Справа №2-568/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"01" березня 2010 р. Полтавський районний суд Полтавської обл. в складі:
головуючого судді Шелудякова Л.В.
при секретарі Лабовкіній Г.Г.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення розміру часток у праві спільної власності,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про визначення розміру часток у праві спільної власності, посилаючись на те, що згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого 17 листопада 1997 року відділом приватизації житла Полтавської експедиції геофізичних досліджень у свердловинах, їй, її чоловікові ОСОБА_3, сину ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1.
Зазначила, що 1 травня 2009 року помер її чоловік ОСОБА_3 Після його смерті відкрилася спадщина. До спадкового майна відноситься частина квартири №98 по вул.Фрунзе в с.Розсошенці. Вона є спадкоємницею першої черги за законом і в установленому порядку прийняла спадщину. Отримати свідоцтво про право на спадщину не може, оскільки не визначена частка померлого у спільному майні. Реєстратором КП «БТІ та містобудування» їй відмовлено у видачі витягу з реєстру прав власності в зв’язку з не визначенням частки ОСОБА_3 в спільному нерухомому майні.
Враховуючи вище вказане, просила визначити за кожним співвласником квартири по 1/3 частині у праві спільної власності.
В судовому засіданні позивач позов підтримала повністю, дала пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві та просила позов задовольнити.
Відповідач в судовому засідання позовні вимоги визнав та не заперечив проти їх задоволення.
Виходячи з вищезазначеного, суд вважає за можливе винести рішення по справі при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно свідоцтва про право власності на житло, виданого 17 листопада 1997 року відділом приватизації житла Полтавської експедиції геофізичних досліджень у свердловинах, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1 (а.с.6).
Після смерті 1 травня 2009 року ОСОБА_3 позивач вчасно, у встановлений законом шестимісячний строк звернулась до нотаріальної контори з заявою про намір прийняти спадщину. Однак, не має можливості оформити свої спадкові права на частину квартири, оскільки частки у праві спільної сумісної власності співвласників не визначені.
Рішенням від 11 грудня 2009 року реєстратора Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та містобудування Полтавського району» ОСОБА_1 відмовлено в реєстрації прав власності та у видачі витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, яке знаходиться в АДРЕСА_2 (а.с.10).
Спору щодо часток у праві спільної сумісної власності на квартиру між співвласниками не існує. Визначення часток у праві спільної сумісної власності позивачу необхідно для оформлення своїх спадкових прав в нотаріальній конторі.
Згідно ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є спільною сумісною власністю, вважається, що частки співвласників є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, інтереси інших осіб.
На підставі ст.ст. 7, 8, 10, 11, 60, 130, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК, ст. ст. 355, 364, 368, 369, 370, 372 ЦК України, України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 по 1/3 частині за кожним у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення надруковано суддею власноручно і є оригіналом.
Суддя