Справа № 2-1230/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2011 року місто Запоріжжя
Жовтневий районний суд у складі: головуючого судді Мінасова В.В., при секретарі Терновській О.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ „Запоріжжяобленерго” в особі Східного району ЗМЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування вартості не облікованої електричної енергії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому вказує, що 19.03.2009 року контролерами Східного району ЗМЕМ була проведена перевірка дотримання Правил користування електричною енергією для населення за адресою: АДРЕСА_1, де мешкає відповідач. Перевіркою встановлено безоблікове споживання електроенергії, самовільне підключення до електромережі енергопостачальника після відключення, про що був складений відповідний акт. Згідно з методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем п.4.48,53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМ України № 562 від 04.05.2006 року визначено обсяг та вартість не облікованої електроенергії і виписані рахунки на загальну суму 1065,02 грн. за 92 дня. Вказану суму та судові витрати позивач просить стягнути з відповідача.
У судове засідання представник позивача не зявився. Звернувся до суду з заявою з проханням слухати справу за його відсутністю, на позові наполягає.
Відповідач у судові засідання повторно не зявився.
Відповідно до ч.3 ст.. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно зі ст.. 74 ЦПК України судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик.
Судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі.
У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається:
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до ст.. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин.
Згідно з ч.4 ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів.
В судове засідання на 19 квітня 2011 року відповідач повістку отримав, в судове засідання на 26.05.2011 року на цю ж адресу було послано повістку, яку він не отримав. Тому суд вважає, що відповідача повідомлено належним чином про час та місце слухання справи.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що відповідно до акту № 00101898 складеного 19.03.2009 року контролерами Східного району ЗМЕМ, встановлено самовільне підключення до електромережі енергопостачальника поза приладом обліку після відключення.
Згідно розрахунку розміру визначення обєму та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією по цьому акту сума збитків складає 1065,02 грн. за 92 дня.
Відповідно до п. 4 ч. 49 „Правил користування електричною енергією для населення”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно до ст. 1213 ЦК України, набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що позов обґрунтований, доведений і тому підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. 543, 1212, 1213ЦК України, , керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 208, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ВАТ „Запоріжжяобленерго” в особі Східного району ЗМЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування вартості не облікованої електричної енергії задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Запоріжжяобленерго” в особі Східного району ЗМЕМ суму вартості не облікованої електроенергії 1065,02 грн., сплачений судовий збір в сумі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн.
Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в Апеляційний суд Запорізької області на протязі десяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
СуддяВ.В. Мінасов