справа № 2-4440/11
УХВАЛА
«28» грудня 2011 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, СГІРФО Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області про усунення перешкод у здійсненні права власності,
встановив:
Відповідно до статті 3 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Ухвалою судді Броварського міськрайонного суду Київської області від 15 грудня 2011 року позовна заява ОСОБА_1 була залишена без руху у зв’язку із тим, що вона не відповідала вимогам статті 119 ЦПК України.
За змістом ст. 119 ЦПК України заява подається в письмовій формі й повинна містити: 1) найменування суду, до якого вона подається; 2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв’язку, якщо такий відомий; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6)зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7)перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно ч.І ст.120 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Разом із тим, в матеріалах позову є лише позовна заява, однак відсутні додані до позовної заяви копії позову для відповідачів, а також додатки до позовної заяви для суду, відповідачів. Крім того, не було надано квитанції про сплату судового збору, тому неможливо встановити, чи правильно сплачено судовий збір.
Крім того, в позовній заяві не було вказано поштовий індекс та номери засобів зв’язку позивача та відповідачів.
На усунення недоліків позивачу встановлено строк до 23 грудня 2011 року.
Однак, станом на 28 грудня 2011 року наголошені вище недоліки в оформленні позову так і не були усунуті. Позивач була належним чином повідомленою, про винесення судом ухвали від 20 грудня 2011 року, що підтверджується витягом із реєстру вихідної кореспонденції Броварського міськрайонного суд від 15 грудня 2011 року.
Згідно із ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо- позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на викладене приходжу до висновку про необхідність повернути позовну заяву ОСОБА_1 у зв’язку із не усуненням у встановлений строк ним недоліків в її оформленні.
На підставі викладеного та керуючись ст.121 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, СГІРФО Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області про усунення перешкод у здійсненні права власності вважати неподаною й повернути позивачу.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.О. Василишин