Справа № 2-1230/11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2011 року м. Балта, Одеська область
Балтський районний суд Одеської області в складі:
головуючої-судді ОСОБА_1
при секретарі ПІНУЛ І.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Балті цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_3, в якій просить розірвати шлюб з останнім, посилаючись на те, що їх шлюб фактично розпався, вона з відповідачем шлюбних стосунків не підтримують та відновлювати їх наміру не має.
Сторони по справі, відповідно до ст.. 158 п. 2 ЦПК України, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
14.03.96. у Коритненській сільській раді Балтського району Одеської області сторони по справі зареєстрували свій шлюб.
Від даного шлюбу є двоє неповнолітніх дітей: дочка ОСОБА_4, 21.02.97. року народження, та син ОСОБА_5, 16.05.11. року народження.
Розірвання шлюбу в судовому порядку, за своєю сутністю передбачає механізм розірвання шлюбу, коли у подружжя немає згоди на добровільне його розірвання або присутні неповнолітні діти.
Розірвання шлюбу в судовому порядку здійснюється у випадках, передбачених ст. 109 СК України і ст. 110 СК України, в тому числі коли і жоден з подружжя не заперечує проти припинення подружнього життя, але вони мають спільних неповнолітніх дітей.
Шлюб не може бути розірваний протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один з подружжя зробив протиправну дію, що містить ознаки злочину, у відношенні іншого з подружжя або дитини.
Згідно ч. 3 ст. 110 СК України чоловік та дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.
Також чоловік і дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року в таких випадках:
а) батьківство щодо неї визнане іншою особою;
б) за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини.
Таким чином, позов кожного з подружжя про розірвання шлюбу може бути пред’явлено тільки після спливу терміну в один рік після народження дитини, а саме сина ОСОБА_5, 16.05.11. року народження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105, 109, 110 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 60, 208, 210, 212-213, 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу –відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області протягом десяти днів з дня його винесення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