Справа № 1-106/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2010 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі:
головуючої-судді Охрімчук І.Г.
з участю секретаря Федорчук О.В.
потерпілої ОСОБА_2
підсудних ОСОБА_3
ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_3 , ОСОБА_4, ОСОБА_2 по ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України і стягнення заподіяної злочином матеріальної та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернулася до суду із скаргою приватного обвинувачення про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_3, ОСОБА_4 по ч.1 ст.125 КК України та стягнення на її користь, заподіяної злочином моральної шкоди, яку вона оцінює в 20000 гривень.
02 вересня 2010 року ОСОБА_3 звернулася до суду із зустрічною скаргою приватного обвинувачення про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 по ч.1 ст.125 КК України та стягнення на її користь, заподіяної злочином моральної та майнової шкоди у розмірі 20000 гривень та 1005 гривень відповідно.
Як слідує з матеріалів справи, 23 липня 2010 року близько 01-ї години 40 хвилин до комплексного відпочинку «Древній Русич», який розташований по вул. Лісова, 136 в с. Хмелівка Олевського району Житомирської області, де ОСОБА_2 працює адміністратором кафе-бару зайшли мешканки ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які перебували в стані алкогольного сп»яніння і замовили слабоалкогольні напої. В ході обслуговування клієнтів ОСОБА_2 попередила ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що кафе-бар працює до 2 години, на що вони виказали своє невдоволення, взяли з собою слабоалкогольні напої та вийшли на вулицю. Близько 02 години, коли ОСОБА_2 вийшла з кафе-бару та зачинила вхідні двері, то побачила, що біля входу сидять ОСОБА_3 та ОСОБА_4, тоді вона попросила їх залишити територію комплексу відпочинку. На її прохання останні почали виказувати нецензурні висловлювання, підійшли до ОСОБА_2 та почали руками та ногами наносити їй удари по обличчю, голові, плечам та тулубі, всього нанесли близько 20 ударів, чим заподіяли останній тілесні ушкодження у вигляді крововиливів на передньовнутрішній поверхні правого плеча, саден в області черевної кайми нижньої губи, крововиливу на зовнішній поверхні лівого бедра, дві кожні рани на ладоній поверхні нігтевої фаланги 3-го пальця правої кисті, які відповідно до акту судово-медичного освідування за № 275 від 26 липня 2010 року відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Крім того, під час зазначених подій ОСОБА_2 нанесла ОСОБА_3 удар кулаком по правій половині обличчя в область ока, схопила за руки, кинула її об землю і в подальшому почала наносити удари кулаками та ногами по різним частинам її тіла, чим заподіяла ОСОБА_3 тілесні ушкодження у вигляді крововиливу на правій щоці, 3-х пошкоджень в область правого передпліччя, лівого ліктьового суглобу і задній поверхні нижнього відділу правої половини грудної клітки, які відповідно до акту судово-медичного освідування за № 273 від 23 липня 2010 року відносяться до легких тілесних ушкоджень.
В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 та підсудна ОСОБА_3 звернулися до суду з письмовими заявами про закриття провадження в кримінальній справі у звязку з примиренням .
Розглянувши дані заяви, дослідивши матеріали справи і беручи до уваги думку підсудних, які не заперечують про закриття провадження в справі, суд приходить до висновку, що заяви підлягають задоволенню так як інтересів учасників розгляду справи не порушують.
Суд мотивує своє рішення тим, що відповідно до ст. 27 КПК України передбачено, що справи про злочини, передбачені ст. 125, ч. 1 ст. 126 КК України порушуються не інакше, як за скаргою потерпілого, якому і належить в такому разі підтримувати обвинувачення, що і є в даному випадку. В цих справах дізнання та досудове слідство не проводиться. Зазначені справи підлягають закриттю, якщо потерпілий примирився з обвинуваченим (підсудним). Примирення може статися лише до видалення суду в нарадчу кімнату для постановлення вироку.
В даній справі потерпіла та підсудна подали заяви про закриття справи за примиренням до видалення суду в нарадчу кімнату. Наслідки закриття справи потерпілій та підсудним зрозумілі.
На підставі наведеного та керуючись вимогами ст. 27 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в кримінальній справі по обвинуваченню ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2 по ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України і стягнення заподіяної злочином матеріальної та моральної шкоди закрити.
Цивільні позови ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення моральної та матеріальної шкоди залишити без розгляду.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом семи діб з дня її винесення.
Суддя: