ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 1-50/2010 рік
15 червня 2010 року Козівський районний суд
Тернопільської області
в складі: головуючого Вирста М.М.
при секретарі: Фещак Г.М.
з участю прокурора: Кренцеля І.М.
підсудної: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Козові справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Тернопіль, жителькиАДРЕСА_1, громадянки України, з освітою середньою спеціальною, одружена, соціальний робітник Козівського територіального центру ОНГ, раніше не судима;
за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
01 лютого 2010 року після укладання договору про повну матеріальну відповідальність з головою виборчої дільниці №166, територіального виборчого округу №167 ОСОБА_1, остання в касі окружної виборчої комісії в м. Зборів, територіального виборчого округу № 167, отримала одноразову грошову винагороду членам дільничної виборчої комісії №166 в сумі 290 грн., які у відповідності до постанови ЦВК від 02 грудня 2009 року № 409 потрібно було виплатити членам дільничної комісії, які брали активну участь в день голосування в першому турі з виборів Президента України.
Відповідно до п. 22 постанови ЦВК № 409 від 02 грудня 2009 року, розмір одноразової грошової винагороди членам виборчих комісій визначається рішенням відповідної виборчої комісії за поданням голови комісії, з урахуванням особистого внеску кожного члена цієї комісії в її роботу.
Проте, незважаючи на те, що вказані вище вимоги були добре відомі ОСОБА_1, вона керуючись корисливим мотивом спрямованим на незаконне часткове заволодіння матеріальними цінностями, що були довірені їй як матеріально відповідальній особі, шляхом зловживання своїм посадовим становищем, без рішення дільничної виборчої комісії, одноособово, незаконно привласнила одноразову грошову винагороду в сумі 290,00 грн.
При цьому, вчиняючи службове підроблення, голова дільничної виборчої комісії №166 ОСОБА_1, склала завідомо неправдиву постанову ДВК за № 5 від 28 лютого 2010 року, в якій вказала недостовірні відомості стосовно того, що питання з приводу її преміювання вирішувалось членами дільничної виборчої комісії №166.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованих їй злочинів визнала повністю, щиро розкаялася і пояснила, що вона була головою дільничної виборчої комісії №166, територіального виборчого округу № 167, що в с. Городище Козівського району, під час виборів президента в другому турі. Її обов’язком був контроль за проходженням виборчого процесу та підготовкою до виборів Президента на виборчій дільниці.
Враховуючи те, що вона була головою дільничної виборчої комісії №166, із нею було укладено договір про повну матеріальну відповідальність від 01 лютого 2010 року, згідно якого вона мала право на отримання і розпорядження матеріальними цінностями, в тому числі премією та заробітною платою яку належало виплатити членам дільничної виборчої комісії.
Про порядок виплати заробітної плати та одноразової грошової винагороди членам дільничної виборчої комісії, який передбачений Постановою ЦВК від 02 грудня 2009 року № 409, їй було відомо.
Постанову № 5 дільничної виборчої комісії № 166 від 28 лютого 2010 року «Про виплату винагороди членам комісії» вона склала одноособово, засідання комісії по виплаті даної грошової винагороди не проводила, гроші в сумі 290 грн. отримала одноособово в бухгалтерії окружної виборчої комісії в м. Зборів і вона їх не розподіляла нікому.
Просить звільнити її від кримінальної відповідальності у зв’язку із зміною обстановки.
Крім повного визнання підсудною своєї вини у вчиненні інкримінованих їй злочинів, підсудна повністю погодилася зі всіма доказами по справі, які були зібрані в ході досудового слідства та підтверджували її винність у вчинені злочинів згідно пред'явленого обвинувачення, відмовившись від їх дослідження під час судового розгляду.
Таким чином проаналізувавши зібрані по справі докази, суд, приходить до висновку про доведеність вини підсудної ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, тобто привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, та ч. 1 ст. 366 КК України, як службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.
Обставин, які обтяжують покарання не встановлено.
Обставинами, які пом’якшують покарання слід визнати щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
Прокурор не заперечує щодо звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв’язку із зміною обстановки.
Приймаючи до уваги вказані обставини, враховуючи заяву підсудної ОСОБА_1 про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із зміною обстановки, думку прокурора, враховуючи особу ОСОБА_1, вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаюється у вчиненому, активно сприяла розкриттю злочину, а тому перестала бути суспільно небезпечною внаслідок зміни обстановки, вважає, що її слід звільнити від кримінальної відповідальності у зв'язку із зміною обстановки.
Керуючись ст. 7 КПК України, ст. 48 КК України, п. 7 постанови Пленуму Верховного суду України від 23 грудня 2005 року № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності»-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності передбаченої ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, відповідно до ст. 48 КК України у зв’язку зі зміною обстановки.
Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України провадженням закрити.
Запобіжний захід стосовно ОСОБА_1 підписку про невиїзд з постійного місця проживання скасувати.
Грошові кошти в сумі 290 грн., які зберігаються на депозитному рахунку Козівського РВ УМВСУ, повернути в окружну виборчу комісію територіального виборчого округу № 167 м. Зборів для вирішення питання про розподілення їх між членами виборчої дільниці № 166, територіального виборчого округу № 167.
Постанова може бути оскаржено до Апеляційного суду Тернопільської області через Козівський районний суд протягом 7 днів з моменту проголошення.
Суддя: підпис.
З оригіналом: вірно.
ГОЛОВА СУДУ: Б.В. БОДНАРУК