Як використовувати в юридичній діяльності листи державних органів?

Традиційно основним інструментарієм праника вважаються закони та судова практика. Але справжні профі знають, що інколи відповіді на підступні юридичні питання слід шукати у листах. І мова йде не про виконавчі листи. Правникам часто доводиться з ними працювати, але це все ж таки акти індивідуального характеру.

На сайті ZakonOnline ви можете ознайомитись з важливими правовими актами – листами Державної фіскальної служби, Національного банку України, різних Міністерств та інших органів державної влади.

Як швидко та ефективно знайти потрібний лист на юридичному порталі?

Спосіб №1 : за назвою органу. Не пам'ятаєте, як точно називається лист про набрання чинності чи припинення дії договору з іноземною державою? За логікою розуміємо, що його видає Міністерство закордонних справ, і встановлюємо цей орган у фільтрі “Видавник”. Аналогічно шукати листи щодо рекомендацій з освітнього процесу слід серед актів Міністерства освіти і науки.

Спосіб №2 : за ключовою фразою з тексту. Запам'ятати назви листів, які видають податківці, майже нереально. Ми це чудово розуміємо, тож якщо ви оберете варіант пошуку “За текстом” і напишете “про порядок відображення сум бюджетного відшкодування”, наша система видасть вам необхідний документ.

Спосіб №3 : за загальними словами із тексту. Цей спосіб схожий на попередній, але краще підходить у випадках, коли ви навіть приблизно не знаєте назви документа, але вас цікавить конкретне практичне питання. Наприклад, оподаткування позики чи порядок підтвердження ПДВ. У такому разі просто шукайте документи з цими ключовими словами, навіть не встановлюючи фільтр “тип”, адже, скоріш за все, з цього питання вам також треба буде ознайомитись з нормами законів.

Спосіб №4 : за датою видання акту.

Цікавлять питання щодо сплати єсв чи про податок на додану вартість, але спірні правовідносини існували до внесення суттєвих змін в законодавство? У такому разі