КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
№ н/п 22-ц-вп/824/692/2020
У Х В А Л А
04 листопада 2020 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді Махлай Л.Д., вирішуючи питання визначення підсудності клопотання ОСОБА_1 матеріалів позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в :
02.07.2020 до Київського апеляційного суду надійшло клопотання ОСОБА_2 щодо визначення підсудності матеріалів позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.
Звертаючись до суду із клопотанням заявниця просить визначити підсудність матеріалів позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу на підставі ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та просить визначити підсудність Шевченківському районому суду м. Києва зазначивши, що місце реєстрації відповідача ОСОБА_3 знаходиться на тимчасово окупованій території, а саме: АДРЕСА_1 . Також у клопотанні зазначено зареєстроване місце проживання позивачки АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 23 ЦПК України, усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинами другою та третьою цієї статті.
Статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» передбачено зміну територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, у зв`язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях та забезпечення розгляду цивільних справ, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - місцевими загальними судами міста Києва, що визначаються Апеляційним судом міста Києва.
Згідно ч. 2 ст. 28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
До матеріалів позовної заяви позивачкою додано копію паспорта громадянина України, з якої вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрована з 31.05.2001 за адресою: АДРЕСА_2 , що територіально відносить до Шевченківського районного суду м. Києва. Позивачка зазначає, що на її утриманні двоє неповнолітніх дітей та долучає копії свідоцтва про народження.
Відтак за правилами ч. 2 ст. 28 ЦПК Укрїни позивач самостійно може подати позов за своїм місцем реєстрації.
За таких обставин вважаю, що підстави для застосування положень Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» відсутні та клопотання про визначення підсудності матеріалів позовної заяви разом з доданими матеріалами підлягає поверненню заявнику.
Роз`яснити ОСОБА_2 , що повернення клопотання про визначення підсудності не перешкоджає безпосередньому зверненню з позовною заявою до суду за місцем її проживання.
Керуючись ст.ст. 23, 27, 28 ЦПК України, Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», суд
у х в а л и в :
клопотання про визначення підсудності матеріалів позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя