ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057)705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"04" листопада 2021 р.Справа № 922/1903/18
Господарський суд Харківської області у складі:
суддя Яризько В.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
розглянувши клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" про затвердження плану санації боржника у справі
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Індевер", м. Дніпро до про Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" , код ЄДРПОУ 35395039 визнання банкрутомза участю :
представника боржника : Курмаза О.В., за ордером;
розпорядника майна : Конового О.С., за свідоцтвом;
представника кредитора АТ "Укрексімбанк" : Ювка В.О., за довіреністю
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 08.10.2019 задоволено клопотання ініціюючого кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю "Індевер" про введення процедури санації ТОВ "Рекуперація свинцю" та зобов`язання керуючого санацією підготувати план санації, а також про призначення керуючим санацією керівника боржника - Майорського Олександра Сергійовича, розпорядником майна боржника - Конового Олександра Сергійовича. Вказаною ухвалою введено процедуру санації товариства з обмеженою відповідальністю Рекуперація свинцю" (61105, м. Харків, вул. Киргизька, 19, код 35395039) на 6 місяців до 08.04.2020, призначено керуючим санацією товариства з обмеженою відповідальністю Рекуперація свинцю" (61105, м. Харків, вул. Киргизька, 19, код 35395039) керівника боржника - Майорського Олександра Сергійовича, розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю Рекуперація свинцю" - арбітражного керуючого Конового Олександра Сергійовича; зобов`язано керуючого санацією протягом 3-х місяців з дня винесення даної ухвали подати комітету кредиторів для схвалення план санації, затверджений комітетом кредиторів план санації надати суду в 10-ти денний строк з дня затвердження комітетом кредиторів; зобов`язано керуючого санацією Майорського Олександра Сергійовича провести санацію товариства з обмеженою відповідальністю Рекуперація свинцю" відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в межах строку, встановленого ст. 28 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 12.11.2020 клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. задоволено, продовжено строк процедури санації ТОВ "Рекуперація свинцю" та повноваження керуючого санацією Майорського О.С. та повноваження розпорядника майна Конового О.С. на шість місяців до 12.05.2021.
12.05.2021 на адресу суду через канцелярію надійшло клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. про затвердження плану санації боржника, схваленого відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів № 2 від 11.05.2021, визнання інвестором боржника Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпрометсплав", а також про продовження строку процедури санації ТОВ "Рекуперація свинцю, повноважень керуючого санацією Майорського О.С. та повноважень розпорядника майна Конового О.С. на дванадцять місяців. До клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. у тому числі був доданий план санації, який не був погоджений забезпеченим кредитором АТ "ВТБ Банк".
Ухвалою суду від 10.08.2021 задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АК Груп 1" про заміну кредитора його правонаступником; здійснено у справі № 922/1903/18 заміну кредитора - Акціонерного товариства "ВТБ Банк" (01004, м. Київ, бул.Тараса Шевченка/вул. Пушкінська, буд. 8/26, код 14359319) на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю "АК Груп 1" (61057, м. Харків, провул. Театральний, буд. 4, код 42494360).
28.09.2021 на адресу суду, з урахуванням вищезазначеної заміни кредитора, до суду надійшло клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. про затвердження плану санації боржника, схваленого відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів № 3 від 27.08.2021, визнання інвестором боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпрометсплав", а також про продовження строку процедури санації ТОВ "Рекуперація свинцю", повноважень керуючого санацією Майорського О.С. та повноважень розпорядника майна Конового О.С. на дванадцять місяців. До заявленого керуючим санацією клопотання доданий план санації ТОВ "Рекуперація свинцю", який за змістом є ідентичним попередньому наданому до суду плану санації та вже погоджений забезпеченим кредитором ТОВ "АК Груп1", у зв`язку із чим суд розглядає план санації ТОВ "Рекуперація свинцю" в останній редакції.
Розгляд клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. про затвердження плану санації боржника неодноразово відкладався.
Ухвалою суду від 18.10.2021, яка занесена до протоколу судового засідання, в розгляді клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. про затвердження плану санації боржника оголошено перерву до 04.11.2021.
У призначене судове засідання з`явились розпорядник майна, представник боржника, представник кредитора АТ "Укрексімбанк".
Присутній в судовому засіданні представник боржника просить суд долучити до матеріалів справи лист ТОВ "Дніпрометсплав", яким останній підтверджує свої наміри прийняти участь в процедурі санації ТОВ "Рекуперація свинцю" у якості інвестора.
Крім того, 28.10.2021 від керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи протоколу зборів комітету кредиторів боржника від 26.10.2021, на якому було розглянуто питання щодо належного виконання керуючим санацією та розпорядником майна своїх повноважень, а також питання щодо проведення подальшої процедури санації боржника або визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у справі №922/1903/18.
