Справа № 456/769/22 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1
Провадження № 21-з/811/3/25 Доповідач: ОСОБА_2
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2025 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого - судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові заяву ОСОБА_6 про зауваження на журнал судового засідання від 20 січня 2025 року,
з участю зявника - ОСОБА_6
в с т а н о в и л а:
ухвалою Львівського апеляційного суду від 20 січня 2025 року відмовлено узадоволенні заяви ОСОБА_6 про роз`яснення ухвали Львівського апеляційного суду від 07 січня 2025 року щодо відводу колегії суддів: головуючого судді ОСОБА_2 , суддів ОСОБА_4 , ОСОБА_3 .
28 січня 2025 ОСОБА_6 подав зауваження на журнал судового засідання від 20 січня 2025 року та зазначає на неправильність вказаної в ньому інформації щодо вирішення його клопотання про виклик прокурора у судове засідання.
Заслухавши доповідьсудді,пояснення ОСОБА_6 на підтримкузауважень, дослідившиподані зауваження,колегія суддіввважає,що такідо задоволення непідлягають,з наступнихпідстав.
Відповідно до п.п.2, 3 ч. 1 ст. 103 КПК України процесуальні дії, під час кримінального провадження можуть фіксуватися, зокрема, на носії інформації, на якому за допомогою технічних засобів зафіксовані процесуальні дії; у журналі судового засідання.
Згідно ст. 107 КПК фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим і здійснюється в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
Згідно зі ст.108 КПК України під час судового засідання ведеться журнал судового засідання, в якому зазначаються такі відомості: найменування та склад суду; реквізити кримінального провадження та відомості щодо його учасників; дата і час початку та закінчення судового засідання; час, номер та найменування процесуальної дії, що проводиться під час судового засідання, а також передані суду під час процесуальної дії речі, документи, протоколи слідчих дій і додатки до них; ухвали, постановлені судом без виходу до нарадчої кімнати; інші відомості у випадках, передбачених цим Кодексом. Журнал судового засідання ведеться та підписується секретарем судового засідання.
З аналізу зазначених норм слідує висновок, що журнал судового засідання є документом, у якому зазначається лише суть процесуальної дії, адже реалізація такої засади кримінального провадження як гласність та відкритість проводиться не у спосіб ведення журналу судового засідання, а у спосіб фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Під час ознайомлення із змістом журналу судового засідання від 20 січня 2025 року, колегією суддів встановлено, що такий відповідає вимогам ст. 108 КПК України, оскільки в ньому зазначено найменування суду, найменування сторін, вказано дата і час початку та закінчення судового засідання, час, номер та найменування процесуальної дії, що проводиться під час судового засідання. Журнал судового засідання оформлений секретарем судового засідання та підписаний ним.
Поряд з цим, колегія суддів звертає увагу на те, що КПК України не передбачено того, що журнал судового засідання повинен містити дослівно пряму мову учасників провадження у судовому засіданні. Крім цього, журнал судового засідання не єдиний спосіб фіксування судового засідання, так як, технічна фіксація розгляду заяви ОСОБА_6 пророз`ясненняухвали Львівськогоапеляційного судувід 07січня 2025року щодовідводу колегіїсуддів здійснювалась за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку: vkz.court.gov.ua., де дослівно зафіксовано перебіг судового засідання.
З огляду на наведене, колегія суддів апеляційного суду вважає, що журнал судового засідання від 20 січня 2025 року відповідає вимогам ст.108 КПК України, а тому підстав для внесення зауважень, викладених в заяві ОСОБА_6 , немає.
Керуючись ст.ст. 107, 108, 419 КПК України, колегія суддів, -
п о с т а н о в и л а:
у задоволенні заяви ОСОБА_6 про зауваження на журнал судового засідання від 20 січня 2025 року - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з дня оголошення й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_4 ОСОБА_3