ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"16" серпня 2016 р.
Справа № 906/1765/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
розглянувши справу
за заявою
Drobiarstwo-Dzialy Specjalne Malec Lidia (Польське підприємство птахівництва "Лідія Малець"
до
ФГ "Пустомитівське"
про
визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Харківської області знаходиться справа №906/1765/15 про банкрутство ФГ "Пустомитівське" за заявою Drobiarstwo-Dzialy Specjalne Malec Lidia (Польське підприємство птахівництва "Лідія Малець").
Ухвалою суду від 22.02.16 р. порушено провадження у справі про банкрутство ФГ "Пустомитівське", введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_2
Ухвалою суду від 26.07.16 р. відкладено розгляд справи в підсумковому засіданні суду на 25.08.16 р.
15.08.2016 р. від кредитора Drobiarstwo-Dzialy Specjalne Malec Lidia (Польське підприємство птахівництва "Лідія Малець") на адресу господарського суду надійшло клопотання (вх. № 26983 від 15.08.16 р.), в якому кредитор просить суд забезпечити його участь в судовому засіданні 25.08.16 р. в режимі відеоконференції із забезпеченням проведення в господарському суді Львівської області.
Розглянувши клопотання та матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання, виходячи з наступного.
Згідно ст. 74-1 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Зі змісту наведеної норми права слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу, що є його правом, а не обов'язком (ч.1 ст. 74-1 ГПК України).
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров’я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов’язковою.
Згідно з п.3.9.2. Постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011р. № 18 “Про деякі питання практики застосування господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції” визначено, що у випадку нез’явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них, справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Господарський суд виходить з того, що у разі неможливості прийняття особистої участі в судовому засіданні конкретного представника, учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника згідно з частиною 1-5 ст. 28 ГПК України, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов’язаних з ним трудовими відносинами.
Крім того, відповідно до інформації з сайту бронювання систем відеоконференцзв'язку в господарському суді Львівської області 25 серпня 2016 р. о 12:00 год. не має вільного (не заброньованого) часу для забезпечення проведення судового засідання господарського суду Харківської області у призначений судом час.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 74-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника Drobiarstwo-Dzialy Specjalne Malec Lidia (Польське підприємство птахівництва "Лідія Малець") про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції 25.08.2016 р. - відмовити.
Суддя
ОСОБА_1