ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"04" травня 2016 р. |
Справа № 921/730/13-г/3 |
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
Суддя Андрушків Г.З.
Приватне акціонерне товариство "Агро-Продукт", с.Росохач, Чортківський район, Тернопільської області, 48560 звернулося у господарський суд Тернопільської області із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами рішення господарського суду Тернопільської області від 30.10.2013 року у справі №921/730/13-г/3 за позовом Публічного акціонерного товариства Державний експортно-імпортний банк України" до Приватного підприємства "Продекспорт" та Приватного акціонерного товариства "Агро-Продукт" про стягнення заборгованості.
Розглянувши дану заяву та додані до неї документи, господарський суд встановив, що:
- До заяви не додано доказів сплати судового збору.
У відповідності до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року, що набрав чинності з 01 листопада 2011 року, з наступним змінами, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством справляється судовий збір.
Згідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується судовий збір у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Частиною 5 статті 113 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору.
Заявником вказаної норми не виконано, доказів сплати судового збору не надано.
Разом з тим, заявником (Приватним акціонерним товариством "Агро-Продукт") подано заяву про відстрочення сплати судового збору. Дана заява обґрунтована тим, що станом на день подачі вищезазначеної заяви за нововиявленими обставинами майновий стан товариства не дозволяє сплатити судовий збір, а відповідні кошти для сплати судового збору можуть бути сплачені ПрАТ "Агро-Продукт" на протязі двадцяти днів після подачі даної заяви до суду.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір", суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
В п.п. 3.1 п.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 року "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" зазначено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у ст.. 8 Закону України "Про судовий збір" є врахування ним майнового стану сторін. Особа, яка заявляє відповідне клопотання (що може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або в окремому документі), повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Ст. 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
За даних обставин, зважаючи на те, що заявником не надано належного обґрунтування його майнового стану із долученням підтверджуючих документів станом на дату звернення до суду, клопотання про відстрочення сплати судового збору суд вважає необґрунтованим(в т.ч. документально) та таким, що не підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.6 ст.113 ГПК України, заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами до розгляду не приймається і повертається заявникові у разі, зокрема, відсутності доказів сплати судового збору у порядку і розмірі, встановлених законодавством.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 86, ст. 113 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Приватного акціонерного товариство "Агро-Продукт", с. Росохач, Чортківського району, Тернопільської області, 48560, про перегляд рішення господарського суду Тернопільської області від 30.10.2013 року у справі №921/730/13-г/3 за нововиявленими обставинами та додані до неї документи ( всього на 24 арк.) – повернути без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Суддя Г.З. Андрушків