Справа № 2-4440/11
Провадження №2/761/1321/2013
У Х В А Л А
іменем України
20 червня 2013 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Гайдук С.В.,
при секретарі Назаренко М.В.
розглянувши в судовому засіданні в м. Києві заяву відповідача ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, третя особа КП «ЖЕК «Діброва» про відшкодування шкоди, завданої залиттям квартири, -
встановив:
В жовтні 2010 року позивачка звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди завданої залиттям квартири.
20.06.2013 року через канцелярію суду від відповідачки ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2 надійшла заява про зупинення провадження у справі. Заяву обґрунтовують тим, що у них є вкрай виражені негативні психо-емоційні реакції до вичерпання психофізіологічних резервів, всі ознаки вираженого синдрому «емоційного вигорання», відчуття внутрішньої порожнечі, безсоння, головний біль, гіпертонічні кризи, що є внаслідок постійного психофізичного тиску на них з боку суддів, в тому числі і судді Гайдук С.В. в цій справі. На цьому фоні у них з'явились фобії, їх лікування на даний час проводиться транквілізаторами, антидепресантами у поєднанні з психотерапією. Просили суд зупинити провадження у справі у зв'язку з захворюванням відповідача та її представника протягом тривалого часу.
Позивачка та її представник в судовому засіданні заперечили щодо зупинення провадження у справі за станом здоров'я відповідача та її представника, оскільки такі не підтверджуються належними доказами. Просили заяву відхилити.
Відповідачка та її представник в судове засідання не з'явились, про розгляд справи повідомлялись належним чином.
Третя особа представник КП ЖЕК «Діброва» в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином.
Вислухавши пояснення позивача та її представника, перевіривши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.202 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку захворюванням сторони, підтвердженого медичною довідкою, що виключає можливість явки до суду протягом тривалого часу.
Як встановлено в судовому засідання, відповідачка та її представник на підтвердження заяви про зупинення справи провадженням за станом здоров'я додають копію результатів вимірювання артеріального тиску відповідачки ОСОБА_1 в Пункті невідкладної медичної допомоги від 19.06.2013р. та запис невролога від 18.06.2013 року, з яких не вбачається, що остання тривало хворіє і не може з'явитись в суд.
Відповідно до положень Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 року № 455, факт захворювання особи має підтверджуватися листком непрацездатності або відповідною довідкою, виданих за правилами, визначеними в Інструкції.
Разом з тим, відповідач та її представник не надали суду ні листка непрацездатності, ні довідки відповідної форми щодо тривалого захворювання.
Зважаючи на наведене вище, суд приходить до висновку, що відсутні правові підстави для зупинення цієї справи розглядом.
Керуючись ст. 27, 202 ЦПК України, суд
ухвалив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя: