ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"26" грудня 2018 р.
Справа № 906/1765/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
розглянувши справу
за заявою
Drobiarstwo-Dzialy Specjalne Malec Lidia (Польське підприємство птахівництва "Лідія Малець"
до
ФГ "Пустомитівське"
про
визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду надійшла заява від ліквідатора ФГ "Пустомитівське" про витребування майна, в якій заявник просить суд: 1) задовольнити клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання цієї заяви; 2) витребувати у ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) та повернути у власність Фермерському господарству "Пустомитівське" (код ЄДРПОУ 33424916) наступні об'єкти нерухомого майна: нежитлові приміщення, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 судові витрати покласти на відповідачів.
Розглянувши надану суду заяву, суд встановив, що заявником, по-перше, не надано докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. По-друге, не подано документів, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії заяви і доданих до неї документів;
Відповідно до пп. 10 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції від 07.12.17 р. за подання до господарського суду заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство заявник повинен сплатити судовий збір у розмірі двох розмірів прожиткового мінімума для працездатних осіб, що складає 3524,00 грн за кожну вимогу.
Отже, за подання заяви ліквідатор повинен сплатити судовий збір за вимогу про витребування майна за сім об'єктів нерухомого майна, що в загальному розмірі складає 24668,00 грн або надати суду документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Частиною 4 статті 162 ГПК України передбачено, що в разі, якщо заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача (заявника) від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправілення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Проте, ліквідатор не надав суду докази надсилання копії своєї заяви разом з усіма додатками до неї іншим учасникам справи, а саме: комітету кредиторів.
Згідно ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з заявою в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач (заявник) усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо заявник (позивач) не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення заяви ліквідатора ФГ "Пустомитівське" про витребування майна без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ліквідатора ФГ "Пустомитівське" про витребування майна - залишити без руху.
Роз'яснити заявнику необхідність усунення вказаних недоліків в строк не пізніше десяти днів з дня вручення цієї ухвали суду.
Попередити заявника, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 26.12.2018 р.
Суддя
Міньковський С.В.