ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-568/10
Провадження № 2-568/10
12.02.2010 р. Московський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого судді Омельченко Н.І.
при секретарі Макушенко К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,-
Встановив:
Позивач просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини усіх видів його доходів щомісяця до його повноліття, посилаючись на те, що відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання дитини.
З відповідачем зареєстрували шлюб 02.08.1996 р., від якого мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. 06.08.2002 р. шлюб розірваний.
Дитина проживає з нею, відповідач добровільно не надає матеріальну допомогу на утримання дитини.
Відповідач працює на посаді столяра на приватній фірмі.
Позивач не має достатніх коштів на утримання дитини, тому вона звертається з позовом до суду. ( а.с. 1)
В судовому засіданні позивач підтримала свої вимоги та дала пояснення відповідно до викладених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, однак суд не повідомив про причини неявки до суду, що дає суду підстави розглядати справу у його відсутність.
За згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст..224 ЦПК України.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони знаходилися в шлюбі, від якого мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач, що підтверджується свідоцтвом про народження. / а.с. 2-3/
Сторони шлюб розірвали та проживають окремо, відповідач матеріальну допомогу на дитину не надає. ( а. с. 3)
Дитина проживає разом зі своєю матір’ю позивачкою по справі. / а.с. 4 /.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення їм повноліття.
Оскільки дитина проживає з матір'ю, а її батько добровільно матеріальної допомоги на її утримання не надає, то зобов'язаний виплачувати на її утримання аліменти.
Згідно ч. З ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в долі від доходу його матері, батька і (чи) у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд виходить з матеріального становища сторін і дитини, стану здоров'я дитини і відповідача, і вважає, ч що відповідач у стані виплачувати аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів його доходів.
Так само з відповідача підлягає стягненню і державне мито в розмірі 51 грив, у доход держави та витрати на інформаційний розгляд справи, тому що позивачка звільнена від сплати держмита.
Керуючись ст.ст. 11, 10, 60, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст.180-183 СК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів щомісяця, але не меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму,починаючи з 10.03.2009 року до його повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави 51 грив., держмита та 30 грн.00 коп. витрати з інформаційно-технічного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його
СУДДЯ: