№ 1-9/11
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2011 року с-ще Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого –судді - Горулька О.М.
при секретарі - Гудзенко С.В.
з участю прокурора - Шапошник С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Решетилівка справу про обвинувачення
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с-ща Решетилівка Полтавської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта базова загальна середня, не одруженого, не працюючого, раніше судимого:
- 17.03.2009 року Ленінським районним судом м. Полтави за ст. 309 ч.1 КК України до штрафу у розмірі 1700 грн, під вартою в даній справі перебуває з 01.10.2010 року,
у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. 309 ч.2, 307 ч.2, 317 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
підсудний ОСОБА_1, будучи раніше судимим 17.03.2009 року Ленінським районним судом м. Полтави за ст. 309 ч.1 КК України до штрафу у розмірі 1700 грн. і маючи незняту і не погашену у встановленому законом порядку судимість, на шлях виправлення не став і знову вчинив ряд злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
Так, 02 вересня 2010 року у другій половині дня за місцем свого фактичного проживання у квартирі АДРЕСА_1 підсудний ОСОБА_1 повторно, умисно, незаконно за допомогою побутового посуду шляхом змішування та екстрагування хімічних складників, а саме: таблеток «Теофедрин», кристалічного йоду, червоного форсфору, соляної кислоти, калію перманганату та інших речовин виготовив для власного споживання без мети збуту особливо небезпечну психотропну речовину –кустарно виготовлений препарат із ефедрину, який у подальшому в кількості 0,23 г в перерахунку на суху речовину зберігав без мети збуту за місцем свого проживання за вказаною вище адресою.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, підсудний ОСОБА_1 03 вересня 2010 року, будучи особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 309 КК України, за місцем свого фактичного проживання у квартирі АДРЕСА_1 умисно, протиправно шляхом безоплатної передачі збув ОСОБА_2 виготовлену ним 02.09.2010 року особливо небезпечну психотропну речовину –кустарно виготовлений препарат із ефедрину у розчині в кількості 1мл, а також надав ОСОБА_2 приміщення у квартирі АДРЕСА_1 в с-щі Решетилівка Полтавської області для незаконного вживання психотропної речовини.
Будучи допитаним в судовому засіданні, підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 309 ч.2, 307 ч.2, 317 ч.1 КК України, визнав повністю і суду пояснив, що на протязі близько п’яти років він вживає наркотичні засоби. Спочатку він вживав маріхуану шляхом куріння, а протягом останніх близько півроку –кустарно виготовлений препарат з ефедрину, який вони між собою називають «вінт», шляхом внутрівенних ін’єкцій. Він також знайомий з жителем с-ща Решетилівка ОСОБА_2 і знає, що той також вживає наркотичні засоби. Раніше ОСОБА_2 просив його, що у разі, коли у нього буде «вінт», щоб він повідомив про це ОСОБА_2 2 вересня 2010 року до нього, попередньо зателефонувавши, приїхав його знайомий ОСОБА_3 і привіз всі необхідні інгредієнти для виготовлення «вінта». У своїй квартирі він власноручно виготовив препарат з ефедрину і вони удвох з ОСОБА_3 вжили його в кількості по 1мл кожен. Після цього залишилося ще 5 мл розчину препарату з ефедрину. Наступного дня, 03.09.2010 року він зателефонував ОСОБА_4 та запросив його до себе, запропонувавши йому «вінт». Коли ОСОБА_4 прийшов до нього у квартиру№ АДРЕСА_1, він безоплатно передав ОСОБА_2 розчин препарату ефедрину у шприці в кількості 1мл для вживання, а також дав ОСОБА_5 дозвіл вжити психотропну речовину в його квартирі. ОСОБА_2 в гостинній кімнаті шляхом внутрівенної ін’єкції вжив «вінт», а вони з ОСОБА_3 в цей час перебували у кухні. 04 вересня 2010 року до нього у квартиру прийшли працівники міліції, які під час обшуку виявили та вилучили у нього залишки препарату з ефедрину, залишки канабісу, хімічні складники для виготовлення психотропної речовини, шприци, посуд та інші речі, призначені для виготовлення та вживання психотропних речовин та наркотичних засобів. Він відразу розповів про обставини вчинення ним злочину. У вчиненому щиро кається.
Показання підсудного відповідають фактичним обставинам справи, які ним не оспорюються.
В силу ст. 299 ч. 3 КПК України суд визнав за недоцільне дослідження доказів по справі стосовно тих фактичних обставин, які ніким із учасників судового розгляду справи не оспорювалися.
Кваліфікація дій підсудного ОСОБА_1 за ст. 309 ч.2 КК України є вірною, оскільки він вчинив незаконне виготовлення та зберігання психотропних речовин без мети збуту, вчинене повторно.
Вірною є і кваліфікація дій підсудного ОСОБА_1 за ст. 307 ч.2 КК України, оскільки він вчинив незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 309 КК України.
Суд також визнає вірною кваліфікацію дій підсудного ОСОБА_1 за ст. 317 ч.1 КК України, оскільки він вчинив надання приміщення для незаконного вживання психотропних речовин.
