ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"12" квітня 2017 р.
Справа № 922/2250/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Швидкіна А.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
за участю сторін:
ліквідатора : Шабас Г.В.
представника товариства з обмеженою відповідальністю "Роял Хоспітеліті Груп" : Бєляєва О.В., дов. від 10.04.2017 року
розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Роял Хоспітеліті Груп" з грошовими вимогами до боржника
По справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібний ринок "Жуляни"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібний ринок "Жуляни"
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду від 01.08.2016 року товариство з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібний ринок "Жуляни" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором товариства призначено голову ліквідаційної комісії Шабаса Геннадія Вікторовича, якого зобов'язано виконати всі дії по ліквідації банкрута, докази надати суду.
01.09.2016 року до суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю "Роял Хоспітеліті Груп" з грошовими вимогами до боржника у розмірі 41926808,30 грн.
Вищезазначена заява була призначені до розгляду, проте судове засідання не відбулося, оскільки матеріали справи №922/2250/16 були направлені до Харківського апеляційного господарського суду, у зв`язку із надходженням апеляційної скарги від Публічного АТ "Європейський газовий банк" на постанову господарського суду Харківської області від "01" серпня 2016 року.
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 24.11.2016 у справі № 922/2250/16 апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Європейський газовий банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію залишено без задоволення; постанову господарського суду Харківської області від 01.08.2016р. у справі №922/2250/16 залишено без змін.
Постановою Вищого господарського суду України від 28.02.2017 року касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Європейський газовий банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Європейський газовий банк" - Оберемко Р.А. залишено без задоволення; постанову Харківського апеляційного господарського суду від 24.11.2016 та постанову Господарського суду Харківської області від 01.08.2016 по справі № 922/2250/16 залишено без змін.
16.03.2017 року матеріали справи № 922/2250/16 повернулись до господарського суду Харківської області.
Ухвалою суду від 20.03.2017 року заяву ТОВ "Роял Хоспітеліті Груп" з грошовими вимогами до боржника призначено на 12.04.2017 року.
Присутній в судовому засіданні представник ТОВ "Роял Хоспітеліті Груп" підтримав заяву з грошовими вимогами до боржника, надав для огляду в судовому засіданні оригінали документів доданих до заяви.
Ліквідатор в судовому засіданні повідомив суд, що заявлені вимоги ТОВ "Роял Хоспітеліті Груп" визнані ним у повному обсязі та включені до реєстру вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібний ринок "Жуляни" згідно черговості.
Розглянувши матеріали справи, заяву ТОВ "Роял Хоспітеліті Груп" з вимогами до банкрута, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
На офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 02.08.2016 року було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури за № 34108. Визначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника.
Заява ТОВ "Роял Хоспітеліті Груп" з грошовими вимогами до боржника надійшла до суду у встановлені ч.3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строки.
В обґрунтування заявлених вимог, заявник посилається на те, що відповідно до статті 1 Закону України "Про обіг векселів в Україні", законодавство України про обіг векселів складається із Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі (далі - Уніфікований закон), з урахуванням застережень, обумовлених додатком II до цієї Конвенції, та із Женевської конвенції 1930 року про врегулювання деяких колізій законів про переказні векселі та прості векселі, Женевської конвенції 1930 року про гербовий збір стосовно переказних векселів і простих векселів, Закону України "Про цінні папери і фондову біржу", Закону України "Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі", Закону України "Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року про врегулювання деяких колізій законів переказні векселі та прості векселі", Закону України "Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року про гербовий збір стосовно переказних векселів і простих векселів", цього Закону та інших прийнятих згідно з ними актів законодавства України.
Законом України від 06 липня 1999 р. «Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі», вказано, що Україна приєднується до Женевської конвенції 1930 р., якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі.
