Справа № 278/1904/17
1-кп/296/248/21
У Х В А Л А
Іменем України
16 березня 2021 року.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_4
прокурора ОСОБА_5
обвинуваченого ОСОБА_6
потерпілої ОСОБА_7
представника потерпілої ОСОБА_8
захисника ОСОБА_9
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п.14 ч.2 ст. 115, ч.1 ст. 125 КК України,
В С Т А Н О В И В:
На розгляді в Корольовському районному суді м. Житомира знаходиться обвинувальний акт по кримінальному провадженню № 12017060170000543 по обвинуваченню ОСОБА_6 за п.14 ч.2 ст. 115, ч.1 ст. 125 КК України.
Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 19.01.2021 р. ОСОБА_6 продовжено міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою до 19 березня 2021 року.
Ст. 331 КПК України визначено, що незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Прокурор в судовому засіданні заявив клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_6 міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою, оскільки ризики, передбачені ст. 177 КПК України, не відпали. Також існує ризик, що, перебуваючи на волі, обвинувачений буде вчиняти будь-які дії, щоб перешкоджати кримінальному провадженню.
Захисник просить змінити міру запобіжного заходу відносно обвинуваченого на цілодобовий домашній арешт, оскільки ризиків, на які посилається прокурор, немає та їх не існувало ніколи, вони є надуманими, сам обвинувачений має сталі соціальні зв`язки та на даній стадії процесу не зможе вплинути на встановлення істини по справі.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_6 підтримав думку свого захисника.
Потерпіла та її представник повністю підтримали позицію прокурора.
Суд, розглянувши вказане клопотання та заслухавши думки учасників процесу, приходить до наступного.
ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні злочину, що відноситься до категорії особливо тяжкого злочину, за вчинення якого передбачене покарання лише у виді позбавлення волі, в тому числі також довічного позбавлення волі, характер злочину, в якому обвинувачується ОСОБА_6 , дає підстави вважати, що існують обґрунтовані ризики щодо негативної поведінки його в суспільстві, також по справі дослідження обставин справи та перевірка їх доказами було розпочато, але не закінчено.
Крім того, суд враховує, що сама тяжкість можливого покарання може свідчити про наявність ризику з боку обвинуваченого з метою уникнення правосуддя та в даному випадку суспільний інтерес переважає право обвинуваченого на особисту свободу.
На підставі викладеного вважає необхідним з урахуванням часу надходження обвинувального акту до суду, продовжити строк застосування запобіжного заходу обвинуваченому у виді тримання під вартою, оскільки наявність відомостей для застосування стосовно обвинуваченого більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, в судовому засіданні не встановлено, тому клопотання сторони захисту про зміну міри запобіжного заходу обвинуваченому на домашній арешт, залишає без задоволення, як таке, що явно не відповідає тяжкості пред`явленого обвинувачення.
Крім того, ризики, які слугували підставою для обрання та продовження такої міри запобіжного заходу, як тримання під вартою, не відпали та не зменшились, самі ризики є реальними, а не абстрактними.
На підставі викладеного, враховуючи рішення Конституційного Суду України №4-р/2019 від 13 червня 2019 року та керуючись ст. ст. 331 ч.3, 369, 392, 395 ч.2 п.2 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання сторони захисту про зміну міри запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт залишити без задоволення за його безпідставністю.
Продовжити міру запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у виді тримання під вартою на 60 діб до 14 травня 2021 року (включно) без права внесення застави.
Ухвала в частині продовження термінів тримання під вартою може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення, а обвинувачений, що перебуває під вартою, з моменту отримання вказаної ухвали суду в тому самому порядку.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_3
ОСОБА_2