Разом з тим суд вважає за необхідне виключити із обвинувачення підсудного за ст. 309 ч.2 КК України незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів, оскільки кількість виявлених у квартирі підсудного наркотичних засобів –канабісу в кількості 0,0372 г. та екстракту канабісу в кількості 0,01 г. є невеликою і не створює складу злочину.
При визначенні міри покарання суд керується вимогами ст. 65 КК України і враховує характер та ступінь тяжкості вчинених злочинів, особу підсудного, який раніше двічі засуджувався за вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, має не зняту та не погашену у встановленому законом порядку судимість, після останнього засудження за ст. 309 ч. 1 КК України був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 44 КУпАП за незаконне зберігання наркотичних засобів, за місцем проживання характеризується посередньо, суспільно-корисною працею не займається.
Обставинами, які пом’якшують покарання підсудного ОСОБА_1, суд визнає повне визнання ним своєї вини, щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставиною, яка обтяжує покарання підсудного ОСОБА_1 за ст. 317 ч.1 КК України, суд визнає рецидив злочинів.
На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги стійку схильність підсудного ОСОБА_1 до вживання наркотичних засобів і психотропних речовин, систематичність вчинення ним протиправних дій у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, суд приходить до висновку про необхідність призначення підсудному покарання, пов’язаного із позбавленням волі, оскільки вважає, що його виправлення та перевиховання може бути можливим лише в умовах ізоляції його від суспільства.
Разом з тим, враховуючи сукупність обставин, які пом’якшують покарання підсудного та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, передбаченого ст. 307 ч.2 КК України, з урахуванням особи винного та обставин вчинення цього злочину, порівняно незначну кількість збутої психотропної речовини, суд приходить до висновку про можливість застосування ст. 69 КК України та призначення підсудному ОСОБА_1 основного покарання нижчого від найнижчої межі, встановленої в санкції частини 2 статті 307 КК України.
Згідно медичного висновку про стан здоров’я, працездатність та необхідність застосування примусових заходів від алкоголізму та нарокоманії підсудний ОСОБА_1 визнаний здоровим, працездатним, має психотичні і поведінкові розлади внаслідок вживання стимуляторів (далі – нерозбірливо), синдром залежності, потребує лікування, протипоказань не має. При цьому у висновку не зазначено, чи є підсудний ОСОБА_1 хронічним алкоголіком чи наркоманом та від якої залежності (алкоголізму чи наркоманії) він потребує лікування.
За таких обставин суд не вбачає можливості застосування положень ст. 96 КК України та призначення підсудному ОСОБА_1 примусового лікування від алкоголізму чи наркоманії.
У справі маються судові витрати, пов’язані з експертними дослідженнями експертами НДЕКЦ при ГУМВС України в Полтавській області речових доказів, у розмірі 4259,22 грн. Суд находить, що вказані судові витрати підлягають відшкодуванню підсудним у повному обсязі, оскільки їх розмір та сам факт судових витрат підтверджуються висновками експертів та розрахунками вартості проведених експертиз.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 за ст. 309 ч.2 КК України визнати винним та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк –2 (два) роки.
За ст. 307 ч.2 КК України визнати винним та із застосуванням ст. 69 КК України призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк –3 (три) роки 6 (шість) місяців з конфіскацією всього належного йому майна.
За ст 317 ч.1 КК України визнати винним та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк –3 (три) роки.
Відповідно до вимог ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточне покарання визначити у виді позбавлення полі на строк –3 (три ) роки 6 (шість) місяців з конфіскацією всього належного йому майна.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1 рахувати з дня його затримання за підозрою у вчиненні злочину, тобто –з 01 жовтня 2010 року.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити попередню –тримання під вартою.
Судові витрати, пов’язані з експертними дослідженнями експертами НДЕКЦ при ГУМВС України в Полтавській області речових доказів у справі, покласти на засудженого.
Стягти із засудженого ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Полтавській області судові витрати, пов’язані з проведенням експертами експертних досліджень речових доказів, у розмірі 4259 (чотири тисячі двісті п’ятдесят дев’ять) грн.22 коп.
Речові докази –скляні пляшки з рідиною коричневого кольору, шприци з кустарно виготовленим препаратом ефедрину та з іншою рідиною, полімені флакони з кустарно виготовленим препаратом ефедрину та порожні, насіння коноплі, паперовий згорток з порошкоподібною речовиною, полімерну плівку та ватний тампон з нашаруванням йоду, два флакони з калію перманганатом, скляну ємність з соляною кислотою, банку з-під кави, скляну пляшку з рідиною, полімерну пляшку з нашаруванням псевдоефедрону, полімерну пляшку з рідиною, що містить толуол, моток вати, металеву кришку з отвором, лезо для гоління, металевий стержень, голку з ковпачком, конструкцію, що складається із скляної трубки, резинової та коркової пробок, - знищити як такі, які не мають ніякої цінності і вилучені із обороту.
Вирок може бути оскаржений протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення до Апеляційного суду Полтавської області через Решетилівський районний суд, а засудженим ОСОБА_1 –у той же строк з дня одержання копії вироку.
Головуючий: