Про нас


Історія створення аналітично-правової системи  ZakonOnline розпочалася в 2017 році з ідеї розробити найзручніший на найшвидший продукт для сучасних правників з врахуванням новітніх технологій та рекомендацій клієнтської аудиторії.

Незабаром сформувалася команда з практикуючих адвокатів, юристів, ІТ-спеціалістів та маркетологів, яка щоденно працює над тим, щоб створити зручний та конкурентоспроможний «legal tech продукт».


І вже сьогодні ZakonOnline - це одна з кращих систем пошуку судової практики, про що свідчить платне використання системи компаніями, що є лідерами юридичного ринку («ASTERS», «EVERLIGAL», «Gramatskiy&Partners», «Кравець і партнери»)

Команда  постійно виявляє клієнтські потреби, вдосконалює та оновлює систему актуальним контентом, а також зручними аналітичними «фічами», що полегшують роботу правникам. ZakonOnline - дозволяє швидко знайти правову позицію як Верховного Суду так і Європейського суду з прав людини, проаналізувати судову практику, знайти судове рішення або нормативний акт, переглянути інформацію про судове засідання. Система буде корисною як для юристів, адвокатів, суддів, які цінують свій час, так і для тих, хто тільки планує ними стати.

ZakonOnline щоденно оновлюється. Продукт містить всі судові рішення з ЄДРСР, понад 12600 актуальних правових позицій Верховного Суду та понад 1250 висновків Європейського суду з прав людини

Про продукт


У чому полягають переваги системи?

 • ZakonOnline надзвичайно проста та інтуїтивно зрозуміла  у використанні.
 • Унікальний алгоритм дозволяє видавати найрелевантніші рішення вже на першій сторінці пошукової видачі.
 • Знайдені результати, окрім реквізитів, містять суть справи та ключові слова в контексті рішення.
 • Інтелектуальний пошук дозволяє формулювати надскладні запити з неймовірною точністю.
 • Спеціальні закладки в тексті рішення дають змогу перейти до інших рішень у справі в один клік.
 • Добірка актуальних правових позицій збереже велику кількість часу на пошук потрібного рішення.
 • Особистий кабінет надає швидкий доступ до всіх упорядкованих Вами матеріалів у будь-який час та у будь-якому місці за наявності інтернету.
 • Система працює незалежно від життєздатності державних реєстрів.
 • Створена зручна версія для смартфонів та планшетів


Більш докладно про переваги ZakonOnline


 • Пошукова система

Перше, на що потрібно звернути увагу, це алгоритм роботи пошукової системи. На відміну від державного реєстру судових рішень, «Розумна» пошукова видача дозволяє одразу побачити рішення третьої інстанції, які найбільш цікаві для шукачів судової практики. Вводимо запит, натискаємо на кнопку пошуку і бачимо рішення касації вже на першій сторінці без застосування додаткових фільтрів. 

 • ·Пошукова видача

Використовуючи систему ZakonOnline слід звернути увагу на максимальну інформативність плитки пошукової видачі.

Окрім звичайних реквізитів рішення, які ми бачимо в  Єдиному державному реєстрі судових рішень, в системі відображується суть справи (Про…), ключові слова в контексті рішення. Одразу видно, чи містить це рішення правові висновки (щит), чи додане у обране (зірочка). Можливо швидко ознайомитись з резолютивною частиною судового рішення без відкриття документа. Кольорові індикатори підкажуть інстанцію (касація), а рішення Великої Палати Верховного Суду матимуть спеціальні позначки.

 •  Інтелектуальний пошук

Фахівці, що вже дано працюють з системою,  відзначили, наскільки корисним є функція інтелектуального пошуку за текстом із використанням спеціальних знаків та логічних операторів лапки “…”, NOT, AND, OR та зірочка* 

Прихильники використання держаного реєстру, напевно, зауважать, що і в ЄДРСР існує можливість використання логічних операторів. Проте, ZakonOnline надає можливість формувати запити з використанням логічних операторів  натискаючи кнопки, замість самостійного введення формул! Це зберігає велику кількість часу.

Отже,

1. Подвійні лапки (“…”) використовуються для пошуку документів, які містять певну фразу

Приклад: при пошуку документа, в якому використовується фраза необґрунтованість судового рішення, необхідно цю фразу взяти у лапки: “необґрунтованість судового рішення”

2. Логічний оператор NOT використовується, якщо необхідно знайти документ, який включає в себе значення або словосполучення, що вказано до NOT, та не включає значення, що вказано після NOT.

