Справа № 456/769/22 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1
Провадження № 11-сс/811/409/24 Доповідач: ОСОБА_2
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
18 березня 2024 року. Суддя Львівського апеляційного суду ОСОБА_2 у місті Львові перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 04 березня 2024 року
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою слідчого судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 04.03.2024 року про відмову в задоволенні заяви ОСОБА_3 від 26.02.2024 року про виправлення описки в ухвалі Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 19.02.2024 року.
На вказану ухвалу слідчого судді ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом.
Прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні, має наслідком відповідальність, установлену законом (ст. 129 Конституції та ст. 50 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Повага до суду і його рішень зміцнюють державність, правопорядок і законність, та ведуть до справді правової держави.
Вимоги, яким повинна відповідати апеляційна скарга, визначені ст.396 КПК. Крім того, загальними вимогами до мови документа є ясність викладу, точність опису, свобода від суперечностей, переконливість, лаконічність, етикет ділових паперів та мовний етикет.
До того ж відповідно до п. 4 ч.1 ст.7 КПК зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відноситься повага до людської гідності.
Також положеннями ч.1 ст.11 КПК передбачено, що під час кримінального провадження повинна бути забезпечена повага до людської гідності, прав і свобод кожної особи.
При цьому, як убачається із ч.6 ст.9 КПК, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч.1 ст.7 цього Кодексу. Тобто на практиці в деяких випадках це може обумовити необхідність ухвалення рішень, які прямо не передбачені КПК.
Як вбачається з апеляційної скарги ОСОБА_3 , то така виконана рукописним нечитабельним текстом на папері, що на звороті містить поліграфічні тексти, які не стосуються судочинства, зокрема складський документ на купівлю товару та фотокопію витягу з цивільно-правового договору оренди, що слід розцінювати як прояв неповаги до суду та зловживання права доступу до правосуддя.
Заборона зловживання процесуальними правами є загальноправовим принципом і поширюється на всі види судочинства. За таких обставин, приймаючи до уваги вищезазначені положення нормативно-правових актів апеляційний суд приходить до переконання про те, що апеляційна скарга ОСОБА_3 , з якої вбачається зловживання процесуальними правами, є неприйнятною та підлягає поверненню апелянту.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.396, 398, 399 КПК України
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалуслідчого суддіСтрийського міськрайонногосуду Львівськоїобласті від04березня 2024року повернути особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку на протязі трьох місяців з дня її постановлення.
Суддя-доповідач ОСОБА_2