Надані документи долучені судом до матеріалів справи.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, уповноважених представників не направили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені відповідно до вимог чинного законодавства.
Судом враховано те, що учасники процесу у відповідності до вимог чинного законодавства, завчасно повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, отже мали достатньо часу та можливості у разі такої потреби забезпечити участь представників.
Зважаючи на вищевикладене, враховуючи те, що явка учасників не визнавалась судом обов`язковою, керуючись ст. 202 ГПК України, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. про затвердження плану санації боржника в даному судовому засіданні.
Розглянувши матеріали справи, план санації ТОВ "Рекуперація свинцю", заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Правовий аналіз пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства дає підстави висновку, що законодавцем за темпоральним критерієм визначено пряму дію норм цього Кодексу та їх застосування при розгляді справ про банкрутство незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, за винятком справ, які на день введення в дію цього Кодексу 21.10.2019 перебувають на стадії санації.
Змістом пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу законодавець встановив обмеження щодо застосування всіх правових механізмів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства до справ про банкрутство, які знаходяться на момент набрання Кодексом чинності на стадії санації, і розгляд яких, без будь-яких виключень, має відбуватися відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою від 08.10.2019 введено процедуру санації товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю"
Тобто процедура санації товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" була введена господарським судом під час дії Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином, при вирішенні поданого на розгляд клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" про затвердження плану санації боржника, судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції з 18.01.2013, далі - Закон про банкрутство)
Відповідно до ч. 1 ст.28 Закону про банкрутство, під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Згідно ч. 6 ст.28 вказаного Закону, керуючий санацією зобов`язаний, зокрема, розробити та подати до суду у випадках, передбачених цим Законом, план санації, погоджений з комітетом кредиторів.
За приписами ст.29 Закону про банкрутство протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених цим Законом, зобов`язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника.
Як встановлено судом, керуючим санацією до суду був наданий план санації товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" разом із протоколом засідання комітету кредиторів №3 від 27.08.2021, на якому було прийнято, у тому числі наступні рішення :
1) визнати інвестором боржника ТОВ "Рекуперація свинцю" у справі про банкрутство №922/1903/19 Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпрометсплав"
2) схвалити план санації ТОВ "Рекуперація свинцю"
2) продовжити строк процедури санації ТОВ "Рекуперація свинцю", повноважень керуючого санацією Майорського О.С. та повноважень розпорядника майна Конового О.С. на дванадцять місяців.
Відповідно до статті 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" план санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника. План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак неплатоспроможності, визначених цим Законом. План санації може містити умови про: виконання зобов`язань боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів іншим способом, що не суперечить законодавству; відшкодування коштів, витрачених на проведення зборів акціонерів та (або) засідань органів управління боржника відповідно до цього Закону. План санації обов`язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати. Схвалений комітетом кредиторів план санації (зміни до нього) та протокол засідання комітету кредиторів про введення процедури санації подаються арбітражним керуючим до господарського суду. Рішення комітету кредиторів мають бути обґрунтованими, містити викладення обставин та підстав, якими керувалися кредитори під час їх прийняття.
Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочення та/або розстрочення платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону; продаж частини майна боржника; виконання зобов`язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов`язань; відчуження майна та погашення зобов`язань боржника шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Закону позачергово за рахунок продажу майна боржника; інші способи відновлення платоспроможності боржника.
Отже, план санації має містити ряд істотних умов, які підлягають юридичній та економічній оцінці на предмет досягнення основної мети процедури санації - відновлення платоспроможності боржника шляхом погашення грошових вимог всіх кредиторів внаслідок реалізації плану санації.
Наданий до суду план санації ТОВ "Рекуперація свинцю" передбачає участь інвестора ТОВ "Дніпрометсплав", код 42129998 і ця участь згідно із розділом V "Заходи відновлення платоспроможності" плану санації виражається у тому, що під час проведення процедури санації ТОВ "Рекуперація свинцю" пропонується застосувати схему роботи давальницькою сировиною.
Давальницька сировина сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб`єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб`єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі.
Схема виробництва з давальницькою сировиною виглядає так :
- Замовник укладає з виробником (ТОВ "Рекуперація свинцю") договір на переробку сировини, в якому встановлюються умови переробки, характеристики сировини та продукції, яка очікує отримати замовник, норми витрати матеріалів тощо.
- Замовник передає виробнику сировину та матеріали, при цьому право власності на сировину залишаться у замовника і до виробника не переходять
- Виробник приймає сировину (разом із документами), виконує замовлення і передає замовнику готову продукцію. Передає залишки матеріалів і відходів, які не були використані (крім частин. яка зараховується в рахунок оплати за переробку).
