Справа № 2610/27695/2012
Провадження № 4-с/761/181/2021
У Х В А Л А
24 листопада 2021 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: Саадулаєва А.І.,
при секретарі: Корнійчук Є.Т.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за скаргою ОСОБА_1 на дії заступника начальника Стрийського міського районного відділу ДВС Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) Мацюпи А.А, заінтересована особа: ОСОБА_2 ,
встановив:
В провадженні Шевченківського районного суду м. Києва перебуває скарга ОСОБА_1 на дії заступника начальника Стрийського міського районного відділу ДВС Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) Мацюпи А.А, заінтересовані особи: ОСОБА_2 .
22.11.2021 року від ОСОБА_1 на адресу суду надійшла заява про затвердження мирової угоди між ОСОБА_1 та ОСОБА_2
24.11.2021 року від ОСОБА_2 на адресу суду надійшла заява в якій вона заперечила проти затвердження мирової угоди посилаючись на те, що дана мирова угода є волевиявленням лише ОСОБА_1 та ультиматумом до неї, а також проект угоди складено на шкоду та інтересам дитини.
В судовому засіданні, яке відбулось 24.11.2021 року, ОСОБА_1 та його представник заяву підтримали та просили задовольнити.
В судовому засіданні, яке відбулось 24.11.2021 року, ОСОБА_2 просила відмовити в задоволенні заяви про затвердження мирової угоди посилаючись на підстави викладені у письмовій заяві.
Дослідиши матеріали справи, заслухавши сторін по справі, суд приходить висновку про відмову у затвердженні мирової угоди з огляду на наступне.
Відповідно до ст.207 ЦПК України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі. Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо: 1) умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або 2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Заява про затвердження мирової угоди не підлягає задоволенню, з огляду на те, що наданий скаржником ОСОБА_1 проект мирової угоди не був затверджений та підписаний другою стороною - ОСОБА_2 , що в свою чергу суперечить вимозі ст.207 ЦПК України, про укладання такої угоди між сторонами у добровільному порядку, за особистим волевиявленням, на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін.
Керуючись ст.ст. 207, 259 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про затвердження мирової угоди - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя: