Справа № 456/769/22 Головуючий у 1 інстанції:
Провадження № 21-з/811/5/25 Доповідач: ОСОБА_1
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2025 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
при секретарі ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові заяву ОСОБА_5 про виправлення описки в ухвалі Львівського апеляційного суду від 07 січня 2025 року,
з участю - заявника ОСОБА_5
в с т а н о в и л а:
ухвалоюЛьвівського апеляційногосуду від07січня 2025року заяву ОСОБА_5 про відвідколегії суддів головуючогосудді ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 -залишено беззадоволення.
22 січня 2025 року ОСОБА_5 , в порядкуст.379КПК України,подав заяву про виправлення описки в ухвалі Львівського апеляційного суду від 07 січня 2025 року.
Як вбачається із змісту заяви, ОСОБА_5 просить виправити описку у вищезазначеній ухвалі Львівського апеляційного суду, та зазначити у тексті такої ст. 35 КПК України, на підставі якої ним заявлено відвід колегії суддів.
Заслухавши доповідьсудді,пояснення ОСОБА_5 про виправленняописки,перевіривши доводизаяви,колегія суддіввважає,що такадо задоволення непідлягає,з наступнихпідстав.
Стаття 379 КПК України регламентує порядок та надає право суду виправити допущені в судовому рішенні описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.
Очевидна арифметична помилка - це помилка у вчиненні результату підрахунку: пропущення цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки. Не є арифметичними помилками, а отже, не може бути виправлене в порядку, передбаченому цією статтею, застосування неправильних методик підрахунку, а так само застосування неправильних вихідних даних для проведення арифметичних обчислень.
Отже, судом можуть бути усунуті помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення.
Основною умовою виправлення описки є те, що при вирішенні цих питань суд не вправі змінювати зміст судового рішення.
Аналізуючи заяву ОСОБА_5 , колегія суддів не вбачає підстав для її задоволення, оскільки зі змісту заяви вбачається, що заявник просить виправити в ухвалі суду відомості, щоне є опискою. Вимоги заяви зводяться до необхідності зміни змісту ухвали суду, що є неприпустимим та не є опискою в розумінніст. 379 КПК України.
З огляду на вищенаведене та враховуючи положення кримінального процесуального закону, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви ОСОБА_5 .
Керуючись ст.ст. 379, 418 КПК України, колегія суддів, -
п о с т а н о в и л а:
в задоволенні заяви ОСОБА_5 про виправленняописки вухвалі Львівськогоапеляційного судувід 07січня 2025року відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3