УХВАЛА
16 травня 2024 року
м. Київ
справа № 2-537/11
провадження № 61-6768ск24
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Гулейкова І. Ю. (суддя-доповідач), Лідовця Р. А., Луспеника Д. Д.,
вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 09 лютого 2024 року та постанову Дніпровського апеляційного суду від 09 квітня 2024 року у справі за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця, заінтересовані особи: Відділ примусового виконання рішень Управління примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИВ:
У січні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність державного виконавця, заінтересовані особи: Відділ примусового виконання рішень Управління примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , в якій заявник просив:
- визнати неправомірною бездіяльність головного державного виконавця Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Дрижирук О. О. щодо не проведення на підставі ухвали Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 20 вересня 2023 року у справі № 2-537/11 примусового стягнення в межах зведеного виконавчого провадження № НОМЕР_1 на нерухоме майно боржника ОСОБА_2 , у вигляді 1/2 частки житлового будинку з господарчими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 в якому зареєстровані малолітні, в тому числі зареєстрована 19 грудня 2023 року малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
- зобов`язати головного державного виконавця Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Дрижирук О. О. вжити заходи на підставі ухвали Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 20 вересня 2023 року у справі № 2-537/11 щодо реалізації в межах зведеного виконавчого провадження № НОМЕР_1 нерухомого майна боржника ОСОБА_2 , у вигляді 1/2 частки житлового будинку з господарчими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 в якому зареєстровані малолітні, в тому числі зареєстрована 19 грудня 2023 року, малолітня ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 - без додаткового отримання дозволу органу опіки та піклування або суду на таку реалізацію.
Ухвалою Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 09 лютого 2024 року у задоволенні скарги відмовлено.
Постановою Дніпровського апеляційного суду від 09 квітня 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення. Ухвалу Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 09 лютого 2024 року залишено без змін.
У квітні 2024 року ОСОБА_1 через засоби поштового зв`язку звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 09 лютого 2024 року та постанову Дніпровського апеляційного суду від 09 квітня 2024 року, в якій, посилаючись на порушення судами норм процесуального права, просить скасувати оскаржувані судові рішення та ухвалити нове судове рішення, яким скаргу задовольнити.
Відповідно до вимог абзацу 6 частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пунктах 2, 3 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Відповідно до абзацу 4 пункту 5 частини другої статті 392 ЦПК України у разі подання касаційної скарги на судове рішення, зазначене у пунктах 2 і 3 частини першої статті 389 цього Кодексу, в касаційній скарзі зазначається обґрунтування того, в чому полягає неправильне застосування норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного судового рішення (рішень).
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Касаційна скарга обґрунтовується порушенням судами норм процесуального права (абзац 6 частини другої статті 389 ЦПК України).
Враховуючи, що судом не встановлено підстав для залишення касаційної скарги без руху, відмови у відкритті касаційного провадження чи повернення касаційної скарги, зважаючи на те, що доводи касаційної скарги містять посилання на передбачені законом підстави касаційного оскарження судових рішень, отже наявні підстави для відкриття касаційного провадження з підстав, передбачених частиною другою статті 389 ЦПК України, та витребування матеріалів указаної вище справи.
Керуючись статтями 389, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця, заінтересовані особи: Відділ примусового виконання рішень Управління примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 09 лютого 2024 року та постанову Дніпровського апеляційного суду
від 09 квітня 2024 року.
Витребувати з Вільногірського міського суду Дніпропетровської області матеріали справи № 2-537/11.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, в 10-денний строк з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: І. Ю. Гулейков Р. А. Лідовець Д. Д. Луспеник