Справа № 1-106/10
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇ
22 березня 2010 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючої судді – Марусяк М.О.
при секретарі – Ступчук Л.Б.
з участю прокурора – Кілічук Й.Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рахів справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Богдан, мешканця АДРЕСА_1, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, на утриманні має двоє неповнолітніх дітей, непрацюючого, раніше не судимого
у скоєнні злочину передбаченого ст. 263 ч.1 КК України, суд –
В С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1, у жовтні 2009 року, знаходячись на полонині “Шешул”, в с. Видричка, Рахівського району, Закарпатської області, в дуплі дерева знайшов 21 (двадцять один) патрон, з яких 20 (двадцять) патронів калібру 7,62 мм, та 1 (один) патрон калібру 8 мм, які придатні до стрільби та є боєприпасами. Того ж дня переніс їх до себе додому в АДРЕСА_1 де, не маючи передбаченого законом дозволу, зберігав боєприпаси з жовтня 2009 року по 26.01.2010 року.
Допитаний в ході судового слідства підсудний ОСОБА_1 вину свою у скоєному злочині повністю визнав, та пояснив суду.
Восени 2009 року, а точніше наприкінці жовтня 2009 року, він пішов у ліс по гриби, в урочище “Шешул” в с. Видричка. Біля одного з дерев він знайшов опеньки, став зрізати їх та побачив у дуплі дерева поліетиленовий пакет, вийнявши та розпакувавши його побачив, що в середині знаходилися патрони. Всього їх було 26 патронів, до якої зброї придатні патрони не знав. Він забрав патрони з дупла, поставив в рюкзак та переніс до себе додому. Про те, що в нього є патрони повідомив лісникам, бо в подальшому мав намір продати їх за що отримати хоч якісь гроші. 26.01.2010 року до нього додому прийшли працівники міліції, які запитали дозволу оглянути будинок, на що він погодився, бо сподівався, що вони не знайдуть патрони, однак працівники міліції знайшли патрони в шафі для одягу, та вилучили їх в присутності понятих. У скоєному щиро розкаюється. Просить його суворо не карати.
Суд на підставі ст. 299 КПК України, визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, тобто без дослідження показів свідків, зазначених у списку обвинувального висновку, про що не заперечують учасники судового розгляду, при цьому підсудному роз’яснено, що у такому випадку він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Вина підсудного ОСОБА_1 у скоєнні злочину, окрім повного визнання ним своєї вини, підтверджена перевіреними в ході судового слідства матеріалами справи :
- висновком експерта № 291 від 16.02.2010 року стверджено,
що вилучені 20 патронів є цільовими гвинтів очними патронами центрального бою калібру 7.62 мм та призначені для стрільби з гвинтівок АВ, АВЛ, БИ-7,62, МЦ 13-1, МЦ 13-2, МЦ 17, МЦ 17-1, МЦ 17-2, “Зенит”, “Зенит-2”, “Зенит-5”, ЦВ-50, ЦВ –55, ЦВ-56, “Тайфун-7,62”, “Тайфун-1”, військових кулеметів ПК та ПКТ; стрільби з гвинтівки “Манліхер” вилучені патрони у громадянина ОСОБА_1 відносяться до боєприпасів, є придатними до стрільби (а.с. 46-50);
• довідкою Рахівського РВ УМВС України в Закарпатській області стверджено, що громадянину ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканцю АДРЕСА_1 дозволу на придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів до неї дозвільною системою ГУ МВС України в Закарпатській області не видавалося ( а. с. 42);
• постановою про відмову в порушенні кримінальної справи, в частині зберігання 5 патронів калібру 7,62 мм, з тих причин, що вказані патрони не придатні до стрільби, через пошкодження їх капсул, отже не є боєприпасами ( а.с. 43);
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_1, вірно кваліфіковано за ст. 263 ч.1 КК України, як носіння, зберігання, бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Цивільний позов у справі відсутній.
Судові витрати в сумі 486 гривень 77 копійок, що становить вартість проведеної експертизи, слід стягнути з ОСОБА_1 на користь експертної установи.
Речові докази: 16 патронів та 4 гільзи калібру 7.62 мм., 1 патрон калібру 8 мм., 1 патрон та 2 гільзи калібру 7.65 мм, 1 патрон та 1 гільза 38 калібру, які знаходяться в кімнаті для зберігання зброї Рахівського РВ ГУМВС України в Закарпатській області, по вступу вироку в законну силу, слід знищити.
Обираючи вид і міру покарання, суд враховує пом’якшуючі та обтяжуючі вину обставини, дані про особу підсудного ОСОБА_1, тяжкість скоєного ним злочину.
Пом’якшуючими вину обставинами, суд враховує те, що ОСОБА_1, раніше не судимий, вину визнав, і розкаявся у скоєному, активно сприяв розкриттю злочину, позитивно характеризується, проживає у важких матеріально-побутових умовах.
Обтяжуючих обставин у відношенні підсудного ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи тяжкість скоєного злочину, дані про особу підсудного, те, що злочин скоїв вперше, суд вважає за можливе призначити покарання підсудному у вигляді позбавлення волі, що прямо передбачено у санкції ч.1 ст.263 КК України. Однак, враховуючи, що послідуюче виправлення та перевиховання його можливе без ізоляції від суспільства, на підставі ст. 75 КК України, слід звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд –
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст. 263 КК України та призначити покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від призначеного за даним вироком покарання, якщо протягом 1 (одного) року іспитового строку він не скоїть нового злочину.
На підставі ст. 76 КК України зобов‘язати ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та повідомляти вказані органи про зміну місця проживання, роботи, періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 – до вступу вироку в законну силу, слід залишити попередній – підписку про невиїзд.
Стягнути із засудженого ОСОБА_1, судові витрати, що становлять вартість експертизи, на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Закарпатській області, код ЄДРПОУ 25575144, Банк –УДК, в Закарпатській області, МФО - 812016, р/р 31256272210434 КЕКД - 25010100 – 486 гривень 77 копійок, призначення платежу «за виконання експертизи».
Речові докази: 16 патронів та 4 гільзи калібру 7.62 мм., 1 патрон калібру 8 мм., 1 патрон та 2 гільзи калібру 7.65 мм, 1 патрон та 1 гільза 38 калібру, які знаходяться в кімнаті для зберігання зброї Рахівського РВ ГУМВС України в Закарпатській області, по вступу вироку в законну силу залишити там же з послідуючим знищенням.
На вирок може бути подана апеляція в судову палату з кримінальних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд, протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя: Марусяк М.О.
З оригіналом вірно
Суддя Рахівського районного суду: Марусяк М.О.