовили дерев»яні палиці, виламали їх з кучі гілок дерев, що знаходились на присадибній ділянці, стали знову наступати на потерпілого ОСОБА_6, підсудний ОСОБА_3 наніс удар дерев»яною палицею по спині потерпілого ОСОБА_6, а підсудний ОСОБА_2 в цей момент цілячись в голову, наніс удар в ліву руку, якою захищався та підставив потерпілий, умисно спричинивши працівникові правоохоронного органу потерпілому ОСОБА_6 середньої тяжкості тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому лівої ліктьової кістки при виконанні ним службових обов»язків.
Допитавши підсудних ОСОБА_2, ОСОБА_3, потерпілих ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_4, свідків, вивчивши матеріали кримінальної справи, суд вважає, що винність підсудних ОСОБА_2, ОСОБА_3 в скоєнні злочину підтверджується слідуючими доказами вивченими та перевіреними судом.
По епізоду спричинення тілесних ушкоджень потерпілому
ОСОБА_4 22 вересня 2009 року.
Винність підсудного ОСОБА_3 підтверджується показами потерпілого ОСОБА_4 в суді, який підтвердив, що 22 вересня 2009 р. в 3 год.45 хв. при виході з бару «Центральний» по вул.. Куйбишева, 36 в смт. Криве Озеро зустрів підсудного ОСОБА_3, який знаходився в стані алкогольного спяніння, та будучи дільничним інспектором міліції зробив йому зауваження стосовно неявки на виклики до районного відділу внутрішніх справ для складання протоколу про вчинене адміністративне правопорушення на що підсудний відповів, що не має часу, тому між ними виникла сварка, він відштовхнув підсудного ОСОБА_3 від себе, який умисно наніс йому удар кулаком в обличчя, спричинивши легке тілесне ушкодження, що потягло за собою короткочасний розлад здоров»я у вигляді забитої наскрізної рани верхньої губи.
Свідок ОСОБА_12 на досудовому слідстві (а.с. 227-228) також повністю підтвердив цю обставину та показав, що потерпілий розмовляв з підсудним ОСОБА_3, який вдарив потерпілого першим, та потерпілий впав, втративши свідомість
Не заперечував цього факту свідок ОСОБА_13 в суді, та показав, що підсудний ОСОБА_3 в розмові в з потерпілим ОСОБА_4 стверджував, що не хоче проблем, бо останній являється працівником міліції.
Свідок ОСОБА_14 в суді підтвердив, що йому як дільничному інспектору РВ УМВС, підсудний ОСОБА_3 19 травня 2010 р. підтвердив, що наніс тілесні ушкодження потерпілому ОСОБА_4.
Із висновку судово-медичної експертизи (а.с.222) підтверджується, що у потерпілого ОСОБА_4 22 вересня 2009 р. виявлена забита наскрізна рана верхньої губи, що могла утворитись від удару кулаком та відноситься до категорії легких тілесних ушкоджень, що потягли короткочасний розлад здоров»я та не характерна для падіння з положення стоячи.
Згідно даних відмовного матеріалу (а.с. 206-216) підтверджується, що потерпілий ОСОБА_4 проводив перевірку заяви жительки с. Бурилове ОСОБА_5 в порядку ст.. 97 КПК України та 23.02.2009 р. виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи та прийняв рішення про притягнення підсудного ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст..173 КУпАП.
Згідно довідки Кривоозерського РВ УМВС від 04.06.2010 №48/1526 а.с. 196 підтверджується, що наказом Одеського державного університету внутрішніх справ від 05.07.2008 р.№113 ОСОБА_4 присвоєно звання лейтенанта міліції.
Витягом з наказу УМВС України в Миколаївській області від 21.07.2008 р. №100 о/с по особовому складу - а.с. 197 - потерпілого ОСОБА_4 призначено дільничним інспектором міліції СДІМ Кривоозерського РВ УМВС.
Враховуючи, що виконання службових обов»язків є діяльність працівників міліції, що входить в коло його повноважень, а час виконання потерпілим свої службових обов»язків на кваліфікацію не впливає, суд кваліфікує ці дії підсудного ОСОБА_3 як умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв»язку з виконанням працівником службових обов»язків за ч.2 ст.345 КК України.
По епізоду вчинення хуліганських дій 26.03.2010 р.
