Господарський суд Харківської області
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"13" травня 2021 р. Справа № 922/719/16
вх. № 719/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді: Кононової О.В.
без участі представників сторін
розглянувши заяву ОСОБА_1 (вх. № 10587 від 11.05.2021) про заміну сторони правонаступником по справі за заявою : Публічного АТ "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації", м. Харків
до Публічного АТ "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Харківської області перебуває справа про визнання банкрутом Публічного акціонерного товариства "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації".
Постановою господарського суду Харківської області від 23.06.2016р. Публічне акціонерне товариство "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Під час виконання ліквідаційної процедури ліквідатором вживались заходи щодо продажу майна боржника.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 15.02.2018 визнано недійсним договір від 01.07.2015 про застосування врегулювання за договором іпотеки, укладений між боржником та ТОВ "Антьє", за яким останній набув право власності на зазначені вище нежитлові приміщення 5-го поверху № 1-6, 35-71, 71а, 72-91, у літ. "А-5", загальною площею 1287,7 кв.м, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , та повернути до складу ліквідаційної маси банкрута - Публічного акціонерного товариства "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації"; також просить визнати право власності на нежитлові приміщення 5-го поверху № 1-6, 35-71, 71-а, 72-91, II у літ. "А-5", загальною площею 1287,7 кв.м, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
В подальшому 22.02.2018 до суду надійшла заява ліквідатора про витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності (вх. № 5074), в якій ліквідатор просить витребувати з чужого незаконного володіння у ОСОБА_1 вказані нежитлові приміщення та повернути до складу ліквідаційної маси банкрута - Публічного акціонерного товариства "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації"; також просить визнати право власності на спірні нежитлові приміщення, на які вже на той час було зареєстровано право власності за ОСОБА_1 .
Ухвалою господарського суду Харківської області від 10.11.2020 було відмовлено у задоволенні заяви ліквідатора про витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності.
Постановою східного апеляційного господарського суду від 05.04.2021 була скасована ухвала Господарського суду Харківської області від 10.11.2020 року, постановлено нове рішення яким визнано право власності на належне ОСОБА_1 та ТОВ «Голд Тесоро» майно, витребувано майно на користь банкрута, стягнуто з ОСОБА_1 та ТОВ «Голд Тесоро» судові витрати.
11.05.2021 до суду від ОСОБА_1 надійшла заява (вх. № 10587) про заміну вибулої сторони правонаступником у виконавчому провадженні № 65349691, в якій заявник просить суд замінити сторону ОСОБА_1 на його правонаступника ОСОБА_2 у виконавчому провадженні № 65349593, оскільки на підставі рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 03.07.2018 саме за ОСОБА_2 визнано право власності на нежитлові приміщення п`ятого поверху N9 1-6, 35-71, 71а, 72-91, II, загальною площею 1287,7 кв.м. в літ «А-5», які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Дослідивши вищезазначену заяву та додані до неї документи, судом встановлено наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Частиною 6 статті 12 ГПК України встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 1 ст. 170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч вищезазначеним вимогам заява ОСОБА_1 про заміну сторони не містить відомостей щодо всіх учасників у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації", зокрема, інформацію про особу, на яку просить замінити сторону заявник, - ОСОБА_2 .
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Абзацем 2 частини 2 статті 170 ГПК України передбачено, що до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
З матеріалів наданої ОСОБА_1 заяви вбачається, що заявником не надано доказів надіслання копії заяви та доданих до неї документів на адреси учасників у справі про банкрутство, в тому числі й особі, на яку він просить суд замінити сторону.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 170, 233-235 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
Повернути ОСОБА_1 заяву (вх. № 10587 від 11.05.2021) про заміну сторони правонаступником та додані до неї документи всього на 4-х аркушах.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвалу складено та підписано "13" травня 2021 р.
Суддя Кононова О.В.