ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@nag.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"22" січня 2019 р. Справа№ 15/81
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Верховця А.А.
суддів: Пантелієнка В.О.
Остапенка О.М.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Вардингс "
на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2018
у справі № 15/81 (суддя Яковенко А.В.)
зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Вардингс"
до 1.Державного підприємства "Виробниче об'єднання "Київський радіозавод"
2. Міністерства економічного розвитку та торгівлі України"
про стягнення збитків
за заявою Заступника прокуратури міста Києва в інтересах держави в особі 1)Міністерства економічного розвиту і торгівлі України ; 2) Державного підприємства "Виробниче об'єднання "Київський радіозавод"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вардингс"
про визнання недійсними результатів відкритих публічних торгів (аукціону недійсними),оформлених протоколом №3 від 17.10.2016, визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна від 17.10.2016 року та зобов'язання повернути майно
поданої в межах справи №15/81
за заявою Українського акціонерного промислово-інвестиційного банку
до Державного підприємства "Виробниче об'єднання "Київський радіозавод"
за участю Прокуратури м. Києва
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.11.2018 року у справі № 15/81 повернуто Товариству з обмеженою відповідальністю "Вардингс" позовну заяву (вх. №14821/18 від 05.11.2018) та додані до неї документи.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою місцевого господарського суду, ТОВ "Вардингс" звернулося до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою №б/н від 07.12.2018, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2018 року по справі №15/81 про банкрутство Державного підприємства Виробниче об'єднання "Київський радіозавод" щодо повернення зустрічної позовної заяви за вх. 14818/18 від 05.11.2018 року повністю; прийняти зустрічну позовну заяву ТОВ "Вардингс" за вх. 14821/18 від 05.11.2018 року до розгляду.
Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному головуючому судді від 18.01.2019 зазначену апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Верховець А.А., судді: Пантелієнко В.О., Остапенко О.М.
Розглянувши апеляційну скаргу, апеляційний суд дійшов висновку, що вона має бути залишена без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Конституцією України кожному гарантується право на судовий захист, апеляційне та касаційне оскарження.
Також, Конституція України встановлює серед основних засад судочинства, зокрема, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Вказана конституційна норма конкретизована законодавцем в ст. 14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Так, статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги, відповідно до частини третьої якої до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі, а також докази сплати судового збору.
Згідно ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Отже, надіслання копії апеляційної скарги з доданими до неї документами іншим учасникам справи листом з описом вкладення є обов'язком заявника апеляційної скарги.
Відповідно до положень статей 73, 76, 77 ГПК України, належним та допустимим доказом надсилання іншому учаснику справи копії апеляційної скарги з додатками може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) з надіслання адресату листа з описом вкладення, поданий в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
За приписами ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції, що діяла станом на час порушення провадження у справі про банкрутство) сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут); учасниками провадження у справі про банкрутство є сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.
Разом з тим, в порушення ст.ст. 258, 259 ГПК України, апелянтом не надано доказів направлення копії апеляційної скарги учасникам провадження у даній справі, а саме Прокуратурі міста Києва, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, а також Державному підприємству "Виробниче об'єднання "Київський радіозавод", як і не зазначено про це в змісті самої апеляційної скарги.
Окрім того, вбачається, що скаржником до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
За подання до господарського суду апеляційної скарги на ухвалу суду судовий збір сплачується у розмірі 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб (пп. 7 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
Скаржником в апеляційному порядку оскаржується ухвала Господарського суду міста Києва від 28.11.2018 року якою повернуто Товариству з обмеженою відповідальністю "Вардингс" позовну заяву (вх. №14821/18 від 05.11.2018) та додані до неї документи, а відтак за подання даної апеляційної скарги апелянтом мало бути сплачено судовий збір у сумі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 1 762,00 грн.
Але, як вбачається із апеляційної скарги, апелянтом не подано жодних доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у даній справі, як і не зазначено про такі документи в додатках до скарги.
Частиною 2 статті 260 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
У свою чергу, частина 1 ст. 174 ГПК України містить положення, відповідно до якого суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
За викладених вище обставин, апеляційна скарга ТОВ "Вардингс" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2018 року підлягає залишенню без руху у зв'язку з відсутністю доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, а також неподанням документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам копії цієї скарги і доданих до неї документів, з визначенням строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись статтями 234, 255, 256, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вардингс" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2018 року у справі № 15/81 - залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Вардингс" строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
3. Попередити скаржника, що у разі невиконання вимог зазначеної ухвали суду у встановлений пунктом 2 її резолютивної частини строк, апеляційна скарга вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
4. Копію ухвали надіслати учасникам провадження у справі.
Головуючий суддя А.А. Верховець
Судді В.О. Пантелієнко
О.М. Остапенко