Винність підсудних ОСОБА_2, ОСОБА_3 підтверджується показаннями потерпілих ОСОБА_6, ОСОБА_7 в суді, що 26 березня 2010 року підсудний ОСОБА_2, ОСОБА_3 період з 23.00 до 24.00 в смт. Криве Озеро знаходились в приміщенні бару «У рєкі», що розташований на вул. Островського, 19, де вжили спритні напої, та перебували в стані алкогольного сп»яніння.
Згідно розрахунку сил та засобів по охороні громадського порядку 26 березня 2010 року їх було призначено для виконання функцій по охороні громадського порядку з 21.30 до закриття всіх розважальних закладів.
З метою здійснення покладених функцій відповідно до вимог п.п.2,3 ст.2 та п.1 ч.1 ст.10 Закону України «Про міліцію» від 20.12.1990 р №565-12 вони в якості наряду міліції у форменному одязі перебували біля приміщення бару, де відбувалась дискотека в присутності до 45 осіб відпочиваючих громадян.
Біля 24.00 години житель смт. Криве Озеро ОСОБА_8, проходив біля входу в бар, голосно розмовляв по мобільному телефону та виражався нецензурною лайкою, тому ОСОБА_6 з цього приводу зробив йому зауваження, та між ними виникла суперечка.
В цей час до них вийшла та підійшла група молодих людей, серед яких були підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які перебували в стані алкогольного сп»ягніння, безпричинно вчинили сварку з ними, , вели себе зухвало та агресивно, проявляючи неповагу до загальноприйнятих норм і правил поведінки, не реагували на вимогу припинити порушення громадського порядку, протягом 30 хвилин , в присутності багатьох відпочиваючих громадян у громадському місці з особливою зухвалістю, виражаючись нецензурною лайкою, вигукували образливі слова з закликами їх побити відтіснили їх вліво в темряву до неосвітленої сторони бару, розділили їх, де підсудний ОСОБА_2 та ОСОБА_3 разом з іншими особами кулаками почали їм наносити удари, потерпілий ОСОБА_7 схопив ОСОБА_3 за руки, відвів його від потерпілого ОСОБА_6, але його збили з ніг, потерпілий ОСОБА_7 впав та на нього зверху впав підсудний ОСОБА_3 та утримував його за одежу. З метою побиття, заподіяння тілесних ушкоджень підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3 та інші особи підбігли до забору ОСОБА_9, ОСОБА_10, відірвали штахети, погрожуючи фізичною розправою стали на них наступати.
Підсудний ОСОБА_3 замахнувся щоб вдарити деревяною штахетою потерпілого ОСОБА_6, але він вихватив штахету та відкинув її вбік, після чого підсудний ОСОБА_3 та ОСОБА_2 відбігли за огорожу виламали дві деревяних палиці, спеціально пристосувавши їх для нанесення тілесних ушкоджень та знову підсудний ОСОБА_3 наніс удар дерев»яною палицею по спині потерпілого ОСОБА_6, а підсудний ОСОБА_2 в цей момент, цілячись в голову наніс удар в ліву руку , якою захищався потерпілий, умисно спричинивши потерпілому ОСОБА_6 середньої тяжкості тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому лівої ліктьової кістки.
Ці обставини в суді підтвердив свідок ОСОБА_15 та показав, що 26 березня 2010 року в 23.25 з правої сторони бару «У рекі» в смт. Криве Озеро в присутності більше 20 осіб молодих людей, двох працівників міліції у формі, обступили 3-4 особи та поруч з ними спостерігачі, виражаючись нецензурною лайкою, з вигуками, що закликали до побиття міліціонерів, потерпілого ОСОБА_6 почали їх штовхати, та бити, від чого той падав, але піднімався, не реагуючи на вимоги потерпілого ОСОБА_6 припинити порушення громадського порядку, тому він підбіг, витягнув в сторону одного з нападників, з боку бару стояли потерпілий ОСОБА_6, та ОСОБА_7, а напроти четверо осіб, в тому числі підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3 з деревяними палицями різної довжини, погрожували фізичною розправою, підсудний ОСОБА_3 кинувся з палицею на ОСОБА_6, але він вихватив її та викинув, а підсудний ОСОБА_2 наміряючись нанести удар в голову, наніс удар по руці, яку підставив потерпілий ОСОБА_6
Ці показання також співпадають та повністю узгоджуються з показаннями свідка ОСОБА_16 на досудовому слідстві а.с.108-110.
Свідок ОСОБА_17 в суді підтвердив, що 26 березня 2010 року біля бару «У рєкі» в стані алкогольного сп»яніння підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на вулиці виломили з забору деревяні штахети, не реагуючи на вимогу викинути їх, погрожували ними побиттям працівникам міліції.
Свідок ОСОБА_8 на досудовому слідстві також дав такі показання а.с.80-90..
Цю обставини підтвердила свідок ОСОБА_18 в суді та показала, що підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3 виражались нецензурною лайкою, не реагували на вимоги працівників міліції по припиненню бійки.
Свідок ОСОБА_19 в суді також підтвердила, що 26 березня 2010 біля приміщення бару «У рєкі» в присутності багатьох людей потерпілий ОСОБА_6 розбороняв бійку, але на його вимоги підсудні не реагували, йому наносили удари кулаками та дерев»яною палицею.
Ці обставини підтверджуються показаннями свідків ОСОБА_20, ОСОБА_21 а.с.93-96 на досудовому слідстві, які підтвердили, що потерпілі ОСОБА_6, ОСОБА_7 26.03.2010 Р. в приміщенні бару «У рєкі» були в формі працівників міліції та в барі була велика кількість молоді.
Свідки ОСОБА_9, ОСОБА_10 в суді підтвердили, що в ніч з 26 на 27 березня 2010 р. з їх забору, що розташований біля бару «У рєкі» відірвано по дві дерев»яні штахети, які вранці валялись між їх забором та баром.
Згідно даних протоколу огляду місця події злочину, а.с. 6-7 підтверджується, що на відстані 7 м від бару «У рекі» по вул.. Островського в рові виявлено деревяну палицю з обламаними гілками довжиною 90 см,товщиною 3.5 см, згідно даних протоколу додаткового огляду місця події злочину, фототаблиці а.с. 51-53, 58 підтверджується, що в деревяному заборі ОСОБА_9, ОСОБА_10 26 березня 2010 року виламані по дві дерев»яних штахети.
Із висновку судово-медичної експертизи а.с.69 підтверджується, що 26 березня 2010 р. потерпілому ОСОБА_6 ударом дерев»яної палиці, вилученої з місця події злочину причинено закритий перелом з уламками лівої ліктьової кістки в нижній її третині зі зміщенням, що відноситься до категорії середнього ступеня тяжкості, що потягло за собою тривалий розлад здоров»я та не характерно для падіння з положення стоячи.
Згідно наказу УМВС України в Миколаївській області від 24.12.2007 №153 о/с «По особовому складу» а.с.63 підтверджується, що потерпілого ОСОБА_6 призначено дільничним інспектором міліції СДІМ Кривоозерського РВ УМВС України в Миколаївській області з одночасним присвоєнням спеціального звання лейтенант міліції з 30.12.2007 р. (а.с.63)
Згідно Наказу УМВС України в Миколаївській області від 04.08.2008 р №107 о/с «По особовому складу» а.с. 80 підтверджується, що потерпілого ОСОБА_7 призначено дільничним інспектором міліції СДІМ Кривоозерського РВ УМВС України в Миколаївській області.
Згідно витягу з наказу УМВС України від 30.12.2008 №1921 о/с «По особовому складу»а.с. 81 підтверджується, що дільничному інспектору міліції ОСОБА_7 присвоєно спеціальне звання - лейтенант міліції
Згідно розрахунку сил та засобів по охороні громадського порядку в смт. Криве Озеро від 26.03.2010 р. №48/784 а.с.121 підтверджується, що.на 26 березня 2010 р. на охорону громадського порядку було призначено дільничних інспекторів Кривоозерського районного відділу внутрішніх справ ОСОБА_6, ОСОБА_7, що підтверджує ту обставину, що потерпілі ОСОБА_6, ОСОБА_7 являлись працівниками правоохоронного органу та під час скоєння підсудними злочину виконували службові обов»язки по охороні громадського порядку.
Враховуючи надані докази суд заперечення підсудних ОСОБА_2, ОСОБА_3, що вони захищалися від працівників міліції не приймає до уваги, поскільки суд вважає, що підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3 грубо порушили громадський порядок при проведенні дискотеки проявили явну неповагу до суспільства в присутності багатьох відпочиваючих громадян, вчинили бійку, не реагували на законні вимоги працівників міліції, тривалий час протягом 30 хвилин виражалися нецензурною лайкою, не припиняли порушення громадського порядку, двічі робили спробу побити працівників міліції спеціально пристосованими предметами для нанесення тілесних ушкоджень, так в ході бійки відбігли до забору, виламали деревяні штахети, щоб побити ними потерпілих, коли це не вдалося, знову виламали дерев»яні палки, підсудний ОСОБА_3 вдарив деревяною палкою потерпілого ОСОБА_6 по спині, а підсудний ОСОБА_2 намагався ударити потерпілого ОСОБА_6 в життєво важливий орган - в голову, але потерпілий підставив руку та від удару отримав середньої важкості тілесні ушкодження.
Тому суд кваліфікує ці дії підсудного ОСОБА_2, ОСОБА_3 як хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, вчинене групою осіб, пов»язане з опором представникові влади, із застосуванням предмету, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень за ч.4 ст.296 КК України.
Дії підсудного ОСОБА_2 суд також кваліфікує як умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу потерпілого ОСОБА_22 середньої тяжкості тілесних ушкоджень у звязку з виконанням цим працівником службових обов»язків за ч.2 ст.345 КК України.
Призначаючи покарання суд враховує обставини, що помякшують покарання задовільну характеристику підсудних ОСОБА_2, ОСОБА_3 по місцю проживання, обставину, що обтяжує покарання - скоєння злочину підсудними ОСОБА_2, ОСОБА_23 в стані алкогольного спяніння.
Враховуючи особу підсудного ОСОБА_2, ОСОБА_3 суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_2 можливе в місцях позбавлення волі, враховуючи другорядну роль підсудного ОСОБА_3 в скоєнні злочину, суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_3 можливе з застосуванням ст..75 КК України.
Заявлений цивільний позов потерпілим ОСОБА_6 до підсудного ОСОБА_2 про стягнення матеріальної шкоди в сумі 5000 грн. задовольнити частково з врахуванням наданих доказів про розмір фактичних витрат на лікування в сумі 898.98 грн., моральної шкоди в сумі - 2500 грн. задовольнити частково, враховуючи тяжкість перенесених моральних страждань в сумі 1000 грн., моральної шкоди до підсудного ОСОБА_3 в сумі 2500 грн. задовольнити частково в сумі 500 грн.
Позов потерпілого ОСОБА_4 до підсудного ОСОБА_3 про стягнення заподіяної моральної шкоди в сумі 3000 грн. з врахуванням тяжкості перенесеного морального страждання задовольнити частково в сумі 300 грн..
Керуючись ст.ст.323-324 КПК України, суд
з а с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним за ч.4 ст.296 КК України, ч.2 ст.345 КК України та призначити покарання:
-за ч. 4 ст.296 КК України 4 роки позбавлення волі;
-за ч.2 ст.345 КК України 2 роки позбавлення волі .
На підставі ст.70 КК України шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначити покарання 4 роки 2 місяці позбавлення волі з утриманням в кримінально-виконавчій установі.
На підставі ч.4 ст. 70 КК України повністю зарахувати відбуте покарання згідно вироку суду від 15 червня 2010 року за ч.2 ст.125, ч.2 ст.186 КК України - 4 роки позбавлення волі та остаточно призначити покарання 4 роки 2 місяці позбавлення волі з утриманням в кримінально-виконавчій установі
ОСОБА_3 визнати винним за ч.4 ст.296 КК України, ч.2 ст.345 КК України та призначити покарання
- за ч.4 ст.296 КК України - 4 роки позбавлення волі;
- за ч.2 ст.345 КК України 2 роки позбавлення волі
На підставі ст.70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити покарання 4 роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75,76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком два роки, якщо він протягом призначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладенні на нього судом обовязки повідомляти орган кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
Стягнути з засудженого ОСОБА_2 на користь ОСОБА_6 898 грн. 98 коп. витрат за заподіяння матеріальної шкоди, моральної шкоди 1 тис.грн., всього 1898 грн. 98 коп., з засудженого ОСОБА_3 на користь потерпілого ОСОБА_6 за заподіяння моральної шкоди 500 грн.
Стягнути з засудженого ОСОБА_3 на користь потерпілого ОСОБА_4 за заподіяння моральної шкоди - 300 грн.
Міру запобіжного заходу, до вступу вироку в законну силу, засудженому ОСОБА_2 - утримання під вартою, засудженому ОСОБА_3 підписка про невиїзд - залишити без зміни
Строк відбуття покарання засудженому ОСОБА_2 рахувати з моменту затримання з 05 травня 2010 р. врахувавши в цей строк затримання та перебування під вартою в період досудового слідства з 27 жовтня 2009 року по 30 жовтня 2009 року 3 доби.
Речовий доказ: деревяну палицю знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Миколаївської області через Кривоозерський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення, засудженим ОСОБА_2 в такий же строк з моменту отримання копії вироку.
СУДДЯ: підпис/
Копія вірна:
Голова Кривоозерського
районного суду А.П.Кондрачук