справа №2-74/11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2011 р. м. Городок
Городоцький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді Шинкоренка С.В., при секретарі Васільєвій І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 перебуває в шлюбі з відповідачем, на даний час за ініціативи позивачки розпочато судовий процес щодо розірвання шлюбу. Від даного шлюбу у них є неповнолітні діти донька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 Діти проживають з матір"ю. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не дає.
Позивачка звернулась в суд з позовом до відповідача про стягнення аліментів в сумі 800 грн. з усіх доходів відповідача щомісячно на її користь на утримання дітей, посилаючись на те, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала і просить стягувати з відповідача аліменти в сумі 800 грн. на двох дітей від усіх видів доходів відповідача щомісячно .
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечує, вважає його безпідставним та в обґрунтування своєї позиції зазначає, що він також бере участь у вихованні та матеріальному утриманні дітей.
Заслухавши пояснення сторін, свідків, вивчивши матеріали справи, матеріальне становище сторін, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом було встановлено, що сторони по справі фактично не проживають однією сім"єю з 2009 р. За даний період часу діти перебували на вихованні та утриманні матері, проживали разом із нею. Протягом 2010 р. , влітку, півтора місяця молодша донька ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 проживала разом із батьком, оскільки в цей час позивач перебувала на заробітках за межами України, інша дитина перебувала на утриманні в матері позивачки. Починаючи з січня 2011 р. відповідач матеріально дітям не допомогає.
Відповідно до вимог ст. 180 СК України, батьки зобов"язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
В своїх поясненнях в суді ОСОБА_2 вказує, що він дітям допомогає матеріально, дає кошти, купляє речі, тощо… Проте на пропозицію суду надати відповідні докази про те , викликати відповідних свідків, останній відмовився та зазначив що будь-яких доказів надавати не бажає. Клопотань про витребування таких доказів судом відповідач також не заявляв, хоча про таке його право йому судом було неодноразово роз"яснено в порядку ч.4 ст.10 ЦПК України.
Ч.3 ст.10, ч.1 ст. 60 ЦПК України визначено, що кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень…, чим декларується принцип "змагальності сторін у цивільному процесі".
Крім того, факт ненадання матеріальної підтримки дітям відповідачем в судовому засіданні підтверджується показами свідків : ОСОБА_4 та ОСОБА_3, які зазначили, що проживають у одному будинку з позивачем та її дітьми та підтвердили той факт, що починаючи з січня 2011 р. відповідач з дітьми фактично не бачиться, матеріальної підтримки їм не надає та не надавав її до цього.
Щодо визначення аліментів у твердій грошовій сумі та їх розміру суд виходить із наступного.
Згідно ч.3 ст.181 СК України, визначено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Враховуючи вимоги ст.184 СК України, а саме, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Беручи до уваги вищевикладені обставини, а також і те, що відповідач не має постійного офіційного місця роботи, його заробітки не є сталими та мають нестабільний характер, суд вважає за можливе позов задовольнити частково та визначити розмір аліментів, що підлягає стягненню з відповідача в сумі по 350 грн. щомісячно на одну дитину, тобто на загальну суму - 700 грн. на двох дітей.
Крім того, керуючись ч.3 ст.88 ЦПК України, стягненню на користь держави з відповідача підлягають судові витрати по справі, а саме судовий збір що підлягає сплаті в сумі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 213, 215 ЦПК України, ст.ст.180- 184, 191 СК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягувати щомісяця аліменти в сумі 700 грн. з всіх видів доходу, однак не меньше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого в АДРЕСА_1 не працюючого, на користь ОСОБА_1, яка проживає в АДРЕСА_2, на утримання дітей : доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, починаючи з 18.01.2011 року і до повноліття дітей.
В решті позову відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 грн. державного мита, а також 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи звільнивши від сплати судових витрат ОСОБА_1
Рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення, однак якщо учасники процесу не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення вони можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя: