Дата документу 11.09.2015
Справа№ 554/8023/15-ц
Справа № 554/8023/15-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.09.2015 суддя Октябрського районного суду м. Полтави Січиокно Т.О., розглянувши заяву ОСОБА_1, подану у власних інтересах та інтересах малолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 про забезпечення позову, -
в с т а н о в и л а:
у вересні 2015 року позивач звернувся до суду з зустрічною позовною заявою, поданою у власних інтересах та інтересах малолітніх дітей ОСОБА_4, ОСОБА_3 до ОСОБА_5, третя особа Орган опіки та піклування Октябрської районної у м. Полтаві ради про визнання договору купівлі-продажу недійсним.
Одночасно з зустрічним позовом позивач подав заяву про забезпечення позову, шляхом накладення арешту на квартиру № 11, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. 23 Вересня, 17.
Розглянувши зазначену заяву та надані докази, вважаю, що заяву про забезпечення позову слід повернути позивачу з наступних підстав:
згідно статті 151 ЦПК України у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено причини, у зв’язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову. До заяви про забезпечення позову додається документ, що підтверджує сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову.
Натомість позивачем не виконано вимоги ст. 151 ЦПК України, а саме не сплачено судовий збір за подання заяви про забезпечення позову.
У заяві про забезпечення позову позивач зазначає, що він як законний представник, в тому числі дитини-інваліда ОСОБА_4, згідно п. 9 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.
Згідно п. 9 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються інваліди І та ІІ груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів.
Однак позивач звернувся до суду не тільки в інтересах малолітньої дитини-інваліда, а також у власних інтересах та інтересах іншої дитини.
Крім цього, доказів того, що малолітня ОСОБА_4 є дитиною-інвалідом позивач не надав.
Відповідно до ч. 8 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Таким чином, суд вважає за необхідне заяву про забезпечення позову повернути заявнику.
Керуючись ст.ст.151-153 ЦПК України, -
у х в а л и л а:
заяву ОСОБА_1 у власних інтересах малолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 про забезпечення позову - повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня отримання її копії особою, яка її оскаржує шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м. Полтави.
Суддя: Т.О.Січиокно