ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
КОЛЕГІЯ З РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО БАНКРУТСТВО
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
_______________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
"09" грудня 2015 р. Справа № 5019/592/12
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф. при секретарі судового засідання Оліфер С.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за заявою боржника про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Кольортех"
В засіданні приймали участь:
Від кредиторів: ДПІ у м. Рівному - ОСОБА_2;
Від боржника: не з’явився;
Ліквідатор: ОСОБА_3
ВСТАНОВИВ:
У провадженні господарського суду Рівненської області на стадії ліквідаційної процедури перебуває справа №5019/592/12 про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Кольортех".
Ухвалою суду від 03.08.2015р. призначено до розгляду в судовому засіданні звіт ліквідатора про роботу та ліквідаційний баланс банкрута.
Ухвалою суду від 12.08.2015р. призначено до розгляду в судовому засіданні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Приватні інвестиції" про визнання недійсними результатів другого повторного аукціону з продажу майна банкрута та про забезпечення позову.
Ухвалою суду від 19.08.2015р. призначено до розгляду в судовому засіданні заяву ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області про визнання недійсними результатів аукціону з продажу майна ПП "Кольортех".
Ухвалою суду від 18.11.2015р. розгляд справи відкладено на 09.12.2015р.
Водночас, від Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Приватні інвестиції" до суду надійшли заяви про відмову від заяв про визнання недійсними результатів другого повторного аукціону з продажу майна банкрута та про забезпечення позову.
В обґрунтування заяв Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Приватні інвестиції" зазначає, що останнім було відступлено право вимоги до боржника, у зв'язку з чим кредитор просить суд залишити без розгляду заяви про визнання недійсними результатів другого повторного аукціону з продажу майна банкрута та про забезпечення позову.
Суд, давши оцінку поданим Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Приватні інвестиції" заявам, встановив, що залишення без розгляду заяв Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Приватні інвестиції" про визнання недійсними результатів другого повторного аукціону з продажу майна банкрута та про забезпечення позову, не порушує чиї-небудь права та охоронювані законом інтереси, а відтак приймається судом.
Крім того, суд, заслухавши в судовому засіданні ліквідатора, представника кредитора, дослідивши матеріали справи та врахувавши обставини по справі, дійшов висновку, що в задоволенні заяви ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області про визнання недійсними результатів аукціону з продажу майна ПП "Кольортех" слід відмовити з огляду на наступне
Постановою господарського суду Рівненської області від 05.02.2014р. Приватне підприємство "Кольортех" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3
Частиною 1 ст. 44 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон про банкрутство) передбачено два способи продажу майна банкрута: - проведення аукціону; - продаж майна безпосередньо юридичній або фізичній особі.
Вибір способів продажу активів здійснюється ліквідатором з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною.
З матеріалів справи вбачається, що жодних заяв щодо безпосередньої купівлі майна боржника від юридичних та/чи фізичних осіб не надходило.
Крім того, ст. 44 Закону про банкрутство визначає чіткий перелік активів боржника, безпосередній продаж яких може бути здійснено ліквідатором.
Особливості та порядок проведення аукціону, повторного аукціону визначено Законом про банкрутство.
Отже, ліквідатором правомірно було обрано спосіб продажу майна ОСОБА_1 підприємства "Кольортех", а саме шляхом проведення аукціону, з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною.
Згідно з ч.5 ст.44 Закону про банкрутство ліквідатор здійснює продаж майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу. У разі якщо продати майно боржника у вигляді цілісного майнового комплексу не вдалося, ліквідатор здійснює продаж майна боржника частинами.
При цьому, ч.1 ст.43 Закону про банкрутство встановлено, що майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором. Початковою вартістю цілісного майнового комплексу є сукупність визнаних у встановленому цим Законом порядку вимог кредиторів.
Відповідно до ч.1 ст. 58 Закону про банкрутство організатор аукціону не пізніше як за 15 робочих днів до дня початку аукціону оприлюднює на веб-сайті державного органу з питань банкрутства та Вищого господарського суду України (при проведенні електронних торгів - також на своєму веб-сайті) оголошення про проведення аукціону, а також письмово повідомляє про проведення аукціону власника майна, замовника та інших осіб, визначених замовником.
Отже, організатор аукціону повідомляє власника майна та замовника аукціону про його проведення. З матеріалів справи вбачається, що організатором аукціону було повідомлено власника майна боржника та замовника, яким є ліквідатор ОСОБА_3 про проведення аукціону. Будь-яких інших осіб, що повинні б були бути повідомленими про проведення аукціону замовником визначено не було.
Поряд з цим, окрім індивідуального повідомлення визначеного кола осіб про час та місце проведення аукціону Закон про банкрутство встановлює обов'язок розміщення відповідного повідомлення на офіційному інтернет-ресурсі Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України. Саме таке оголошення спрямоване на донесення інформації про торги до широкого кола осіб, в тому числі й кредиторів.
Вимоги ст. 58 Закону про банкрутство щодо розміщення оголошення були дотримані, про що свідчить опубліковане на веб-сайтах Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України оголошення про проведення аукціону з (продажу майна банкрута із фотографією такого оголошення.
Відповідно до ч.1 ст. 69 Закону про банкрутство протокол складається організатором аукціону негайно після оголошення переможця або закінчення аукціону без виявлення переможця. У протоколі зазначаються: майно, що запропоноване для продажу; кількість учасників аукціону; початкова вартість; ціна, запропонована переможцем аукціону, або відомості про те, що аукціон закінчився без визначення переможця; ціна або частина ціни, сплачена переможцем; найменування і місцезнаходження (для юридичної особи), прізвище, ім’я, по батькові і місце проживання (для фізичної особи) переможця торгів; адреса сторінки веб-сайту, на якій розміщено відомості про проведення аукціону.
Отже, місце проведення аукціону не є обов'язковою інформацією, що підлягає викладенню у протоколі. Більше того, значення слова "негайно", в контексті вказаної статті слід трактувати тільки в часовому значенні, а саме як необхідність складення протоколу в найкоротші терміни після оголошення переможця або закінчення аукціону без виявлення переможця. Крім того, складення протоколу відразу після проведення торгів (у той же день), однак не за місцем проведення аукціону не є порушенням вимог чинного законодавства.
Також, в ліквідаційній процедурі ОСОБА_1 підприємства "Кольортех" ліквідатором було визначено основним розрахунковий рахунок №2600102205020 в Центральній філії ПАТ "Кредобанк", МФО 325365. З тексту оголошення про проведення аукціону з продажу майна боржника вбачається, що розрахунок за придбане майно здійснюється за вказаними вище реквізитами.
Згідно ч. 1 ст. 61 Закону про банкрутство рішення про відмову в допуску заявника до участі в аукціоні приймається у разі, якщо на дату складання протоколу про визначення учасників аукціону не підтверджено надходження гарантійного внеску на рахунки, вказані в повідомленні про проведення аукціону.
В оголошенні, що розміщене на сайті Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України, зазначено, що гарантійні внески оплачуються на поточний рахунок організатора аукціону Товарної біржі "Захід", а саме: 26007467858400 в ПАТ "УкрСиббанк".
Відповідно до ч.4 ст.70 Закону про банкрутство організатор аукціону, який не повернув гарантійного внеску або сплаченої ціни у встановлений строк, сплачує пеню в розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України від суми боргу за період розстрочення.
Таким чином, Закон про банкрутство передбачає можливість сплати гарантійних внесків на рахунок організатора аукціону.
Протоколом засідання комітету кредиторів від 19.06.2014р. вирішено погодити визначення Товарної біржі "Захід" в якості організатора аукціонів з продажу майна банкрута із встановленою винагородою в розмірі 10% від суми реалізованого на аукціоні майна га доручити ліквідатору укласти договір про проведення аукціону з організатором аукціону Товарної біржі "Захід".
Ухвалою господарського суду Рівненської області від 10.09.2014р. у справі №5019/592/12 Товарну біржу "Захід" визнано учасником провадження у справі про банкрутство "Кольортех".
Відповідно до п.5.3 договору №1/12-09-14/К про проведення аукціону від 12.09.2014р., і затвердженому протоколом засідання комітету кредиторів ОСОБА_1 підприємства "Кольортех" від 27.02.2015р., організатор торгів має право утримати з гарантійного внеску сплаченого переможцем аукціону винагороду у розмірі передбаченому даним договором.
Таким чином, у даному випадку розмір та порядок проведення розрахунків з біржею було погоджено з комітетом кредиторів боржника.
Згідно п. 3.1. договору купівлі-продажу майна банкрута на других повторних відкритих торгах (другому повторному аукціоні №19/06/15/К гарантійний внесок у сумі 223 209,74 грн., що сплачений Покупцем, зараховується до ціни продажу. Залишок до оплати становить 111 604, 86 грн.
ОСОБА_1 підприємством "ДАВІ БУД" згідно платіжного доручення №175 від 22.06.2015р. було сплачено грошові кошти в розмірі 111 604,86 грн. на основний рахунок банкрута. Грошові кошти в сумі 301 333,14 грн. були перераховані заставному кредитору з основного рахунку ОСОБА_1 підприємства "Кольортех".
З огляду на все вищенаведене, твердження викладені ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області в заяві про визнання недійсними результатів аукціону з продажу майна ПП "Кольортех" спростовуються матеріалами справи, а тому є безпідставними. Ліквідатором банкрута було здійснено реалізацію майна банкрута з дотриманням вимог Закону про банкрутство.
Окрім того, ухвалою суду від 03.08.2015р. призначено до розгляду в судовому засіданні звіт ліквідатора про роботу та ліквідаційний баланс банкрута, зобов'язано ліквідатора подати суду додаткові докази.
Судом встановлено, що ліквідатором вимог ухвали суду від 03.08.2015р. не виконано, витребуваних документів суду не подано.
Відповідно до ст. 77 ГПК України господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: неподання витребуваних доказів.
За таких обставин, з метою дотримання принципів господарського судочинства, а саме змагальності та об'єктивності, розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Залишити без розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Приватні інвестиції" про визнання недійсними результатів другого повторного аукціону з продажу майна банкрута та про забезпечення позову.
2.В задоволенні заяви ДПІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області про визнання недійсними результатів аукціону з продажу майна ОСОБА_1 підприємства "Кольортех" відмовити.
3.Розгляд справи №5019/592/12 відкласти на "23" грудня 2015 р. на 12:00 год. (в залі судових засідань №16).
4.Ліквідатору виконати вимоги ухвали суду від 03.08.2015р.
Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі.
Суддя Церковна Н.Ф.