ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття апеляційної скарги до провадження
"12" вересня 2016 р. Справа № 922/2250/16
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Фоміна В. О., суддя Крестьянінов О.О., суддя Шевель О. В.
розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію (вх. № 2444 Х/2) на постанову господарського суду Харківської області від 01.08.2016р. у справі № 922/2250/16
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптово-роздрібний ринок «Жуляни», м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптово-роздрібний ринок «Жуляни», м. Харків
про банкрутство,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Господарського суду Харківської області від 01.08.2016р. по справі №922/2250/16 (суддя Швидкін С.В.) Товариство з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібний ринок "Жуляни" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібний ринок "Жуляни" призначено ОСОБА_1.
Відмовлено в задоволенні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_2 на участь у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібний ринок "Жуляни".
Постановлено оприлюднити на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
Постановлено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо, строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав, у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури, припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута, відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю, продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається. Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Зобовязано ліквідатора представити суду реєстр грошових вимог кредиторів, повідомлення про результати розгляду вимог кредиторів банкрута, надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, в строк до 01.08.2017 року виконати ліквідаційну процедуру, надати суду звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, довідку з архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, довідку про знищення печаток і штампів банкрута, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.
ПАТ «Єврогазбанк» в особі Уповноваженої особи ФГВФОЛ з постановою суду не погодилось, звернулось до апеляційного господарського суду зі скаргою, в якій просить скасувати постанову Господарського суду Харківської області від 01.08.2016р. у справі №922/2250/16 та припинити провадження у справі №922/2250/16 про банкрутство ТОВ «Оптово-роздрібний ринок «Жуляни».
Перевіряючи матеріали апеляційної скарги на предмет їх відповідності статтям 94, 95 ГПК України, колегія суддів встановила, що апелянтом направлено копії апеляційної скарги не всім сторонам у справі.
Частиною 3 статті 94 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
За положеннями статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом. Господарські суди розглядають справи по банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Статтею 1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом встановлено, що сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).
До матеріалів апеляційної скарги апелянтом надано докази направлення апеляційної скарги лише банкруту ТОВ ОРР «Жуляни» та ліквідатору ОСОБА_1
З матеріалів даної справи вбачається, що ліквідатором визнані вимоги таких кредиторів:
ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві (03151, м. Київ, вул. Смілянська, буд. 6),
ТОВ «Лангруп» (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Шевченка, буд. 1),
ТОВ «Вілік Буд» (02099, м. Київ, вул. Ялтинська, 5-Б),
ТОВ «Будівельна фірма» Міжрегіональна будівельна компанія» (08720, Київська область, Обухівський район, місто Українка, вул. Промислова, буд.41),
ТОВ «Роял ОСОБА_3» (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Військових Ветеранів, 10),
ФОП ОСОБА_4 (02095, АДРЕСА_1),
ПАТ «Європейський газовий банк» (04073, м. Київ, проспект Московський, 16),
ТОВ «Факторингова компанія «Стандарт Кепітал» (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, буд. 4).
Статтею 55 Конституції України встановлено, що кожному гарантується право на судовий захист, апеляційне та касаційне оскарження.
Пункт 8 частини 3 статті 129 Конституції України встановлює серед основних засад судочинства, зокрема, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Вказана конституційна норма конкретизована законодавцем в статті 14 Закону України Про судоустрій і статус суддів, згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
З матеріалів справи вбачається, що справу про визнання ТОВ «Оптово-роздрібний ринок «Жуляни» порушено за статтею 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», тобто за спрощеною процедурою, відповідно до якої, вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше 14-ти днів після порушення провадження у справі.
В судовому засіданні Господарського суду Харківської області 01.08.2016р. при прийнятті оскаржуваної постанови, заявник апеляційної скарги присутній не був, постанова на його адресу судом не направлялася, а тому про коло визнаних ліквідатором кредиторів у даній справі обізнаний не був.
Враховуючи наведене, а також з метою дотримання вимог процесуального закону, та забезпечення апелянту права на апеляційне оскарження судового рішення у даній справі, колегія суддів вважає за доцільне зобов`язати Публічне акціонерне товариство «Європейський газовий банк» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію надати апеляційному господарському суду докази направлення апеляційної скарги всім кредиторам у справі.
До того ж, необхідно зазначити, що апеляційна скарга на постанову про визнання банкрутом також має бути направлена і арбітражному керуючому ОСОБА_2, докази направлення також мають бути пред`явлені суду.
Одночасно заявник апеляційної скарги просить поновити пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження рішення.
Відповідно до ст. ст. 53, 93 ГПК України при визнанні причини пропуску встановленого законом процесуального строку поважною, суд може відновити пропущений строк.
Суддя-доповідач, розглянувши подане заявником апеляційної скарги клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження вважає, що строк ним пропущено з поважних причин, в звязку з чим він підлягає відновленню.
Подані матеріали є достатніми для прийняття апеляційної скарги.
Підстави для повернення апеляційної скарги у відповідності до ст. 97 ГПК України відсутні, а тому, справа з апеляційною скаргою на постанову про визнання банкрутом повинна бути прийнята до провадження Харківського апеляційного господарського суду.
На підставі викладеного та керуючись ст. 86, ст. 93, ст. 98 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів апеляційного суду, -
УХВАЛИЛА:
1. Клопотання про поновлення пропущеного строку на подання апеляційної скарги задовольнити.
2. Строк на подання апеляційної скарги поновити.
3. Прийняти апеляційну скаргу до провадження.
4. Розгляд апеляційної скарги призначити на "11" жовтня 2016 р. о 10:30 год. у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, пр. Незалежності, 13, 1-й поверх, каб. № 104.
5. Зобов`язати апелянта у строк до 11.10.2016 року надати суду докази направлення апеляційної скарги всім кредиторам у справі та арбітражному керуючому ОСОБА_2
6. Запропонувати учасникам справи про банкрутство не пізніше 07.10.2016 року надати суду відзив на апеляційну скаргу, з правовим обґрунтуванням та посиланням на законодавство і матеріали, що є у справі або подані додатково.
7. Попередити учасників справи про банкрутство, що їх представники повинні зявитись у судове засідання з належним чином оформленими повноваженнями. Про неможливість брати участь у судовому засіданні своїх представників - повідомити Харківський апеляційний господарський суд письмово не пізніше 07.10.2016 року.
8. Попередити учасників процесу, що в разі ухилення від вчинення дій, покладених апеляційним господарським судом на сторони, суд апеляційної інстанції має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Головуючий суддя Фоміна В. О.
Суддя Крестьянінов О.О.
Суддя Шевель О. В.