ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________________________________________________________________
УХВАЛА
23.07.2018
м. Харків
Справа № 922/2665/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Лавровой Л.С.
при секретарі судового засідання Пунтус Д.А.
розглянувши матеріали справи за правилами загального позовного провадження
за позовом
ТОВ "Інпайп", м.Харків
до
ТОВ "Новакорм", м. Харків , ТОВ "КреМікс", с. Піщане
про
стягнення коштів
За участю представників:
позивача - Крайз О.І., Чоломбитько Ю.О.,
першого відповідача - не з'явився,
другого відповідача - не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інпайп" (далі - позивач) звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кремікс" (далі - відповідач-1) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Новакорм" (далі - відповідач-2) (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог) про солідарне стягнення заборгованості у вигляді неустойки відповідно до частини 2 статті 785 ЦК України в сумі 1388457,14 грн за договором оренди комплексу нежитлових будівель виробничої бази від 21.02.2017 р.
В обґрунтування позовних вимог позивач послався на невиконання відповідачем-1 умов договору оренди щодо обов'язку повернення орендованого майна від 21.02.2017 та невиконання відповідачем-2 умов договору поруки від 21.02.2017 р.
Постановою Верховного Суду від 30.05.2018 р. справу було направлено на новий розгляд до господарського суду Харківської області. Ухвалою господарського суду Харківської області призначено підготовче засідання у справі на 23.07.2018 р. о 09:30, встановлено сторонам строк для надання заяв по суті справи.
Представник позивача, через канцелярію господарського суду 20.07.2017 р. за вх. № 21052, надав заяву про збільшення розміру позовних вимог, з урахуванням якої позивач просить суд стягнути солідарно з ТОВ «Кремікс» та ТОВ «Новакорм» на користь ТОВ «Інпайп» неустойку за період з 01.03.2017 р. по 19.07.2018 р. в розмірі 3231202,10 грн. Подана заява мотивована тим, що перший відповідач не повернув орендоване майно (шляхом підписання відповідного акту приймання-передачі) та продовжує користуватись ним по сьогоднішній день.
Також, позивачем було надано заяву (вх. 21058 від 20.07.2018 р.) про підтвердження відсутності у провадженні господарського суду або іншого органу, справ між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав.
В призначеному підготовчому засіданні представники позивача повністю підтримали позовні вимоги з урахуванням поданої заяви про збільшення позовних вимог.
Відповідачі у призначене підготовче засідання не з'явилися, правом на участь представників у засіданні не скористалися, причину неявки не повідомили.
Розглянувши заяву позивача про збільшення розміру позовних вимог суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
У разі збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд із відповідною заявою (ст. 163 ГПК України). Також, до суду подаються докази направлення копії заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. Зазначені вимоги було виконано позивачем.
Таким чином, дослідивши подану заяву позивача про збільшення розміру позовних вимог, суд приймає її до розгляду та розглядає справу з урахуванням такої заяви.
Згідно ст. 42 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судових засіданнях, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб, користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається (стаття 43 ГПК України).
Відповідно до частини 2 статті 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З огляду на наведене, приймаючи до уваги неявку в призначене засідання представника відповідача, керуючись принципом змагальності та рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом з метою створення сторонам належних умов для встановлення обставин по справі, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст. ст. 46, 163, 183, 202, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Відкласти підготовче засідання на 21.08.2018 р. о 10:00
Запропонувати учасникам справи надати заяви по суті справи з урахуванням заяви позивача про збільшення позовних вимог, виконати вимоги попередньої ухвали господарського суду по справі у повному обсязі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Л.С. Лаврова