Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №2-537/11року
22 серпня 2011 року смт. Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Битківського Л.М.,
з участю секретаря Пилипонюк К.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Богородчани, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідачки про визнання її такою, що втратила право на користування жилим приміщенням. Позовні вимоги мотивує тим, що у грудні 2009 року з відповідачкою зареєстрував шлюбу і прописав її у своєму господарстві, що належить йому на праві приватної власності в АДРЕСА_1. З травня 2010 року вони фактично припинили шлюбні стосунки, відповідачка виїхала до своїх батьків в с.Отинію Коломийського району Івано-Франківської області. З того часу відповідачка фактично не проживає у його будинку. Офіційно шлюб між ними розірвано 07.09.2010 року. Через реєстрацію відповідачки у його житловому будинку, він не може скористатись правом на отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, оформлення соціальної допомоги. Оскільки відповідачка більше року не проживає в його будинку, вона втратила право користуватись житлом. Добровільно вирішити це питання та виписатись відповідачка не бажає, через байдуже ставлення до цього питання.
В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав з викладених в позовні заяві підстав, додатково пояснив, що відповідачка на даний час втратила статус члена сімї, і він не бажає надавати їй в подальшому житлову площу для проживання. Таким чином вона немає жодних підстав бути прописаною в його будинку. Просив позов задовольнити.
Відповідачка в судове засідання не зявилася, про слухання справи повідомлялася у встановленому законом порядку. В звязку з цим судом постановлено розглядати справу в порядку заочного провадження.
Заслухавши пояснення позивача, свідків, дослідивши письмові докази, які подані у розпорядження суду, зясувавши фактичні обставини справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивач є власником господарства в АДРЕСА_1, що підтверджується рішенням Кривецької сільської ради (а.с.4). Згідно довідки Кривецької сільської ради в будинку, що належить ОСОБА_1 прописана також відповідачка ОСОБА_2 Відповідно до актів, складених комісією сільської ради 08.12.2010 року та 27.01, 15.02., 13.03, 22.04., 27.05.2011 року, при перевірці умов проживання ОСОБА_1 встановлено, що ОСОБА_2 в будинку не проживає. Вказані обставини підтвердили свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Ст. 391 ЦК України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно вимог ст. 72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
У відповідності до ст.405 ЦК України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Таким чином судом встановлено, що відповідачка не проживає в господарстві позивача більше 1 року, тому втратила право користування цим житлом.
На підставі викладеного, ст.72 ЖК України, ст.391, ч.2 ст.405 ЦК України, керуючись ст.213-215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити. Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 такою, що втратила право на користування житловим будинком, що належить ОСОБА_1 в АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Битківський Л.М.