ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
_________________________________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
"28" серпня 2018 р. Справа № 918/454/18
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Бережнюк В.В. при секретарі судового засідання Сідлецькій Ю.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи за заявою кредитора ОСОБА_1 управління ДФС у Рівненській області: 33023, м. Рівне, вул. Відінська 12
до боржника ОСОБА_2 підприємства - фірми "Інтерекопласт": 33003, м. Рівне, вул. Гагаріна, 39
про визнання банкрутом,
Представники учасників у справі у судове засідання не з'явилися.
ВСТАНОВИВ:
02 липня 2018 року ОСОБА_3 управління ДФС у Рівненській області звернулося до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства - фірми "Інтерекопласт".
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 04.07.2018 року прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 управління ДФС у Рівненській області про порушення справи про банкрутство ОСОБА_2 підприємства - фірми "Інтерекопласт" та зобов'язано, зокрема, арбітражного керуючого ОСОБА_3, кандидатура якого визначена автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України у строк до дня проведення підготовчого засідання суду подати заяву про участь у даній справі.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 18.07.2018р. відкрито провадження у справі про банкрутство ОСОБА_2 підприємства - фірми "Інтерекопласт". Визнано грошові вимоги ОСОБА_1 управління ДФС у Рівненській області до боржника на суму 4 275 055 грн. 94 коп., з яких: 3 090 802 грн. 55 коп. - безспірні грошові вимоги (основний борг), 792 141 грн. 27 коп. – штрафні санкції, 392 112 грн. 12 коп. – пеня. Введено процедуру розпорядження майном строком на сто п'ятнадцять календарних днів до 10.11.2018 року, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 та призначено попереднє засідання на 18.09.2018 року.
Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ОСОБА_2 підприємства - фірми "Інтерекопласт" було опубліковано на сайті Вищого господарського суду України за № 52905 від 19.07.2018 року.
26 липня 2018 року від ОСОБА_4 надійшла заява про визнання кредиторських вимог до боржника в розмірі 647 212 577,84 грн.
10 серпня 2018 року від Публічного акціонерного товариства Акціонерний-комерційний банк "Львів" надійшла заява про визнання кредиторських вимог до боржника в розмірі 22 849 097,77 грн.
Ухвалами суду дані заяви призначено до розгляду в судовому засіданні 18.09.2018 року.
13 серпня 2018р. від розпорядника майна боржника надійшли клопотання про витребування доказів, а саме зобов'язати ОСОБА_3 управління статистики у Рівненській області надати суду копію статистичної звітності боржника - ОСОБА_2 підприємства - фірми "Інтерекопласт" за останні три роки та зобов'язати Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) надати суду інформацію про сільськогосподарську, дорожньо-будівельну, меліоративну техніку, зареєстровану за ОСОБА_2 підприємством - фірма "Інтерекопласт". Витребувані докази зобов'язати надіслати на адресу розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого ОСОБА_3: 03150, м. Київ, вул. Фізкультури, 30 В.
Ухвалою суду від 14.08.2018р. дані клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні на 28.08.2018р.
Розглянувши подані розпорядником майна боржника клопотання про витребування доказів, а саме зобов'язати ОСОБА_3 управління статистики у Рівненській області надати суду копію статистичної звітності боржника - ОСОБА_2 підприємства - фірми "Інтерекопласт" за останні три роки та зобов'язати Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) надати суду інформацію про сільськогосподарську, дорожньо-будівельну, меліоративну техніку, зареєстровану за ОСОБА_2 підприємством - фірма "Інтерекопласт". Витребувані докази зобов'язати надіслати на адресу розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого ОСОБА_3: 03150, м. Київ, вул. Фізкультури, 30 В, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, суд дійшов висновку, що подані клопотання розпорядника майна підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядник майна зобов'язаний: розглядати заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли в установленому цим Законом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення; надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; не пізніше двох місяців від дня порушення провадження у справі про банкрутство разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість; брати участь у розробці плану санації у випадках, передбачених цим Законом, та за можливості проведення санації боржника розробити разом з боржником не пізніше двох місяців від дня порушення провадження у справі про банкрутство план санації боржника та подати його на розгляд комітету кредиторів; виконувати інші повноваження, що передбачені цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до господарського суду у випадках, передбачених цим Законом; скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом; залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їхньої діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами; запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їх згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів шляхом направлення офіційних запитів до держателя або адміністратора відповідного реєстру; подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.
Статтею 81 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Розпорядником майна долучені до матеріалів справи листи - відповіді ОСОБА_1 управління статистики у Рівненській області та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) з відмовами у наданні інформації розпоряднику майна боржника.
На підставі вищезазначеного, клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_3 про витребування доказів підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 2, 22, 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 81, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання розпорядника майна боржника про витребування доказів задоволити.
2. Зобов'язати ОСОБА_3 управління статистики у Рівненській області надати через канцелярію суду у строк до 14 вересня 2018 року копію статистичної звітності боржника - ОСОБА_2 підприємства - фірми "Інтерекопласт" за останні три роки.
3. Зобов'язати Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) надати через канцелярію суду у строк до 14 вересня 2018 року інформацію про сільськогосподарську, дорожньо-будівельну, меліоративну техніку, зареєстровану за ОСОБА_2 підприємством - фірма "Інтерекопласт".
4. Копії документів, вказаних у пунктах 2, 3 резолютивної частини даної ухвали надіслати на адресу розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого ОСОБА_3: 03150, м. Київ, вул. Фізкультури, 30 В.
5. Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі, ОСОБА_1 управлінню статистики у Рівненській області (33028, м. Рівне, вул. Короленка, 7) та Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) (01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1).
6. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Дана ухвала набирає законної сили 28 серпня 2018 року.
Відповідно до п.17 ч.1 ст.255 Господарського процесуального кодексу України окремо від рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції, зокрема, у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя Бережнюк В.В.