Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
23 листопада 2011 року
Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Грищенка М.В.,
при секретарі - Дубчак Н.В.,
з участю: позивача – ОСОБА_1, відповідача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Брусилів Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
7 листопада 2011 року позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, де зазначила, що 19 вересня 2009 року між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб. Від шлюбу мають дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач свої зобов’язання по утриманню дитини не виконує, матеріальної допомоги не надає.
Позивачка просила стягнути з відповідача на її користь аліменти в твердій грошовій сумі 400 гривень щомісячно для утримання дитини.
В судовому засіданні позивачка зменшила розмір позовних вимог і просила стягнути з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі 300 гривень щомісячно.
Відповідач позов про стягнення з нього аліментів в твердій грошовій сумі 300 гривень щомісячно визнав повністю.
Вислухавши пояснення позивачки, відповідача, дослідивши та оцінивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно наданої копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 народився 29 листопада 2009 року, батьками дитини є сторони ОСОБА_2 і ОСОБА_1
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.3 ст.181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно з ч.1 ст.184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
З урахуванням обставин, вказаних у ст.182 Сімейного кодексу України, та зважаючи на те, що на даний час відповідач не працює , не отримує заробітну плату і не має іншого регулярного доходу, суд вважає, що розмір аліментів, які належить стягнути з відповідача на користь позивача на утримання однієї дитини, слід визначити в твердій грошовій сумі в розмірі 300 гривень щомісячно.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача належить стягнути в дохід держави судовий збір в сумі 188,20 гривень.
Керуючись ст. ст. 180-184 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 208, 209, 212-215, 367 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі триста гривень щомісячно.
Розмір аліментів, визначений судом в твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону, аліменти у твердій грошовій сумі підлягають стягненню з 7 листопада 2011 року і до повноліття дитини ОСОБА_3
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 188,20 гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Житомирської області через Брусилівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя М. В. Грищенко