Приклад: при пошуку за запитом антикорупційне NOT конституційний будуть знайдені документи, які містять слово антикорупційне та не містять конституційний

Для того, щоб виключити словосполучення, його потрібно взяти в лапки

Приклад:  антикорупційне бюро NOT “конституційний суд”

3. Логічний оператор АND використовується, якщо необхідно знайти документ, який обов’язково повинен включати в себе обидва слова або словосполучення, що вказані перед та  після оператора AND

Приклад: при пошуку за запитом  державний AND комунальний  будуть знайдені документи, які обов’язково містять слово державний та слово комунальний.


Для того, щоб знайти  документ з певними  словосполученнями, їх потрібно взяти в лапки.

Приклад:  “державне підприємство” AND “комунальне господарство”  

4. Логічний оператор OR  використовується, якщо необхідно знайти документ, який містить одне з двох вказаних значень або словосполучень, та ставиться між значеннями запиту.

Приклад: при пошуку за запитом судовий OR обухівський будуть знайдені документи, які містять слова або судовий, або обухівський.

Для того, щоб знайти  документи, що містять те чи інше словосполучення, їх потрібно взяти в лапки.

Приклад:  “судовий вирок” OR “Обухівський район”

 5. Зірочка * використовується заміни символу або декілька символів наприкінці терміну

Приклад: вводьте банкрутс*, якщо шукаєте певно слово або словосполучення, але не пам’ятаєте, як воно було застосоване у рішенні.

Існує також можливість виконати пошук, використовуючи групування операторів за допомогою дужок (…)

Приклад: при пошуку за запитом Обухів AND (вирок OR рішення) будуть знайдені документи, які містять слово Обухів та одне зі слів: вирок або рішення. Дужки необхідно ставити вручну.

  
УВАГА!

1. Якщо Ви звикли складати формули вручну, то всі слова-оператори повинні вводитись лише великими літерами. При цьому радимо робити це за допомогою графічного інтерфейсу (натисканням кнопок), що враховує необхідні пробіли між шуканими словами та операторами:

2. Між логічними операторами та значеннями обов’язково має бути пробіл (як було сказано, при натисканні на кнопки цей момент враховується)

3. Слова зі словосполучень в лапках шукатимуться у різних відмінках, але в першу чергу будуть показані словосполучення саме у відмінках з пошукового запиту.

4. Неможливо використовувати будь-який оператор для одного значення та починати з них пошуковий запит.

Наприклад: NOT кримінальне.

 

 • Фільтр «Правові позиції»

Найкращим способом знайти необхідну правову позицію серед мільйонів рішень є застосування фільтру «Правові позиції» в розділі Судові рішення.  В два кліки Ви отримуєте тільки ті рішення по яких система містить правову позицію.

Вводимо пошуковий запит, натискаємо на кнопку пошук, обираємо фільтр «ПП» і отримуємо необхідні судові рішення. З тексту рішення можна перейти одразу на структуровану правову позицію та за 1 хвилину визначитись з її актуальністю для Вас.

 • Відображення історії справи вкладками

Ще одним лайфхаком системи є перехід по рішеннях справи в один клік. Вкладки позначені кольоровими індикаторами, що дозволяє легко зорієнтуватися, суд якої інстанції приймав рішення. Ключові написи підкажуть дату прийняття рішення та його тип, що збереже багато часу, якщо Вас, наприклад, не цікавлять ухвали.

Тож, якщо Ви шукаєте певне рішення за номером справи, не треба гаяти час на перегляд всієї пошукової видачі. Переходьте на будь-яке рішення цієї справи та швидко орієнтуйтеся завдяки зручному відображенню ії історії.

 • Пошук правових позицій одразу по розділах Прецеденти ВС та Прецеденти ЄСПЛ

Надзвичайно просто та швидко шукати правові висновки одразу по розділах Прецеденти Верховного суду та Прецеденти Європейського суду з прав людини завдяки зрозумілому категоризатору. 

Також судову практику можна шукати за ключовими словами, однак ми радимо в такий спосіб шукати висновки в розділі Судові рішення із застосуванням фільтру «Правова позиція» (скорочено ПП). Так Ви отримаєте більше результатів пошуку.

 • Структура правових позицій

Більшість адвокатів, суддів та прокурорів слідкують за появою нових дайджестів Верховного Суду, багато хто підписаний на різноманітні профільні групи у Фейсбук та канали з оглядами судової практики в Telegram та на YouTube. Від інших ресурсів ми відрізняємося, зокрема, чіткою та лаконічною структурою викладення правових позицій.

Кожна правова позиція Верховного Суду  на нашому ресурсі складається з фабули справи, мотивації касаційної скарги, правових висновків та ключових слів, що допомагають при пошуку практики. Позиції ЄСПЛ також мають свою структуру: фабула справи, правове обґрунтування, висновки та теги.

