Справа № 1-17/12
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"29" лютого 2012 р. Шумський районний суд
Тернопільської області
В складі головуючої судді Томчук С.В.
За участю секретаря Кравчук Л.М.
З участю прокурора Табачука О.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні, залі суду м. Шумськ кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, гр.України, з освітою середньою вищою, не одруженого, не працюючого, згідно ст.89 КК України вважається раніше не судимим
за ч.1 ст.185 КК України, суд
В С Т А Н О В И В:
Влітку 2011 року ОСОБА_1 проходив через не охоронювану територію Шумського РайСТ, що знаходиться в м.Шумськ по вул.Вілійська, 5, Тернопільської області, де побачив бетонну яму бункера для заготівлі огірків. У цей момент у нього виник злочинний умисел, спрямований на викрадення металевих виробів з вищевказаної бетонної ями.
Реалізовуючи свій злочинний намір, 25 листопада 2011 року, близько 12 год. ОСОБА_1, з метою скоєння крадіжки виробів з металу, шляхом вільного доступу, зайшов на не охоронювану територію Шумського РайСТ, яка знаходиться за адресою м.Шумськ вул.Вілійська, 5 де з бетонної ями бункера для заготівлі огірків скоїв крадіжку металевих виробів, а саме кутників та корпуса редуктора загально вагою 89кг., з розрахунком вартості 1.8 гривень за кілограм металобрухту.
З викраденим з місця скоєння злочину, ОСОБА_1 зник, чим спричинив Шумському РайСТ шкоду на загальну суму 160.2 грн.
В судовому засіданні підсудній ОСОБА_1 свою вину визнав повністю і показав що,
що в літку 2011 року, він проходячи, через територію Шумського РайСТ, яке знаходиться за адресою с. Шумськ вул. Вілійська, 5 виявив в бетонній ямі металеві вироби, і тоді у нього виникла думка скоїти крадіжку даних металобрухту. 25 листопада 2011 року, близько 12 год. він пішов на не охоронювану територію колишнього підприємства Шумського РайСТ, яке знаходиться за адресою м. Шумськ вул. Вілійська. Прийшовши на дану територію, він підійшов до закинутої ями і заліз в неї. Там він за допомогою ножовки по металу, яку взяв з собою з дому, відрізав металеві кутники, до якої прикріплений редуктор. З даної ями він викрав даний металевий редактор, а також кутники. Кількість кутників він вже не пам'ятає. Даний металобрухт він виніс і заховав в кущах приблизно на відстані 100 м. від даної ями. Після цього він пішов додому, де взяв тачку, щоб на неї погрузити металобрухт. Повертаючись з дому за металобрухтом він зустрів жителя ІНФОРМАЦІЯ_3. Зустрівшись з ним він поросив його допомогти відвезти викрадений металобрухт на територію колишнього МКШБ і здати. При цьому він йому не розповідав, де саме він взяв даний металобрухт. Весь металобрухт заважив 89 кілограм, і за це йому заплатили 160 гривень. Отримані кошти він з ОСОБА_2 витратили на сигарети і продукти харчування.
Крім повного визнання своєї вини у вчиненні злочину підсуднім, вина його повністю стверджується тими доказами, які не досліджувалися в судовому засіданні, однак які повністю визнав підсудній.
Таким чином ОСОБА_1, вчинив злочин передбачений ч.1 ст.185 КК України тобто таємне викрадення чужого майна ( крадіжка).
Отже, дії підсуднього ОСОБА_1 органами досудового слідства кваліфіковані вірно.
Призначаючи міру покарання підсудньому ОСОБА_1, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсуднього, який щиро розкаявся у вчиненому, а тому суд вважає, що йому слід надати можливість виправитися без ізоляції від суспільства, звільнивши від відбування покарання у виді позбавлення волі на підставі ст. 75 КК України звільнити від відбуття покарання призначивши іспитовий термін із покладенням обов’язків, передбачених ст. 76 КК України.
Міру запобіжного заходу залишити попередню –підписку про невиїзд з постійного місця проживання до вступу вироку в законну силу.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст.185 КК України і призначити йому покарання за цією статтею у вигляді 2 ( двох ) років позбавлення волі на підставі ст.75 КК України звільнити від відбуття покарання призначивши іспитовий термін 1 рік 6 місяців.
У відповідності до ст. 76 КК України зобов’язати засудженого ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи, повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
Речовий доказ: металобрухт вагою 89 кг., який передано представнику Шумського РайСТ ОСОБА_3 після вступу вироку в законну силу, залишити в користуванні Шумського РайСТ.
Міру запобіжного заходу залишити попередню –підписку про невиїзд з постійного місця проживання до вступу вироку в законну силу.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду протягом 15 днів з дня його проголошення, а засудженим які утримуються під вартою з дня отримання копії вироку, шляхом подачі скарги через Шумський районний суд.
Суддя:
ОСОБА_4