ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 1-9/11
04 березня 2011 року
Зарічненський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Зейкан Н.М.
при секретарі Савич Ж.В.
з участю прокурора Кругліцького М.М.
потерпілої ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Зарічне справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Придністров’я Галицького району Івано-Франківської області та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, не одруженого, з середньою освітою, не працюючого, у відповідності до статті 89 КК України судимості не має, за ч.2 ст.121, ч.1ст.263 КК України;
В С Т А Н О В И В :
26 вересня 2010 року близько 24-ї години. ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, під час бійки з ОСОБА_3, яка виникла на грунті особистих неприязних відносин, на вулиці Центральній села Дібрівськ Зарічненскьго району, умисно наніс останньому удар ножем в область живота, заподіявши потерпілому тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення живота з ушкодженням шлунка та брижі кишківника, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, як небезпечних для життя в момент їх заподіяння. Від отриманих ушкоджень ОСОБА_3 01 жовтня 2010 року помер.
Крім того, в період з вересня 2009 року по 30 вересня 2010 року ОСОБА_2 незаконно зберігав у житловому будинку по місцю проживання в АДРЕСА_1 боєприпаси без передбаченого законом дозволу, а саме, 15 патронів калібру 5.6 мм та 3 патронів калібру 7.62 мм., які 30 вересня 2010 року були виявлені та вилучені працівниками міліції в житловому будинку ОСОБА_2 під час огляду.
ОСОБА_2 винним себе визнав повністю. Суду показав, що при зазначених у вироку обставинах, 26.09.2010 року приблизно біля 24-ї години він дійсно, під час бійки наніс потерпілому ОСОБА_3 удар ножем в живіт. Настання тяжких наслідків не бажав. Також підсудний визнав вину в незаконному зберіганні боєприпасів.
Крім повного визнання свої вини, винність ОСОБА_2 в нанесенні тяжких тілесних ушкоджень ОСОБА_3, що спричинило смерть потерпілому та незаконному зберіганні боєприпасів, встановлена та доведена зібраними по справі та перевіреними в ході судового слідства доказами.
Потерпіла ОСОБА_1 показала, що від односельців вона дізналась, що її сину ОСОБА_3 ОСОБА_2 наніс ножове поранення. Просила суд покарання призначити підсудному у відповідності до діючого кримінального законодавства. Цивільний позов не заявляла.
З показань свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 вбачається, що вони були очевидцями бійки між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 і бачили, як підсудний наніс удар рукою в живіт ОСОБА_3
З протоколу огляду місця події від 27.09.2010 року вбачається, що на подвір’ї нежитлового будинку поблизу кафе «Дібрівськ»виявлений та вилучений складний металевий ніж з слідами бурого кольору, схожими на кров. (а.с.33-35)
Під час проведення відтворення обстановки та обставин події підсудний ОСОБА_2 розказав та показав, як саме та при яких обставинах він наніс удар ножем в живіт потерпілому ОСОБА_3 та вказав на місце на подвір’ї нежилого будинку, поблизу кафе «Дібрівськ», куди він викинув ніж після нанесення удару потерпілому ОСОБА_3 (а.с.108-132).
Відповідно до висновку судово-медичної експертизи, під час дослідження трупа ОСОБА_3, виявлені тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення передньої черевної стінки з пошкодженням шлунка та брижі кишківника, , які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень по критерію небезпечних для життя. Смерть ОСОБА_3 настала від тромбоемболії легеневої артерії внаслідок проникаючого ножового поранення передньої черевної стінки з пошкодженням шлунку та брижі кишківника (а.с.144-146)
Відповідно до висновку судово-балістичної експертизи від 18.10.2010 року, 15 патронів калібру 5,6 мм., з числа вилучених у ОСОБА_2 є спортивно - мисливськими патронами кільцевого запалювання —боєприпасами до 5.6 мм спортивної, спортивно –мисливської, мисливської нарізної вогнепальної зброї кругового бою. Три патрони калібру 7.62 мм. вилучених у ОСОБА_2 є боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї. (а.с.181-186)
За висновком комплексної психолого-психіатричної експертизи, ОСОБА_2 під час скоєння інкримінованих йому діянь, будь-яким психічним захворюванням не страждав, міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. Даних за перебування ОСОБА_2 в стані фізіологічного афекту або в іншому емоційному стані, який би істотно впливав на його здатність усвідомлювати свої дії та керувати ними під час інкримінованого злочину, не вбачається. На даний час ОСОБА_2 ознак будь-якого психічного захворювання не виявляє, в застосуванні примусових заходів медичного характеру не потребує. (а.с.138-140)
Оцінивши докази в їх сукупності, суд рахує, що діями, які виразились в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, як небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинило смерть потерпілому, ОСОБА_2 скоїв злочин передбачений ч.2 ст.121 КК України.
Діями, які виразились в зберіганні боєприпасів, без передбаченого законом дозволу, ОСОБА_2 скоїв злочин, передбачений ч.1 ст.263 КК України.
Обираючи вид та міру покарання підсудному, суд враховує те, що ОСОБА_2 вчинив декілька злочинів, один з яких є тяжким злочином проти життя та здоров’я особи, та ступінь суспільної небезпеки скоєного, особу винного та обставини, що обтяжують та пом’якшують покарання.
Як особа, ОСОБА_2 за місцем проживання характеризується негативно, раніше неодноразово притягався до кримінальної відповідальності, на утриманні має двоє неповнолітніх дітей.
Обставин, що відповідно до ст.66 КК України пом”якшували б покарання підсудного, судом не встановлено.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
Відсутність пом’якшуючих покарання обставин та наявність обтяжуючої покарання обставини, негативна характеристика підсудного, тяжкість вчинених злочинів дають суду підстави для висновку, що виправлення підсудного можливе лише за умов ізоляції від суспільства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,-
З А С У Д И В:
ОСОБА_2 визнати винним за ч.2 ст.121, ч.1 ст.263 КК України і призначити йому покарання:
- за ч.2 ст.121 КК України у вигляді 9 років позбавлення волі;
- за ч.1 ст.263 КК України у вигляді 2 років позбавлення волі
На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого більш суворим покаранням, остаточне покарання призначити у вигляді позбавлення волі строком на 9 років, з подальшим утриманням його в кримінально-виконавчій установі.
Строк відбування покарання рахувати з 28 вересня 2010 року - часу затримання.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід ОСОБА_2 залишити попередній - тримання під вартою.
Речові докази: ніж, ватно-марлеві тампони, знищити.
15 патронів калібру 5.6 мм та 3 патронів калібру 7.62 мм, які зберігаються в кімнаті речових доказів Зарічненського РВ УМВС - передати УМВС України в Рівненській області для знищення.
Чоловічу футболку, шкіряну чоловічу куртку, які належали ОСОБА_3, повернути потерпілій ОСОБА_1
Сорочку, штани, кепку, балонову куртку підсудного ОСОБА_2 - знищити
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Рівненської області протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженим, в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
Головуючий