Саме чітка структура дозволяє максимально швидко зорієнтуватися та визначитися з релевантністю результатів пошуку.

 • Відступлення від правових позицій

Наразі усі процесуальні кодекси передбачають можливість відступу від висновків, викладених у постановах Верховного Суду. І тому суди (та й адвокати також), з одного боку, мають враховувати ці висновки, а з другого – перевіряти, чи є вони актуальними.

Правом відступу володіє не тільки Велика Палата, а й об’єднані палати й палати касаційних судів. І чим далі, тим активніше вони це право реалізовують.

 Наприклад, у постанові від 21 серпня 2019 року у справі №911/3681/17 ВП ВС відступила від свого ж висновку, викладеного 12 червня того ж року у справі №911/848/18. Тобто лише за два місяці суд змінив свій погляд на юрисдикцію певної категорії спорів.

Після цього стає очевидно, що навіть відносно свіже рішення ВС може виявитися неактуальним.

До речі, ще цікавий момент: суд відступає не від постанови, а саме від висновків. Тобто суд може не перераховувати у своєму рішенні геть усі постанови, в яких було викладено аналогічні висновки, від яких тепер відступають. При цьому, викладаючи нову по суті позицію, ВС жодним чином не акцентує на цьому увагу..

Тому в  ZakonOnline впроваджено функціонал, який наочно демонструє, чи є правова позиція актуальною. Кожна з правових позицій має маркування у вигляді щитів. Якщо ви знайшли правову позицію, яка підходить для ваших правовідносин, але вже є неактуальною (вона позначається розбитим щитом), всього в один клік ви можете перейти на ту правову позицію, у якій від неї відступили.

Доречі, судові рішення також містять відповідні позначки.

Тобто, якщо ви шукатимете практику у розділі “Судові рішення” її актуальність також буде наочною.

Чи варто казати, що такий функціонал заощаджує купу часу.

 • Судові засідання

Спілкуючись з користувачами системи, ми виявили потребу додати можливість пошуку судових засідань. Зазвичай пошук інформації про засідання здійснюється на ресурсі Судова влада України. Проте, якщо юридична компанія або адвокатське об’єднання залучені у значну кількість справ, відслідковування інформації про засідання займає значний проміжок Вашого робочого часу.

 Все це через капчу (CAPTCHA) на офіційному сайті, яку доводиться проходити знов і знов у кожній справі, доводячи щоразу що ти не робот. ZakonOnline містить повну інформацію про судові засідання та оновлює дані щодня. Тож, шукайте швидко із задоволенням!

 • Моніторинг судових рішень та засідань

Надзвичайно важливо вчасно отримувати інформацію про нові судові рішення та заплановані засідання. Своєчасно отримана інформація забезпечить можливість прийняти найбільш ефективні процесуальні рішення. Тепер не треба щоденно перевіряти находження нових рішень у справі у судовому реєстрі та заходити на сайт Судової влади, намагаючись дізнатись, чи не було призначене нове засідання. В ZakonOnline реалізовано можливість автоматично моніторити найважливіші подій у судових справах.

Достатньо зазначити коректний номер справи, та пуш-повідомлення, лист на пошту, sms-повідомлення будуть негайно відправлені користувачу системи, як тільки з’явиться свіже рішення чи нова інформація по засіданнях.

 •  Зв’язки між розділами

Дізнатися, як застосовуються та чи інша норма права в судовій практиці; переглянути тексти нормативних актів, на які посилаються судді у своїх рішеннях; швидко переглянути скорочену версію правових висновків; переглянути позиції , від яких було відступлено; швидко перейти до позиції, якою, наприклад, Велика Палата відступила від попередніх висновків Верховного Суду; ознайомитись із майбутніми засіданнями у справі, передивитись всі судові рішення, в яких згадується той чи інший контрагент…Зробити це дозволяють зв’язки між розділами.  Це одна з найбільших переваг об’єднання всіх робочих інструментів правника в одній системі.

 • Особистий кабінет

Було б дивно створити хмарне рішення, не враховуючи необхідність мати доступ до робочих документів з будь-якого пристрою у будь-якій точці світу. Особистий кабінет в ZakonOnline надає можливість організувати зберігання обраних документів та мати завжди все під рукою у разі потреби.

Створюйте проекти, маркуйте  тексти документів, лишайте коментарі та відправляйте посилання колегам. Навіть якщо отримувач не передплачував доступу до системи, він вільно зможе передивитись текст документу завдяки відкритому рівню системи.Навчальні відео: Як користуватись системою