Тип: Постанова / Номер: 775 / Видавник: Кабінет Міністрів України;

Постанова № 775 від 07.07.2022 Про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії, що здійснюють операції з експорту електричної енергії, для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії протягом дії воєнного стану

Чинна

...

Тип: Постанова / Номер: 130 / Видавник: Кабінет Міністрів України;

Постанова № 130 від 01.03.2017 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Чинна

...

Тип: Постанова / Номер: 369 / Видавник: Кабінет Міністрів України;

Постанова № 369 від 27.05.2013 Про затвердження Порядку визначення ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу та встановлення показників ступеня локалізації виробництва тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення, самохідних та причіпних комбайнів

Чинна

...

Тип: Постанова / Номер: 3609-IX / Видавник: Верховна Рада України;

Постанова № 3609-IX від 14.03.2024 Про Звернення Верховної Ради України до урядів та парламентів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей у зв'язку з проведенням російською федерацією "президентських виборів" на тимчасово окупованій території України

Чинна

...

Тип: Постанова / Номер: 1178 / Видавник: Кабінет Міністрів України;

Постанова № 1178 від 12.10.2022 Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування

Чинна

...

Постанови Кабінету Міністрів України, Нацбанку та інших суб'єктів владних повноважень

Як здійснювати ефективний та швидкий юридичний вплив на суспільні відносини, якщо законодавчий процес передбачає досить складну та довгу процедуру? За допомогою підзаконних нормативно-правових актів! Одними з них є постанови, що можуть видаватися з широкого кола питань. Слід зауважити, що нормативний характер мають саме постанови Кабінету Міністрів України, Правління Національного банку України. Постанови Верховного Суду та судів інших інстанцій мають індивідуальний характер. А от постанови про адміністративні правопорушення слугують документами, що фіксують фактичні обставини.

Саме постановами КМУ регулюються найбільш актуальні питання сьогодення: порядок призначення субсидій (постанова 848), призов на строкову військову службу (постанова 921, постанова 352), формування тарифів на житлово-комунальні послуги (постанова 869), соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам (постанова 637). Очевидно, що юридичний бік цих питань цікавить не тільки правників, але й пересічних громадян. Саме тому портал ZakonOnline був створений для широкого кола користувачів.

Яких категорій громадян можуть стосуватись постанови КМУ чи Нацбанку?

1. Судді, прокурори, поліцейські.

Очевидно, що представникам цих професій доводиться постійно працювати з юридичними сайтами для ознайомлення з правовою інформацією. Але окрім того, саме постановами КМУ регулюються окремі питання оплати праці працівників прокуратури, суду (постанова КМУ 268, постанова 77) та поліцейських (постанова 988).

2. Службовці органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Постанови КМУ регулюють низку аспектів, що прямо стосується цієї категорії осіб: завдання і повноваження центральних органів виконавчої влади (постанова 423), особливості використання державних коштів (постанова 710, постанова 256), порядок обчислення стажу (постанова 229), питання оплати праці службовців (постанова 15).

3. Банківські службовці.

Діяльність банківських установ значною мірою врегульована постановами Правління НБУ. Ці акти встановлюють загальні аспекти їх діяльності (постанова 368), порядок реєстрації та ліцензування банків (постанова 306, постанова 639), документообіг (постанова 369), порядок здійснення операцій з переказу коштів (постанова 365, постанова 496). Значний масив постанов НБУ дає відповіді на питання про валютно-обмінні операції (постанова 281, постанова 124, постанова 502), про відкриття рахунків (постанова 492, постанова 118), про кредитування (постанова 270, постанова 351).

4. Підприємці.

При здійсненні підприємницької діяльності необхідно дотримуватись низки постанов Нацбанку, що регулюють порядок розрахунків та касових операцій (постанова 148, постанова 22). Крім того, низка актів стосується окремих напрямів господарської діяльності: галузі будівництва (постанова 461, постанова 553), реалізації підакцизних товарів (постанова 957), іноземного інвестування (постанова 280, постанова 122), та експортно-імпортних операцій (постанова 136).

5. Сторони трудових правовідносин.

Порушення норм трудового законодавства призводить до вкрай неприємних наслідків для працедавця: судова тяганина, великі штрафи, зіпсована репутація. Щоб уникнути порушень, радимо завчасно ознайомитись з постановами КМУ, що регулюють питання заробітної плати (постанова 100, постанова 1013).

6. Працівники бюджетної сфери.

Діяльність так званих бюджетних установ має власні особливості, що регулюються постановами КМУ. Зокрема, мова йде про їх фінансування (постанова 228), а також оплату праці працівників бюджетної сфери (постанова 1037, постанова 22).

7. Військовослужбовці.

Не дивно, що за останні роки Кабмін видав низку постанов, що стосуються питань військової служби та АТО. Зокрема, це акти, що регулюють використання бойової техніки Збройними Силами (постанова 828, постанова 345) та матеріального забезпечення військовослужбовців (постанова 393).

Очевидно, що правова інформація є необхідною не лише для професійних юристів, а й для звичайних громадян. Саме тому портал ZakonOnline був створений таким чином, щоб абсолютно кожен зміг реалізувати своє ПРАВО ЗНАТИ відповіді на питання, які його турбують.

Як шукати нормативний акт на сайті ZakonOnline?

  • За назвою. Точно знаєте найменування акту? Впишіть його фрагмент у пошуковий рядок в будь-якому форматі: “реєстрація речових прав” або просто “постанова 1127”.
  • За текстом. Цей спосіб є і найпростішим, і найзручнішим. Адже ви знайдете одразу всі акти, які стосуються вашого питання. Наприклад, за запитом “фінансовий моніторинг” ви знайдете не лише постанову 417, а й низку листів та розпоряджень.
  • За видавником. Кожна постанова має свою назву та номер. Останні можуть збігатися. Тобто постанови під номерами 413 або 292 видавав і Кабмін, і Нацбанк. Наприклад, за запитом “постанова 440” ви отримаєте акт, що регулює порядок погашення заборгованості та акт з питань закупівель товарів і послуг.
  • За датою. Як правило, користувачі шукають найбільш актуальну інформацію. Зважаючи на динамічність законодавства, постанови, прийняті лише декілька років тому можуть бути нечинними. Але є і винятки. Наприклад, постанова 354, що регулює право пенсіонерів на безоплатний проїзд, діє вже понад 25 років.

Щоб пошук постанов та інших документів був ще більш ефективним, скористайтеся ще декількома порадами:

  • Не обмежуйтесь нормативними актами одного виду. Як правило, постанови приймаються на виконання законів. Наприклад, права дитини регулюються не лише постановою 866, а й Законом “Про охорону дитинства”. А порядок реєстрації транспортних засобів, передбачений постановою 8, був прийнятий відповідно до Закону “Про дорожній рух”.
  • Для того, щоб внести зміни у існуючий акт, орган приймає окремий документ. Тож низка постанов КМУ та НБУ, зокрема 319, 386, 407, 422, лише вносять зміни у постанови під іншими номерами. Хоча вони є нормативно-правовими актами, але фактично не мають самостійного значення.
  • Ми пильно відстежуємо останні зміни до нормативних актів, але на нашому сайті можна знайти і нечинні документи. А все через те, що іноді правникам доводится звертатись до старих документів, які наразі втратили чинність, однак існували на момент спірних правовідносин. Тож не дивуйтесь, що на нашому сайті можна зустріти постанови КМУ 485, 868, постанови НБУ 23, 168, 174, 210, 254, 481, 758, та навіть постанову Ради міністрів Української РСР 49!

Навчальні відео: Як користуватись системою

Уточніть будь ласка запит!

Пошуковий рядок має містити мінімум 4 символи. Радимо застосовувати логічні оператори та фільтри для уточнення запиту.

Введіть запит та/або оберіть хоча б один з фільтрів