Справа № 638/12278/15-ц
Провадження № 2-во/638/31/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2021 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі головуючого судді СЕМІРЯД І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в ухвалі Дзержинського районного суду м. Харкова від 07.04.2020 по справі №638/12278/15-ц,-
ВАСТАНОВИВ:
07.04.2020 Дзержинським районним судом м. Харкова скаргу ОСОБА_1 на рішення та дії державного виконавця Шевченківського Відділу ДВС м. Харків Головного територіального управління юстиції у Харківській областізадоволено.
22.09.2020 постановою Харківського апеляційного суду зазначену ухвалу Дзержинського районного суду м. Харкова змінено.
ОСОБА_1 звернулась з заявою про виправлення описки в ухвалі суду, в якій вказує, що судом видано ухвалу з відміткою «Судове рішення не набрало законної сили». Посилаючись на норми ЦПК України ОСОБА_1 просить виправити описку та зазначити «Судове рішення набрало законної сили».
У відповідності до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного:
Приписами п.4 ч.1 ст. 260 ЦПК України передбачено, що ухвала, що викладаються окремим документом, складається з резолютивної частини із зазначенням висновків суду, строку і порядку набрання ухвалою законної сили та її оскарження.
П. 27 ч.1 ст. 353 ЦПК України встановлено, що окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо розгляду скарг на дії (бездіяльність) органів державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Між тим, опискою є- помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Відповідно до п. 19 постанови пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 р. за N 14 «Про судове рішення у цивільній справі»- Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає.
Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що судом при прийнятті ухвали не було допущено описку, у зв`язку з чим заява про виправлення описки не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 269 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в ухвалі Дзержинського районного суду м. Харкова від 07.04.2020 по справі №638/12278/15-ц залишити без задоволення.
У відповідності до п.п. 15.5) п. 15 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Дзержинський районний суд міста Харкова протягом 15-ти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання ) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СУДДЯ: Семіряд І.В.