РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.03.2011 року Подільський районний суд міста Києва
в складі головуючого судді Войтенко Т.В., за участю секретаря Волошина В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
в с т а н о в и в :
10 грудня 2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання сина, мотивуючи свої вимоги тим, що вона перебуває у шлюбі з відповідачем з 10 жовтня 2008 року.
За час подружнього життя з відповідачем у них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою.
Зазначає, що відповідач зобов’язаний матеріально утримувати свою неповнолітню дитину до її повноліття. Не дивлячись на звернення до відповідача щодо утримання дитини, він повністю ухиляється від матеріального утримання сина, у зв’язку з чим просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти на її користь на утримання сина ОСОБА_4 у розмірі 1/4 частки від всіх його доходів (заробітку) щомісячно, починаючи із дня пред’явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала в повному обсязі.
Відповідач позов визнав.
Заслухавши пояснення позивачки та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову у зв’язку з наступним.
З матеріалів справи вбачається, що 10 жовтня 2008 року укладено шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1
Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з матір’ю, перебуває на її утриманні, що не заперечувалось відповідачем.
Як пояснила позивачка, вона на час розгляду справи перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідач повідомив суду, що ніде не працює.
Кошти на утримання дитини відповідач ОСОБА_1 не надає, а відтак права дитини підлягають захисту судовим рішенням.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Сімейного кодексу України.
Обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття визначено у ст. 180 СК України.
За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу батьків або у твердій грошовій сумі (ст.181 СК України).
Відповідно до ч.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову. З огляду на те, що з позовом позивачка звернулася 10 грудня 2010 р., аліменти на утримання дитини підлягають стягненню з цієї дати.
Приймаючи до уваги, що дитина проживає з матір’ю, а відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини добровільно, враховуючи відсутність відомостей про наявність у відповідача інших дітей та про визначені ст.182 СК України обставини, що мають істотне значення, які б могли вплинути на розмір аліментів, що стягуватимуться з відповідача, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та необхідність стягнення з ОСОБА_2 на утримання сина аліментів у розмірі ? частки від його доходів щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 120 грн..
На підставі викладеного, ст.ст. 180,181, 183, 191 СК України, керуючись ст. ст. 3-14, 79, 81, 88, 209, 213- 215, 218, 224, 294, 367 ЦПК України, -
вирішив :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти у розмірі 1/4 частки від всіх його доходів (заробітку) щомісячно починаючи з 10 грудня 2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) гривню судового збору та 120 (сто двадцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Допустити негайне виконання рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м.Києва шляхом подання через Подільський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
СУДДЯ Войтенко Т. В.