- Замовник або інша особа за його дорученням приймає готову продукцію та оплачує послуги виробництва і підписує відповідні документи.
В результаті вищевказаної схеми, виробник ТОВ "Рекуперація свинцю" вирішує питання отримання сировини та її переробки, що зменшить навантаження на підприємство та дозволить здійснювати операційну діяльність без залучення додаткових обігових коштів.
Крім того, в процедурі санації ТОВ "Рекуперація свинцю" вбачається за необхідне використати укладення договорів про спільну діяльність.
За договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов`язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення мети, що не суперечить законові. Умови договору про спільну діяльність, у тому числі координація спільних дій учасників або ведення їхніх спільних справ, правовий статус виділеного для спільної діяльності майна, покриття витрат та збитків учасників, їх участь у результаті спільних дій та інші умови визначаються за домовленістю сторін. Якщо інше не встановлено законом про окремі види спільної діяльності.
Пропонується укладення договору про спільну діяльність з інвестором ТОВ "Дніпрометсплав" по основним напрямкам діяльності ТОВ "Рекуперація свинцю", а саме: Відновлення відсортованих відходів, виробництво свинцю, цинку й олова, оптова торгівля відходами та брухтом.
Отже, вказані заходи, на думку керуючого санацією та комітету кредиторів, призведуть до поліпшення економічного стану підприємства, збільшення обсягів виробництва та реалізованої продукції.
Натомість суд вважає, що перелічені заходи щодо відновлення платоспроможності боржника не підтверджені належними допустимими доказами у відповідності до вимог статей 76-77 ГПК України.
Так, ТОВ "Дніпрометсплав" у заяві від 03.11.2021 (вх. №25998) підтвердило прийняти участь в процедурі санації ТОВ "Рекупрація свинцю" в якості інвестора шляхом забезпечення необхідного об`єму заказів по виробництву свинцю з давальницької сировини та подальшої співпраці в цьому напрямку.
Суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні документи щодо фінансово-господарського стану ТОВ "Дніпрометсплав", які б свідчили про спроможність інвестора виконати свої зобов`язання, а саме ТОВ "Дніпромесплав" не надано доказів наявності давальницької сировини для виробництва свинцю. Відсутня інформація, яка саме сировина і в якій кількості є у власності інвестора або яка може бути ним придбана у третіх осіб з гарантією оплатності, та кому буде продана готова продукція.
Не зазначено яким чином буде здійснюватися постачання давальницької сировини для переробки боржнику та наявність транспортних засобів (власних або орендованих).
Також, у своєму листі від 03.11.2021 на адресу керуючому санацією інвестор заявляє про намір виробництва 1100 тонн свинцю за місяць при роботі з давальницькою сировиною з доходом у сумі 8305000 грн, при цьому не підкріплюючи це відповідними доказами.
Матеріали справи не містять конкретних доказів часового проміжку (місяць, квартал, півріччя, рік) переробки визначеного об`єму давальницької сировини які повинні співвідноситися з наявністю у боржника відповідного обладнання та його технічною можливістю виготовлення певної кількості готової продукції та отримання доходу за вказаний період часу.
Також до суду не надано узгодження з боржником тексту договорів з переробки давальницької сировини з обов`язковим зазначенням об`єму поставок, терміну виконання послуг з переробки, а також строками оплати за виконану роботу.
Крім того, у плані санації не підтверджується наявність у боржника необхідного технічного персоналу у кількості необхідної для безперебійної роботи підприємства, оскільки як зазначив у судовому засіданні представник боржника, працівники підприємства були звільнені і на даний час перемовини з ними про поновлення на роботі чи пошук інших працівників відповідних спеціальностей не ведуться, інформації щодо їх можливості повернення на роботу також відсутня
Враховуючи відсутність в матеріалах справи фінанансово-господарських документів інвестора, суд вважає, що ТОВ "Дніпрометсплав" не надав доказів своєї платоспроможності і таким чином не довів реальність намірів забезпечити прибутковість боржника та поліпшення його економічного стану.
Зазначені у плані санації заходи є формальними, реальне виконання їх не підтверджено документально, а також не доведено, що ці заходи призведуть до реального відновлення платоспроможності боржника.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що зазначені в плані санації заходи не доводять того, що можливо досягнути запланованих результатів відновлення платоспроможності боржника, визначених в плані санації - відновлення господарської діяльності боржника та задоволення вимог кредиторів. В плані санації не міститься чітких взаємопов`язаних і послідовних заходів, що спрямовані на реальне оздоровлення фінансово-господарського становища боржника та призведуть до поновлення господарської діяльності боржника і, відповідно, до реального відновлення його платоспроможності.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що наданий суду план санації не відповідає вимогам Закону про банкрутство, а тому суд відмовляє в задоволенні клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. про затвердження плану санації боржника.
Висновки щодо відсутності правових підстав для затвердження плану санації у разі наявності обґрунтованих обставин, які вказують на формальність заходів, які зазначено у плані санації, підтверджується постановою Верховного Суду від 15 січня 2019 року у справі № 910/11903/14.
Згідно з ч.8 ст. 29 Закону України про банкрутство, якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не буде поданий план санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.
Право господарського суду ухвалювати постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у разі, якщо план санації не затверджений судом у межах встановленого строку, передбачено і частиною 9 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства.
Оскільки поданий керуючим санацією план не відповідає вимогам законодавства, не затверджений судом, не можна вважати обов`язок керуючого санацією по поданню плану санації виконаним і що такий план поданий.
Як вже зазначалось вище, 08.10.2019 введено процедуру санації ТОВ "Рекуперація свинцю". В подальшому, ухвалою суду від 12.11.2020 клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" Майорського О.С. задоволено, продовжено строк процедури санації ТОВ "Рекуперація свинцю" на шість місяців до 12.05.2021.
Суд звертає увагу на те, що процедури банкрутства, за приписами Закону України про банкрутство мають строковий характер.
Необхідність дотримання встановлених законом строків процедури санації підтверджується висновками Верховного Суду в постанові від 15 січня 2019 року у справі № 910/11903/14.
Відповідно до відомостей про реальний фінансовий стан ТОВ "Рекуперація свинцю" загальна вартість активів боржника становить приблизно 3 500 000 000,00 грн., при цьому загальна сума вимог кредиторів, яка включена до реєстру вимог кредиторів відповідно до ухвали суду від 24.09.2019 становить 7 068 063 892,73 грн., що свідчить про те, що боржник не має можливості задовольнити визнані вимоги кредиторів.
Відповідно до положень ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами. Ліквідація суб`єкта господарювання - банкрута є підставою припинення зобов`язань за його участі.
З системного аналізу норми закону вбачається, що боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Оскільки план санації у зв`язку з його необґрунтованістю не затверджений судом, ТОВ "Рекуперація свинцю" на даному етапі не має можливості задовольнити визнані вимоги кредиторів на суму 7 068 063 892,73 грн, суд вважає за необхідне припинити процедуру санації ТОВ "Рекуперація свинцю" та визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Судом взято до уваги, що за приписами пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Таким чином, подальший розгляд справи №922/1903/18 слід здійснювати відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
З метою реалізації права комітету кредиторів запропонувати кандидатуру ліквідатора, суд вважає за необхідне призначити тимчасово виконуючим обов`язки ліквідатора ТОВ "Рекуперація свинцю" арбітражного керуючого Конового Олександра Сергійовича, який виконував обов`язки розпорядника у даній справі, зобов`язавши його провести збори кредиторів щодо визначення складу комітету кредиторів, на яких погодити кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі про банкрутство ТОВ "Рекуперація свинцю".
Керуючись статтями 28, 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 52, 58-60 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232-235 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання керуючого санацією ТОВ "Рекуперація свинцю" про затвердження плану санації боржника.
2. Припинити процедуру санації товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" (код 35395039, адреса : вул. Киргизька 19, м. Харків, 61105).
3. Припинити повноваження керуючого санацією товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" Майорського О.С.
4. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" банкрутом (код 35395039, адреса : вул. Киргизька 19, м. Харків, 61105)
5. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;
скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
6. Призначити тимчасово виконуючим обов`язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" арбітражного керуючого Конового Олександра Сергійовича (свідоцтво №1905 від 09.04.19).
7. Встановити основну грошову винагороду арбітражному керуючому за виконання обов`язків тимчасово виконуючого обов`язків ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" в розмірі трьох встановлених законом мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
8. Зобов`язати тимчасово виконуючого обов`язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Рекуперація свинцю" арбітражного керуючого Конового Олександра Сергійовича провести збори кредиторів щодо визначення складу комітету кредиторів, на яких погодити кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у даній справі.
9. Оприлюднити повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
10. Зобов`язати посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.
11. Зобов`язати ліквідатора закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені статтями 59-67 Кодексу України з процедур банкрутства.
Зобов`язати ліквідатора в строк до 04.05.2022 виконати ліквідаційну процедуру та після завершення всіх розрахунків з кредиторами подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Постанову суду надіслати тимчасово виконуючому обов`язки ліквідатора арбітражному керуючому Коновому О.С., банкруту, кредиторам, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, Немишлянському ВДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), ГУ ДПС у Харківській області.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанова може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту постанови.
Повний текст постанови складено 09.11.2021 року.
CуддяЯризько В.О.