УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 638/12278/15-ц
Провадження № 2-ві/638/21/19
11.04.2019 Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого -судді Омельченко К.О.
за участю секретаря судового засідання Юрченко Д.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву представника заявника ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Подус Г.С. у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню по справі №638/12278/15-ц, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова знаходиться вищевказана цивільна справа.
01.04.2019 року представником заявника заявлено відвід судді, обґрунтовуючи його тим, що судові засідання призначаються занадто в короткі проміжки часу, в порівнянні з іншою справою за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. А тому на думку заявника це свідчить про те, що суддя Подус Г.С. з невідомих причин заінтересована у занадто швидкому розгляді справи. Крім того, заявник вказує, що суддя Подус Г.С. Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 01.04.2019 року безпідставно прийняла до спільного розгляду із її первісним позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зустрічний позов ОСОБА_2 до неї про нецільове використання сплачених аліментів та внесення аліментів на особистий рахунок дитини, що викликало у заявника недовіру до суду.
Дійшовши висновку про необгрунтованість відводу, суддею Подус Г.С. на підставі положень ч.2,3 ст.40 ЦПК України заяву про відвід передано для визначення судді у порядку ст.33 ЦПК України та зупинено провадження у справі до вирішення питання про відвід головуючого по справі.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду заяви про відвід судді Подус Г.С. визначено суддю Омельченко К.О.
Підстави для відводу судді передбачені ст.36-37 ЦПК України і розширеному тлумаченню не підлягають.
Заявником зазначено підставами для відводу судді обставини, передбачені п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України в чинній редакції, де вказано, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумніви в неупередженості або об'єктивності судді.
Підставою для таких висновків заявник ОСОБА_1 зазначає те, що головуючий суддя зацікавлений в швидкому розгляді справи, крім того суддя безпідставно прийняла до спільного розгляду із її первісним позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зустрічний позов ОСОБА_2 до неї про нецільове використання сплачених аліментів та внесення аліментів на особистий рахунок дитини. На підставі наведеного, представником завника заявлений відвід 01.04.2019 року.
Суд, вивчивши доводи заявленого відводу, дослідивши матеріали справи дійшов до висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ч.8 ст.40 ЦПК України дана заява про відвід розглядається без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється..
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 цього Кодексу.
Підстави для відводу передбачені ст.ст. 36, 37 ЦПК України.
Відповідно до ст.36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім'ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Згідно ч.3 ст.39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим.
Із наведеного слідує, що відвід повинен бути вмотивований із наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу. Якщо він не вмотивований, то це є підставою для відмови у його задоволенні.
Відповідно до ч.4 ст. 36 ЦПК України, незгода сторони з процесуальним рішенням судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді, щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Викладені обставини заявленого відводу не містять передбачених законом випадків про відвід складу суду, а відтак, суд не вбачає підстав для задоволення відводу судді.
Інших обставин, які б викликали сумнів в об'єктивності та неупередженості судді, не виявлено.
Враховуючи вищенаведене, оскільки передбачені ст.ст.36, 37 ЦПК України підстави для відводу судді відсутні, суд дійшов до висновку про необґрунтованість заявленого відводу.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.36-40 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Подус Г.С. у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню по справі №638/12278/15-ц.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя :