ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"20" червня 2019 р. Справа№ 14/5026/1020/2011
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Отрюха Б.В.
суддів: Сотнікова С.В.
Верховця А.А.
перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Техносоюз-Д»
на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 16.05.2019 (суддя Хабазня Ю.А.)
за заявою Закритого акціонерного товариства "Рось" в особі ліквідатора арбітражного керуючого Юдицького О.В.
до ОСОБА_1
за участі третіх осіб
1) ОСОБА_2
2) Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Назаренко Катерини Валеріївни
3) Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Виходцева Ігоря Анатолійовича
про витребування майна із чужого незаконного володіння
у справі № 14/5026/1020/2011
за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Черкаси
до Закритого акціонерного товариства "Рось"
члени комітету кредиторів:
1) Товариство з обмеженою відповідальністю «Техносоюз-Д»
2) Головне управління Державної фіскальної служби у Черкаській області
3) Головне управління Пенсійного фонду України у м. Черкасах
про банкрутство
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 16.05.2019 у справі №14/5026/1020/2011 відмовлено у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про закриття провадження у справі. Заяву боржника в особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Юдицького О.В. задоволено повністю та витребувано у ОСОБА_1 цілісний майновий комплекс ЗАТ «Рось», розташований за адресою: Черкаська область, м. Корсунь - Шевченківський, вул. 2-го Українського фронту, буд. 1. Вирішено інші процесуальні питання.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю «Техносоюз-Д» звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить суд скасувати ухвалу Господарського суду Черкаської області від 16.05.2019 у справі №14/5026/1020/2011. Відмовити у повному обсязі у задоволенні заяви ліквідатора ЗАТ «Рось» - арбітражного керуючого Юдицького О.В. про витребування майна у ОСОБА_1 цілісного майнового комплексу ЗАТ «Рось».
Згідно з витягом з протоколу передачі судової справи раніше визначеному головуючому судді (судді-доповідачу) (складу суду) від 19.06.2019 апеляційна скарга передана на розгляд суду у складі: головуючий суддя Отрюх Б.В., судді: Верховець А.А., Сотніков С.В.
Перевіривши апеляційну скаргу та додані до неї матеріали, Північний апеляційний господарський вирішив апеляційну скаргу залишити без руху на підставі наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Згідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Пунктом 2 частини 3 статті 258 ГПК України встановлено, що до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Згідно зі ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційних та касаційних скарг на судові рішення.
Розміри ставок судового збору встановлено ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із п. 7 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду сплачується судовий збір в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік", розмір одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1921,00 грн.
Таким чином, при зверненні до суду апеляційної інстанції скаржником мав бути сплачений судовий збір в сумі 1 921 грн. 00 коп. Однак, докази сплати судового збору у встановленому законом розмірі в матеріалах справи відсутні.
Отже, судовий збір не сплачено у встановленому розмірі відповідно до Закону України ,,Про судовий збір".
Крім того, відповідно до п.3 ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Статтею 259 ГПК України передбачено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Як вбачається з додатків апеляційної скарги, апелянт надає фіскальні чеки відправлень копії апеляційної скарги і доданих до неї документів. Однак, серед додатків до апеляційної скарги відсутні описи вкладення, як це вимагає ст. 259 ГПК України.
За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без руху для надання скаржнику можливості усунути недоліки: сплативши судовий збір в розмірі 1 921 грн. 00 коп. та надавши суду належні докази надсилання апеляційної скарги та доданих до неї документів іншим учасникам справи, а саме - описів вкладення у лист.
Приписами ч. 2 ст. 260 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При цьому колегія суддів зауважує заявникові на тому, що відповідно до приписів ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Техносоюз-Д» на Господарського суду Черкаської області від 16.05.2019 у справі №14/5026/1020/2011 залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Техносоюз-Д» строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання Північному апеляційному господарському суду доказів, що підтверджують оплату судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому розмірі та належних доказів надсилання апеляційної скарги та доданих до неї документів іншим учасникам справи - протягом 10 днів з дня вручення апелянту копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Техносоюз-Д», що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Б.В. Отрюх
Судді С.В. Сотніков
А.А. Верховець