Справа 2-4440/2011 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ.
29.08.2011 р. Московський районний суд м. Харкова у складі: головуючого судді Оксененко В.А., з участю секретаря- Дмитрієвої Е.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, 3 особи: Управління служби у справах дітей Харківської міської ради-
установив:
ОСОБА_1 09.06.2011 р. звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, вказавши в обґрунтування наступне.
З відповідачем по справі вона перебувала у зареєстрованому шлюбі; 23.08.2007 р. шлюб між ними розірвано. Від шлюбу має дитину ОСОБА_3. Але, з часу народження дитина проживає з нєю, відповідач матеріальної допомоги не надає, дитиною не цікавиться і її вихованням не займається; ніякої участі у житті дитини не прймає, донька знаходиться на повному її утриманні, вона виховує і піклується нею сама
Відповідач позов визнав, про що надав нотаріально посвідчену письмову заяву і просив справу розглянути у його відсутності.
Представник 3 особи Управління служби у справах дітей Харківської міської ради позов підтримав і вважає, що з урахуванням відношення батька до позову, є підстави для позбавлення його батьківських прав.
Суд, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази, приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню дитини …
Як установлено судом, ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
З народження дитина проживає разом з матірю, яка повністю утримує ОСОБА_3, займається її вихованням, дбає про неї, про що свідчать довідка з місця проживання, відповіді з поліклініки та навчального закладу.
Відповідач життям доньки не цікавиться, матеріальної допомоги на її утримання не надає, від виховання ОСОБА_3 усунувся і всі роки ставився до нєї байдуже, а останні два роки взагалі не бачив.
За правилом ст.60 ЦПК України обставини, визнані сторонами, доказуванню не підлягають.
Відповідач проти позову не заперечував, про що надав заяву, що посвідчена нотаріусом ХМНО.
Отже, у суду є підстави для задоволення позову.
Судові витрати суд стягує відповідно до ст.88 ЦПК України.
Керуючись ст.212-215, 224-226 ЦПК України, ст. ст.164, 165 СК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,\
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 120 гр. в рахунок сплати ІТЗ і 17 гр. в рахунок сплати державного мита.
Рішення може оскаржено до апеляційного суду Харківської області через районний суд протягом 10 днів.
Заочне рішення може бути переглянуте судом. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 10 днів з дня отримання копії судового рішення.
СУДДЯ- В.А. ОКСЕНЕНКО.
29.08.2011