В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2010 року
Бучацький районний суд Тернопільської області
одноособово суддею Шваюк Г.В.,
при секретарі Тарчинській Л.Я.,
з участю прокурора Лучки Г.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бучача справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки с. Космирин Бучацького району, Тернопільської області, гр. України, українки, не судимої, із середньою освітою, пенсіонерки,
за ч.1 ст. 310 КК України
В С Т А Н О В И В :
Навесні 2010 року ОСОБА_1 на присадибній земельній ділянці, яка належить її чоловіку ОСОБА_2 та знаходиться в с. Космирин Бучацького району, висіяла рослини снотворного маку, який культивувала та сприяла його дозріванню з метою використання насіння маку в кулінарних цілях.
16 липня 2010 року на присадибній земельній ділянці ОСОБА_2, яка знаходиться в с.Порохова, Бучацького району та якою користувалася його дружина ОСОБА_1, працівниками міліції Бучацького РВ УМВСУ виявлено 156 рослин маку снотворного, які відносяться до рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей.
Будучи допитаною в судовому засіданні в якості підсудної ОСОБА_1 показала, що посіяла мак на городі, який закріплений за її чоловіком ОСОБА_2, але даною земельною ділянкою користується вона. Мак посіяла для отримання насіння і використання його в кулінарії. Мети на збут маку в неї не було.
Оскільки підсудна в судовому засіданні повністю визнала вину в скоєнні злочину, дала пояснення згідно змісту пред’явленого їй обвинувачення, погодилась зі всіма доказами по справі, відмовившись від їх дослідження в судовому засіданні, суд вважає, що в силу ст.299 КПК України слід обмежити дослідження фактичних обставин справи допитом підсудної.
Оцінюючи в сукупності докази, здобуті в судовому засіданні, з матеріалами справи, суд прийшов до переконання, що вина підсудної в скоєнні злочину доведена повністю, а її дії органом досудового слідства за ч.1 ст. 310 КК України кваліфіковано вірно, поскільки вона незаконно посіяла і виростила 156 рослин снотворного маку.
Підходячи до обрання підсудній ОСОБА_1 міри покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого нею злочину, дані про її особу, зокрема те що, вона є пенсійного віку, вперше притягається до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується по місцю проживання, обставини справи, що пом’якшують покарання: визнання вини особою, що вчинила злочин, щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину, і прийшов до переконання що дані обставини пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, тому їй слід призначити покарання, із застосуванням ч.1 ст. 69 КК України, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції ч.1 ст. 310 КК України, у виді штрафу в дохід держави.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд,
З А С У Д И В :
Визнати винною ОСОБА_1 в скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 310 КК України і призначити їй покарання із застосування ч.1 ст.69 КК України у виді 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян штрафу в дохід держави, що становить 510 (п’ятсот десять) грн..
Стягнути із ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВСУ в Тернопільській області 515,52 грн. за проведення судово-хімічної експертизи по справі.
Речові докази по справі – 10 рослин снотворного маку, які зберігаються в кімнаті речових доказів Бучацького РВ УМВСУ, знищити.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1, до вступу вироку в законну силу, залишити попередню – підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Тернопільської області через Бучацький районний суд на протязі 15 діб.
Суддя Шваюк Г.В.