Всі кодекси України на юридичному порталі ZakonOnline

Неможливо уявити собі юриста, у якого на столі не лежить хоча б декілька кодексів. Адже саме кодифікованими актами врегульовані найважливіші правовідносини. При цьому для повноцінного ведення справи правникові їх буде замало. Як правило, крім норм кодексів знадобиться ще низка законів та підзаконних актів, і навіть локальних актів органів місцевого самоврядування.

Як не загубитися у стосі паперів, і при цьому не впустити важливих норм права? Працюйте з ними на нашому сайті! Швидка реєстрація в Особистому кабінеті надасть вам низку переваг:

● Створюйте окремі проекти для різних справ, над якими ви зараз працюєте. Ефективна організація роботи -– запорука успіху юриста.

● Маркуйте текст та залишайте власні коментарі до найважливіших норм кодексу.

● Діліться значущими нормами з колегами: відправляйте в мережі, роздруковуйте, зберігайте на власному пристрої.

● Дізнавайтеся зміст норми станом на будь-яку дату, ознайомлюйтесь з кодексами в останній редакції та тими, що втратили чинність.

● Ваш Особистий кабінет, на відміну від робочого офісу, доступний у будь-який час. А відвідати його можна з будь-якого пристрою: комп'ютеру, планшету, телефону.

Звичайно, найчастіше з нормами кодексів працюють професійні правники: судді, юристи, адвокати, корпоративні юристи тощо. Але ми впевнені, що кожен громадянин має ПРАВО ЗНАТИ, як захистити себе за допомогою закону. Тому ми створили систему, яка є досить простою у використанні. Навіть людина без профільної освіти зможе знайти тут потрібний документ. А ми вам у цьому допоможемо!

● Шукайте за назвою документа. Це найпростіший спосіб, який підійде у тому разі, коли ви точно знаєте, яким актом має регулюватись ваша життєва ситуація. Наприклад, якщо у вас виникли проблеми зі сплатою податків, перш за все зверніться до норм Податкового кодексу. А якщо вас звинувачують у вчиненні злочину за ст.185 – до Кримінального кодексу.

● Шукайте за текстом. Інколи вибір конкретного кодексу не настільки очевидний. Якщо ви хочете знайти норми, які регулюють особливості спадкування за заповітом, може виникнути питання: який кодекс обрати – Цивільний чи Сімейний? У такому разі краще здійснити пошук саме за фрагментами тексту.

● Шукайте за видавником. Адже окрім актів, прийнятих Верховною Радою, таких як Земельний чи Житловий кодекси, існують низка інших специфічних документів. Наприклад, Кодекс суддівської етики був прийнятий не ВРУ, а З`їздом суддів України.

● Звертайте увагу на чинність акту. Іноді правникам і науковцям доводиться звертатися до кодексів, що вже втратили чинність. Тому на нашому сайті можна побачити декілька редакцій Повітряного, Водного, Митного, Бюджетного кодексів. Обирайте той, який помічений словом “чинний”. А от Житловий кодекс був прийнятий ще за часів СРСР, але все ще є діючим.

Порада від ZakonOnline: досить часто журналісти, а за ними і звичайні громадяни, використовують неправильні назви документів. Зокрема, Кримінальний кодекс часто називають Карним кодексом, а Кодекс законів про працю України – Трудовим кодексом. Кодекс газорозподільчих систем лаконічно називають Газовий. Або ж взагалі вигадують неіснуючі документи, як от Громадянський кодекс.

Для кого ще ми працюємо?

Адвокати у різних категоріях справ.

Адвокатська практика неможлива без досконалого володіння нормами Цивільного процесуального кодексу, Кримінального процесуального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення. Адже якщо до адвоката звернулися з правовим питанням щодо прийняття спадщини, йому доведеться пояснити клієнту не тільки особливості спадкового права, а й процесуальні строки звернення до суду.

Корпоративні юристи.

Юрист на підприємстві має володіти не тільки законодавством про працю, знати норми Податкового і Господарського кодексів. Якщо підприємство займається специфічним видом господарської діяльності, правникові доведеться часто звертатись до галузевого законодавства. Наприклад, юристові підприємства, що займається видобутком корисних копалин, не обійтись без Лісового кодексу, Кодексу України про надра та інших норм екологічного законодавства.

Державні службовці.

В окремих випадках дії чи бездіяльність службових осіб можуть бути кваліфіковані як адмінправопорушення. Щоб не наражати себе на небезпеку, службовцям слід чітко знати зміст норм законодавства, відслідковувати всі зміни у правових актах.

Бухгалтери.

Несвоєчасне ознайомлення бухгалтера зі змінами у Податковому кодексі може завдати чималих збитків підприємству. Крім того, розуміючи законодавчі новели, керівник може скоригувати діяльність юридичної особи та оптимізувати видатки.

Але зрештою багато норм варто знати кожній людині: як безоплатно приватизувати земельну ділянку згідно зі статті 118 Земельного кодексу, як правильно оформити договір позики, які “підводні камені” приховуються за іпотекою?

Навчальні відео: Як користуватись системою

Уточніть будь ласка запит!

Пошуковий рядок має містити мінімум 4 символи. Радимо застосовувати логічні оператори та фільтри для уточнення запиту.

Введіть запит та/або оберіть хоча б один з фільтрів