ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
"17" жовтня 2017 р. Справа № 906/1765/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Лук'янчук О.І.
розглянувши заяву
Drobiarstwo-Dzialy Specjalne Malec Lidia (Польське підприємство птахівництва "Лідія Малець"
про визнання банкрутом
ФГ "Пустомитівське" , код ЄДРПОУ 33424916
за участю сторін:
не з"явились
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду від 29.11.2016 р. Фермерське господарство "Пустомитівське" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2, зобов'язавши її виконати ліквідаційну процедуру.
Ухвалою господарського суду від 16.02.2017 р. визнано недійсними договори купівлі-продажу будівель, укладених між ФГ "Пустомитівське" та гр. ОСОБА_3 та зобов'язано ОСОБА_3 повернути їх до складу ліквідаційної маси банкрута.
До господарського суду надійшло клопотання ліквідатора ОСОБА_2, в якому вона просить суд привести виконавчий документ про зобов'язання громадянки ОСОБА_3 повернути в ліквідаційну масу ФГ "Пустомитівське" майно у відповідність до ст. 4 Закону України "Про виконавче провадження".
Ухвалою суду від 26.09.2017 р. клопотання ліквідатора призначено до розгляду в судовому засіданні, зобов'язавши ліквідатора надати суду правове обґрунтування поданого клопотання з посиланням на норми Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Господарського процесуального кодексу України.
Ліквідатор в судове засідання 17.10.2017 р. не з"явилась, однак, на електронну адресу суду надійшли письмові пояснення ОСОБА_2, в яких ліквідатор підтримує вищезазначене клопотання та просить суд привести ухвалу господарського суду Харківської області від 16.02.2017 р. про зобов'язання громадянки ОСОБА_3 повернути в ліквідаційну масу ФГ "Пустомитівське" майно у відповідність до ст. 4 Закону України "Про виконавче провадження", оскільки, на її думку, вказана ухвала є виконавчим документом.
Крім того, ліквідатор також надіслала на електронну адресу суду клопотання про відкладення судового засідання у справі № 906/1765/15 на іншу дату, а проведення наступного засідання просить забезпечити в режимі відеоконференції.
Розглянувши матеріали клопотання ліквідатора, надані суду письмові пояснення та клопотання, суд встановив, що ліквідатор ФГ "Пустомитівське" в судове засідання не з'явилась, в письмових поясненнях просить суд привести ухвалу господарського суду Харківської області від 16.02.2017 р. у відповідність до ст. 4 Закону України "Про виконавче провадження", оскільки, на її думку, вказана ухвала є виконавчим документом, а також просить відкласти розгляд справи.
У відповідності до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін; необхідність витребування нових доказів та інше.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного та всебічного дослідження всіх обставин справи, приймаючи до уваги неявку ліквідатора в судове засідання, суд відкладає розгляд клопотання ліквідатора.
Щодо клопотання ліквідатора про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд керується наступним.
Частиною 5 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ст. 74-1 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає клопотання ліквідатора про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції таким, що подане завчасно, не суперечить вимогам чинного законодавства та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 74-1, 77, 86 ГПК України -
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд клопотання ліквідатора на "02" листопада 2017 р. о(об) 11:30 год. за адресою: м. Харків, пл. Свободи 5 Держпром 8-й під'їзд, зал № 111.
2. Задовольнити клопотання ліквідатора ОСОБА_2 про її участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Господарському суду Вінницької області (21018, м. Вінниця, вулиця Пирогова, 29) забезпечити проведення відеоконференції у справі господарського суду Харківської області № 906/1765/15, розгляд якої відбудеться 02 листопада 2017 року о 11:30 год. в приміщенні господарського суду Харківської області, кім. № 308.
3. Явку в судове засідання ліквідатора визнати обов'язковою.
4. Ухвалу направити ліквідатору, Господарському суду Вінницької області.
Суддя
ОСОБА_1