В И Р О К
Іменем України
10 січня 2011 року м.Снігурівка
Снігурівський районний суд Миколаївської області в складі головуючого судді Яворської Н.І.,
при секретарі –Себестьянській І.П.
з участю прокурора –Гамери Н.В.
підсудного –ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Снігурівка кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця с.Каширла Якушоровського району Тюменської області, громадянина України, освіта базова загальна середня, працюючий по найму, не військовозобов’язаний, не одружений, раніше не судимий, який проживає в АДРЕСА_1,
в скоєнні злочину передбаченого ст. 263 ч.1 КК України
В С Т А Н О В И В
Підсудний ОСОБА_1 23 листопада 2010 року приблизно з 15 години 50 хвилин до 16 години 30 хвилин на відстані 200 метрів в північному напрямку від с. Ново петрівка Снігурівського району Миколаївської області, працівниками міліції був затриманий в стані алкогольного сп’яніння з саморобним пристроєм для стрільби, який було виготовлено власноручно ОСОБА_1 приблизно в листопаді 2010 року із фрагменту деревини і металевої трубки, який незаконно носив та незаконно зберігав за місцем свого фактичного проживання.в АДРЕСА_1.
Згідно висновку балістичної експертизи від 13.12.2010 року вилучений пристрій в ОСОБА_1 є ручною коротко ствольною вогнепальною зброєю - –однозарядним гладко –ствольним, дульно зарядним (шомпольним) пістолетом калібру не більше 6,8 мм із гнотовим запаленням, придатним для стрільби, виготовленим саморобним способом.
В судовому засіданні підсудний свою вину визнав повністю, просив слухати справу без допиту свідків та без дослідження доказів.
Підсудний ОСОБА_1 суду показав, що приблизно на початку листопада 2010 року виготовив саморобний пістолет для відстрілювання голубів, перебуваючи в нетверезому стані, не маючи дозволу на носіння чи зберігання зброї, 23 листопада 2010 року близько 15 години здійснював постріли. При цьому був затриманий працівниками міліції, де і було виявлено в нього зазначену зброю та вилучено.
На підставі ч.3 ст.299 КПК України та за згодою учасників процесу суд вважає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи оскільки вони ніким не оспорюються, можливо обмежитись допитом підсудного оскільки його вина у вчиненні злочину підтверджена окрім особистих зізнань, доказами вказаними в обвинувальному висновку.
Враховуючи обставини справи, суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 за ст. 263ч.1 КК України, як носіння, зберігання, і виготовлення вогнепальної зброї ( крім гладкоствольної мисливської ) без передбаченого законом дозволу.
Призначаючи покарання, суд відповідно до ст..65 КК України враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, що є злочином середньої тяжкості, особу винного, першу судимість, його минуле, стан сім»ї, матеріальний стан, стан здоров’я.
Обставинами, що пом’якшують покарання –посередня характеристика, щире каяття, першу судимість.
Обставин, які обтяжують покарання –вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
Враховуючи всі обставини справи суд вважає за можливе застосувати до підсудного ОСОБА_1 ст..75 КК України і звільнити його від відбування покарання з випробуванням.
Речовий доказ, який було вилучено в ОСОБА_1 –знищити як такий, що не являє собою цінність.
Задоволенню підлягають понесені витрати на проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України , суд ,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 263 КК України і призначити покарання у вигляді двох років позбавлення волі .
Застосувати ст.75 КК України та звільнити засудженого від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він на протязі одного року іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає обов’язки відповідно до п.п.2.,3.,4.,ст.76 КК України, а саме: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально –виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання , роботи., періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально- виконавчої інспекції.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Речовий доказ –саморобний вогнепальний пристрій, що на зберіганні в кімнаті озброєння чергової частини Снігурівського РВУМВС –знищити як такий що не являє собою цінності.
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати в сумі 361 грн.20 коп. і перерахувати на р\р НДЕКЦ при УМВС України в Миколаївській області № 35229001000016, в ГУДК у Миколаївській області МФО 826013, код ЗКПО 25574110.(а.с.35)
На вирок може бути подана апеляція до Миколаївського апеляційного суду протягом 15-ти діб з моменту його проголошення, а засудженим в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
Суддя