Відповідно до ст. 77 Уніфікованого вексельного закону про Переказні векселі та прості векселі, до простих векселів застосовуються такі ж положення, що стосуються переказних векселів, тією мірою, якою вони є сумісними з природою цих документів, а саме положення щодо: індосаменту (статті 11 - 20); строку платежу (статті 33 - 37); платежу (статті 38 - 42); права регресу у разі неплатежу (статті 43 - 50, 52 - 54); платежу у порядку посередництва (статті 55, 59 - 63); копій (статті 67 і 68); змін (стаття 69); позовної давності (статті 70 і 71); неробочих днів, обчислення строків і заборони пільгових строків (статті 72, 73 і 74)
Згідно вимог статей 33, 34 Уніфікованого вексельного закону про переказні векселі та прості векселі, переказний вексель може бути виданий із таким строком платежу: за пред'явленням; у визначений строк від пред'явлення; у визначений строк від дати складання; на визначену дату. Переказні векселі, що містять або інші строки платежу, або передбачають оплату частинами, є недійсними.
Переказний вексель строком за пред'явленням підлягає оплаті при його пред'явленні. Він повинен бути пред'явлений для платежу протягом одного року від дати його складання. Трасант може скоротити цей строк або обумовити більш тривалий строк. Ці строки можуть бути скорочені індосантами.
Трасант може встановити, що переказний вексель зі строком платежу за пред'явленням не може бути пред'явленим для платежу раніше визначеної дати. У цьому разі строк для пред'явлення починається від зазначеної дати.
Відповідно до статті 38 Уніфікованого вексельного закону про переказні векселі та прості векселі, держатель переказного векселя зі строком платежу на визначений день або у визначений строк від дати складання чи від пред'явлення повинен пред'явити вексель для платежу або в день, в який він підлягає оплаті, або в один із двох наступних робочих днів.
Стаття 43 вищезазначеного закону передбачає право регресу проти трасанти та інших зобов'язаних осіб у разі банкрутства трасата за векселем, що не підлягає акцепту.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Роял Хоспітелеті Груп" на момент припинення боржника ТзОВ «ОРР«Жуляни» за рішенням власника, є векселедержателем простого векселя № 1050713 на суму 21078905,00 грн. емітованого боржником.
Відповідно до простого векселя наведеного вище трасантом є боржник, у зв'язку з чим заявник вправі вимагати оплати вказаного векселя, а відповідно заявити грошову вимогу до боржника в процедурі ліквідації в розмірі вартості емітованого та не оплаченого ним векселя та 20 % річних.
Сума відсотків за період з 30 червня 2011р. по 08 червня 2016 р. становить: 20 847 903,30 грн.
Частиною 3 статті 4 Закону України "Про обіг векселів в Україні" передбачено, що у разі видачі (передачі) векселя відповідно до договору припиняються грошові зобов'язання щодо платежу за цим договором та виникають грошові зобов'язання щодо платежу за векселем. Аналізуючи зазначену норму закону слід зробити висновок, що зобов'язання платити за простим векселем виникає лише в трасанти, без визначення відповідної управненої на отримання платежу сторони.
З загального змісту положень вексельного законодавства України вбачається, що будь-яка особа, яка є законним держателем векселя має право на отримання плати за векселем.
За таких обставин, загальна сума заборгованості боржника перед ТОВ "Роял Хоспітелеті Груп" складає 41 926 808,30 грн.
Відповідно до ч.3 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Враховуючи, що грошові вимоги кредитора підтверджені належними та допустимими доказами, визнані ліквідатором, суд вважає за необхідне визнати вимоги кредитора ТОВ "Роял Хоспітелеті Груп" до боржника у розмірі 41926808,30 грн. та включити їх до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги, а також 2756,00 грн. витрат по сплаті судового збору у першу чергу задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст. 37-41, ст.45, ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Визнати вимоги кредитора ТОВ "Роял Хоспітелеті Груп" у розмірі 41926808,30 грн. та включити їх до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги.
2. Витрати кредитора зі сплати судового збору у розмірі 2756,00 грн. включити до першої черги задоволення вимог кредиторів.
Суддя Швидкін А.О.