Ухвала
Іменем України
06 серпня 2018 року смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого – судді Реброва С.О.
при секретарі – Ратушній Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у виконавчому листі, –
встановив:
ОСОБА _1 звернулась до суду із заявою, в якій просить виправити описку допущену у виконавчому листі виданому на підставі додаткової постанови апеляційного суду Дніпропетровської області від 13 червня 2018 року щодо стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 судового збору. Однак, заявник посилається на неправильно вказану адресу місця її реєстрації, як боржника. У виконавчому листі вказана адреса: Дніпровський район, м.Підгородне, вул.Кірова буд.139, замість вірної: 30-412 Республіка Польща, м.Краків, вул.Зброяржи, 21/15.
Сторони в судове засідання не з'явились. Заявник відповідно до вимог заяви просила також розглянути питання у її відсутність.
Дослідивши заяву про виправлення описки та матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
У відповідності до ст. 369 ЦПК України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі.
Суд, дослідивши матеріали справи, не знаходить підстав для виправлення описки у виконавчому листі, оскільки зазначені заявником підстави не є описками і ніяким чином не впливають на виконання судового рішення.
Виправлення описок та арифметичних помилок у виконавчому листі передбачене ст. 369 ЦПК. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Під описками розуміють, як правило, випадкове перекручення слів, зокрема прізвищ, імен, по-батькові, назв юридичних осіб тощо. Однак, не належать до описок граматичні помилки, які не спотворюють тексту виконавчого листа та не призводять до його неправильного сприйняття (неправильне проставляння розділових знаків, неправильне написання відмінкових закінчень, вживання русизмів, тощо). У виконавчому листі виправляти можна лише ті помилки, які не відповідають судовому рішенню.
Як вбачається з матеріалів справи, виконавчий лист видано на підставі додаткової постанови апеляційного суду Дніпропетровської області від 13 червня 2018 року у повній відповідності до його змісту, тому не можна вважати, що при його оформленні або видачі було допущено помилку (описку).
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що у задоволенні заяви про виправлення описки у виконавчому листі слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 219, 369 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки у виконавчому листі - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в 15-денний строк з дня її проголошення.
Суддя С.О. Ребров