УХВАЛА
"22" вересня 2011 р.
Справа № 15/81
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:ПоляковаБ.М., –головуючого (доповідач у справі),
Коваленка В.М.,
Короткевича О.Є.,
розглянувши
касаційну скаргу
представника працівників ДП "Виробниче об'єднання "Київський радіозавод" ОСОБА_1
на ухвалу
від20.07.2011 р. Київського апеляційного господарського суду (про відвід судді)
у справі
№15/81 господарського суду м. Києва
про банкрутство
ДП"Виробниче об'єднання "Київський радіозавод", м. Київ
голова комітету кредиторів
ПП "Лівобережна юридична група", м. Київ
ліквідатор
ІльницькийС.В., м. Київ
ВСТАНОВИВ:
Подана представником працівників ДП "Виробниче об'єднання "Київський радіозавод" ОСОБА_1 (далі - заявник) касаційна скарга від 03.08.2011 р. №71 не може бути розглянута Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України (далі –ГПК України) з наступних підстав.
Заявник звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 20.07.2011 р. про відмову у задоволенні заяви про відвід судді Верховця А.А. у справі № 15/81.
Статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на судовий захист, апеляційне та касаційне оскарження.
Пункт 8 частини 3 статті 129 Конституції України встановлює серед основних засад судочинства, зокрема забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Вказана конституційна норма конкретизована законодавцем в ст. 14 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Відповідно до ст. 11113 ГПК України ухвали місцевого та апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені в касаційному порядку у випадках, передбачених ч. 1 ст. 106 цього Кодексу.
Таким чином, ч. 1 ст. 106 ГПК України містить вичерпний перелік ухвал, що підлягають оскарженню у апеляційному та касаційному порядку окремо від рішення суду. Вказана стаття не передбачає можливості оскарження ухвали про відвід судді.
При цьому згідно ч. 2 ст. 106 ГПК України подання скарги на ухвалу, яка не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, є підставою для повернення цієї скарги заявнику, про що суд постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
За таких умов колегія суддів дійшла висновку необхідність повернення касаційної скарги на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 20.07.2011 р.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 55, 129 Конституції України, ст. 14 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, ст. ст. 86, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу представника працівників ДП "Виробниче об'єднання "Київський радіозавод" ОСОБА_1 на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 20.07.2011 р. (про відвід судді) у справі № 15/81 повернути її заявнику.
Головуючий Б.М. Поляков
Судді В.М. Коваленко
О.Є. Короткевич