У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2024 року м. Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд у складі колегії суддів:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
за участю секретаря ОСОБА_4 ,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження за апеляційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_5 на ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 27 лютого 2024 року про відмову у відкритті провадження за нововиявленими обставинами вироку суду у справі № 487/1428/21.
Учасники судового провадження:
прокурор - ОСОБА_6 ,
засуджений - ОСОБА_5 ,
в с т а н о в и в :
за протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.11.2024 р. для розгляду апеляційної скарги обвинуваченого ОСОБА_5 на ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 27 лютого 2024 року, визначено склад колегії суддів головуюча - ОСОБА_1 , судді - ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
До початку апеляційного розгляду на адресу Миколаївського апеляційного суду надійшла заява обвинуваченого ОСОБА_5 про відвід суддів ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , з підстав, передбачених п. п. 1, 3, 4 ч. 1 ст. 75 КПК України, оскільки вони є упередженими до нього.
Під час судового розгляду обвинувачений ОСОБА_5 заявив відвід складу суду, який здійснював судовий розгляд, а також прокурору ОСОБА_6 , з тих підстав, що вони приймали участь в інших кримінальних провадженнях відносно нього.
Заслухавши доводи обвинуваченого з приводу заявлених ним відводів, вивчивши матеріали провадження та обговоривши доводи, зазначені обвинуваченим, апеляційний суд доходить наступного.
Статтями 75, 76 КПК України визначений вичерпний перелік обставин, що виключають участь судді у розгляді кримінального провадження. Відповідно до ст. 75 КПК України, суддя не може брати участь у кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;
5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Підстави для відводу прокурора, слідчого, дізнавача визначені ст. 77 КПК України, відповідно якій, прокурор, слідчий, дізнавач не має права брати участь у кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім`ї або близьким родичем сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому ж провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
Попередня участь прокурора у цьому ж кримінальному провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій, як прокурора не є підставою для його відводу.
Твердження обвинуваченого ОСОБА_5 не містять передбачених законом підстав для відводу суддям та прокурору.
Таким чином, підстав для задоволення заявлених відводів, апеляційний суд не вбачає, оскільки відсутні обставини не об`єктивності та упередженості суддів та прокурора при розгляді даного провадження, які б виключали можливість їх участі в розгляді даного кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 75, 81, 344, 376 КПК України, апеляційний суд -
п о с т а н о в и в :
у задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 про відвід суддям ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , а також прокурору ОСОБА_6 - відмовити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3